Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

vurhor

Konečně po čase zase nějaká kvalitní marvelovská sólovka. Ještě k tomu se v ní kouzlí a hlavní hrdina je ego maniak. Lahoda! Stejně jako u většiny komiksových předchůdců i zde se nachází dost vohraná a známá dějová linka, která ničím nepřekvapí, ale na to přeci ty marvelovky nesázejí, hlavně to musí být nějak slušně natočený a musí u toho být švanda. Což se tady povedlo. A Cumberbatch má furt charisma jak blázen. I když jsem se ze začátku trochu bál, že budu koukat na dalšího Sherlocka. Marvel má akorát poslední dobou docela slabý a snadno zapomenutelný záporáky. Mikkelsena mám rád, plus xicht na syčáka stopro má, nicméně jeho charakter byl pro mě jako gymplácké učivo matematiky - mega snadno zapomenutelné. Za mě lepší než Ant-man nebo třetí Kápo Americáno. Slabší 4* ()

Padme_Anakin

Ono se na to moc hezky kouká a vymazlený vizuál za zmínku jistě stojí. Herecké osazenstvo je sympatické a příjemné, Benedict to zvládá s lehkostí a přehledem a Tilda si tu svou roli skvěle užívá. Přesto se nedokážu zbavit pocitu, že je to jen krásná duhová bublinka z bublifuku. A ta praskne hned při závěrečných titulcích.. ()

corpsy

Ak by sa táto marvelovská ´´ohavnosť´´ dostavila o 8 rokov skôr, status IRON MANA by bol v prdeli. Ide o totižto ,,najľudskejšiu,, rozumej najpríťažlivejšiu a všehovšudy najdiváckejšiu komiksovku zo stáje Zázračnej produkcie. Humor, over the top triky, viac ako sympatické postavy ( tu ide zrejme o to najlepšie z celej MCU série ) a hlavne nadsádzka, ktorá búra doteraz budované. PÁN DOKTOR je v čele, škoda len, že neprišiel skôr. ()

liquido26

Moc jsem se na Doktora Strange těšil. Pěkný origin, sice nic převrátného po dějové stránce, ale pořád mi víc sedne tento typ filmu než nějaké mega týmovky. Cumberbatch super, vizuálně se to taky povedlo. ()

PauloZ

Je to mindfuck a povedený origin správně balancující na pomezí uvěřitelnosti a kýče a těží maximum se svého námětu, byť bere inspiraci v hromadě větších filmů. Marvel má zkrátka svoje univerzum pevně v rukou a moc dobře ví, jak na diváka. Volí dobré řežiséry i scénáristy a co nový přírustek, to klenot do sbírky. V Imaxu z toho všeho ohýbání prostoru a časových rovin přecházela hlava a bavil jsem se velmi dobře! S odstupem času to ale trošku opadne, hlavně samotný děj nemusel být tak uspěchaný. Zdaleka to však není nejlepší Marvel, protože to neni lepší než Iron Man ani než Kap. ()

ConanVJ

Osobně Cumberbatche vůbec nemusím a nevidím na něm nic zajímavého, takže jsem přistupoval k tomuto marveláku trochu opatrně. I postavu jako takovou v Marvel universu zrovna nevyhledávám (ono u nás taky krom UKK zatím nic nevyšlo). Musím ale říct, že mě film mile překvapil. Příběh je pěkný a co se týče marveláku, tak i o dost vážnější a temnější než filmy doposud vydané. Nejsou zde žádné zlehčující (vtipné) scény a i hlášek je zde jako šafránu. Cumberbatch do role sedl skvěle a jeho postava je nejen arogantní, ale postupem filmu se pěkně mění. McAdams nemá cenu ani komentovat, protože je opět perfektní. Kdo mě hodně potěšil byl Scott Adkins, který sází nejeden parádní kousek z jeho akčního portfolia. Ostatní postavy včetně charismatického záporáka mají své kouzlo. No a když jsme u slova kouzlo, tak zde máme spoustu skvělých efektů kouzlení, na které je radost pohledět. Všechny efekty jsou luxusní a nemají chybu. Film má i spoustu akce, která je celkem pěkně natočená. Musím říci, že jsem s filmem maximálně spokojený a nabídl mi parádní filmový zážitek. 100% :) ()

berny2468

Je to jen další komiksový film dělaný je pro peníze, ale tentokráte až ledabyle odfláknutý. A přitom takový potenciál, Rachel McAdams měla dostat mnohem více prostoru. A Strangerovy začátky měly být též mnohem delší, protože z ničeho nic najednou ,,kouzlí" lépe než lidé, co to dělají mnohem, mnohem déle. Ale přitom začátek je to nejlepší ve filmu (Teda až do toho skoku). Jednotlivé bitky jsou udělány zajímavě, ale někdy jsou zbytečně přeplácány, aby byly ty peníze, co do toho studio vrazilo, vidět. Bohužel je mnohdy až moc očividné, kde si filmaři brali inspiraci (Batman, počátek). A ačkoliv má film obrovskou oporu v Cumberbatchovi a v Mikkelsenovi, tak ji prostě využít nedokáže, což je obrovská Škoda. Bohužel je to jen rutinní snímek...49%. ()

mad_ness

Bohvie prečo som si myslela, že je len obyčajný chirurg, lenže!!! Neurochirurg? N-e-u-r-o...chirurg..... úúúúúúúú, talk dirty to me. Nie nie nie, nechápete to, neuroveda je jednou z najúžasnejších vied. Tak. Sám Mr. Doktor ale nebol až taký vtipný, aj keď sa veľmi snažil, neva, tento pocit veľmi dobre poznám. Ešte oceňujem dĺžku- chacháááááá (a je to tu-humor!), seriózne, ani nie dve hodinky, lahoda, takto by to malo byť stále milí Pomstitelia. ()

spaceboyCZ

Naprosto úžasně dokonalá podívaná, se skvělým Benedictem a ještě lepší Tildou. Strange si zaslouží další plnohodnotný díl, ne jen poskakování vedle Thora a ostatních Avengerů.. Dost bylo Cpt. Americy, ať vládne Dr. Strange! Dokážete si představit jeho a Iron Mana spolu? Jen je dva v jednom filmu? Smíchy bychom asi čůrali... =D ()

schizmo

Vůbec jsem netušil, že Marvel ukrývá takový poklad aneb první marvelovka, která se opírá o věci, které jsou skutečně možné. Představte si, že se lopotíte na své duchovně / spirituální cestě se střídavými úspěchy a pak příjde film založený na komixové předloze a je v něm většina toho, kam se snažíte dostat. Docela se divím, že tak náročný či abstraktní námět s kořeny v mnoha kulturách a jejich spiritualizmu může být vůbec atraktivní a následně pak funkční téma pro největší comixové studio. A vzhledem k tomu, že se nejedná o žádné ezoterické minimum, ale poměrně pokročilé vědění, tak by mě zajímalo, jak se autor k těmto podnětům dostal. Samotná vizualizace za hranice vědomí, duše, realit, vesmírů pak nabídne takovej kolotoč, jaký by jste si nepředstavili ani s tou nejbujnější představivostí. Až si říkám, že filmový grafici museli být na pořádném tripu - a proč taky ne? Ale dost spoilerování. Dr. Strange je silný i po všech ostatních stránkách - košatý a šťavnatý děj, precizní triky, kamera, produkce, sympatické obsazení, mrda humoru a celkově to do sebe zapadá tak, že si lebedíte blahem. Doporučuju tuhle jízdu ve stavu, protože to byl takovej fičák, že jsem myslel že si vystoupím. Kupodivu i za střízliva je to stejná pecka! ()

depony

Dr. Stephen Strange je namyšlený blbeček. Je to "asshole", který si hraje na dokonalého a vševědoucího. Jeho ruce jsou pro něj darem a jsou stejně jako on - dokonalé. Ale po brutální autohavárii o tenhle kus dokonalosti přijde. A začne se chovat jako ještě větší idiot. Aby následně dospěl k poznání, že to, jestli se mu třesou ruce, není pro magii a nově nabyté dovednosti a znalosti podstatné. Nejvíc mě bavila Tilda a seznámení Strange s hlavním padouchem a s Wongem. Škoda je, že ve filmu nebyl dostatečný prostor pro bližší rozvoj Strangeova nového já. Bylo to rychlé a chvílemi těžko uvěřitelné, že by mohl být tak skvělý progres. A teď na to koukám, on se herec, co hrál Wonga jmenuje i ve skutečnosti Wong. Tak to mě baví! :)) ()

Adasin

Ty jiný dimenze jsou libový (!) a málokdy se vidí tak dobrý casting. Velkým plusem je i to, že film funguje i mimo MCU a odkazy nejsou rušivé a naopak potěší. Příběh je sice "podle šablony," jenže tady asi nic moc navíc vymyslet nešlo. Akorát ta představovací část nemusela být tak zrychlená. 8/10 ()

VojinRyan

Marvel opäť nesklamal čo sa týka originu ďalšej postavy. Doctora Strangea predstavil výborne. Ale ako to býva zvykom u originov, opäť išla sila záporákov a hlavný hrdina do úzadia. A samozrejme dopopredia sa dostal origin hlavného hrdinu. Spravili dobre, že ho toľko nenaťahovali, ale sem tam skákali až príliš rýchlo. Rýchly spád bol medzi doktorovým nechápaním a tým, ako dokázal hneď ovládať čas. Medzi tým sa dalo ukázať veľa vtipných, akčných scén, kde sa mu nedarí kúzliť len tak. Záporák v podaní Mikkelsena bol síce fajn a dával mu tu správnu tvár, ale scenár ho moc nepodchytil a tým strácal na dôležitosti a sile. V celkovom podaní opäť vydarený film od Marvelu, kde sa rozhodne nebudete nudiť, a okrem krásneho vizuálu a effektov, čo nie je nič nové u Marvelu, dostanete lepší priemer s dobrým vkusný´m humorom. 79% - 4* ()

agentmiky

Takže tu máme opět nějakou tu další Marvelovku, tentokrát trochu z jiného soudku. Příběh a mystiku kolem Doktora Strange z komiksů moc neznám, ale pamatuji si, jak mě prvotní trailer opravdu mile překvapil. Nikdy bych asi neřekl, že se hororový režisér Derrickson pustí do komiksového filmu, ale on se nebál a ukázal, že talent v něm dříme nejen na na tento žánr. Cumberbatch v roli hlavního hrdiny zaválel, přestože jsem si ho nemohl před začátkem v této roli vůbec představit. První polovina byla fakt perfektní, jen začátek měl malinko pomalejší rozjezd. Když se ale děj přenesl do výcvikového tábora v Káthmandú, tak se to rozjelo tím správným směrem. Ale jak minuty filmu ubývaly, tak zároveň přibývalo i nedostatků, které prostě nemohu přehlížet. Triky zafungovaly skvěle, pro diváka to musela být pořádná pastva pro oči, ale závěrečných cca 20 minut byl už přehnaný digitální nepořádek, v kterém jsem se i já (takový milovník triků) ztrácel. V porovnání s Kapitánem Amerikou z minulého roku bych řekl, že to je na podobné úrovni. I tak jsem si film patřičně užil, párkrát se pořádně zasmál a problémy týkající se samotného filmu jsem začal řešit až po konci. Za mě dávám 76 % ()

Alqarin

Konstantní příval marvelovek už se dávno stal samozřejmostí. V univerzu zavládla určitá rutinnost, a hlavně šablonovitost, a vtipálkovská vlna nastolená Strážci galaxie už taky notně zevšedněla. Doctor Strange se schématu nijak zvlášť nevymyká, je klasickým marvelovským originem a opisuje již stokrát opsaný oblouk. I to jde ale pořád udělat zábavně. A Doctor Strange je zábavný. Dokonce hodně. Hned v závesu se řítí přívlastek "pitomý", ale to neva, možná naopak. Nebrat se až moc vážně k tomuhle předomenzovanému charakteru sedí, je to přeci jen dost přestřelená záležitost, všechno ale tkví v podání, a to prostě vyšlo. Počátkovské hrátky strhují, charaktery mají svojě rozměry a baví a Cumberbatchův bas neselhává. Palce do všech směrů. ()

SaNcHeZ_cz

Scott Derrickson a jeho rozšiřování marvelovského univerza nejen o nového hrdinu, ale také o nové dimenze. Doctor Strange je vizuálně působivý a neskutečně nápaditý komiksový pokus, který všakve své příběhové stránce adaptuje a opakuje chyby předešlých marvelovek a přidává své vlastní. Ne vždy je to tak na 100% a ne vždy to úplně funguje ale ve výsledku se jedná o relativně slušnou podívanou, která byť patří k tomu horšímu, co Marvel za ty léta vyprodukoval, pořád to dává konkurenci na frak. Nový Iron Man se tu pro Avengers nezrodil, zajímavý hrdina jehož další kroky se vyplatí sledovat ovšem ano. [70%] ()

Wysch

Ten vizuál je fakt krásnej a origin příběh k zahození není, přesto mám s filmem tři problémy - 1) pro samotnej MCU je třetí akt najednou málo Doctor Strange a bohužel už ve třetím aktu je těžce vidět, že Doctor Strange bude prostě součástí Avengers a sám o sobě ztrácí svoji sílu. 2) Málo charakterově postavené (srovnání s Ant-Manem nebo Guardians se přímo nabízí). 3) Z celého toho mystického univerza jsem nedostal vlastně absolutně žádné vysvětlení jeho pravidel. Přesto je DS pravděpodobně nejlepší origin z celého MCU (Guardians se tak brát nemohou), a samostatně snese dost tvrdou kritiku a obstojí. V mým případě ale možná k tomu, abych nahodil větší hodnocení stejně jako u Civil War brání to těžké přesycení komiksovými hrdiny, a v současném filmu tak hledám spíš hrdiny zajímavé a nikoliv podle šablony komiksových filmů. Jíž samozřejmě jinak skvělý Benedict odpovídá do posledního písmene. ()

MartinezZ

Není to špatný origin, to vůbec ne, jen je to prostě... další komiksák, další origin. Když si ten komiksový svět postavíte dohromady, uvidíte, že Země je už tolikrát v troskách, že nedává smysl, aby se ostatní normální lidé chovali jako normální lidé v dnešním světě. Vypadalo to pěkně, místy trochu mix Matrixu a Inception. Prostě Marvel. Vokurce to přeju. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)