Dredd

• Veľká Británia Dredd

Zem, nie príliš vzdialená budúcnosť. Mega City One je gigantická metropola v polorozpadnutom srdci zvyškov toho, čo kedysi bývalo Amerikou – a je skrz-naskrz prežratá násilím, chaosom a zločinom! Jej poväčšine drogovo závislí zúbožení obyvatelia príšerne trpia – jedného po druhom totiž kosí príšerná nová droga, ktorá dokáže extrémne spomaliť vnímanie reality, akoby ste ho prežívali nekonečne pomaly! Jedine Sudcovia môžu a smú bojovať na tomto Bohom zabudnutom mieste všetkými dostupnými prostriedkami proti kriminalite – jedine oni majú právo a moc aktívne dohliadať na dodržiavanie zákona a byť zároveň žalobcami, sudcami i katmi... Dredd (Karl Urban), najobávanejší a najradikálnejší zo všetkých Sudcov, je skalopevne rozhodnutý zbaviť mesto tej najväčšej to všetkých pliag, a tak sa spolu s mladou regrútkou Cassandrou Andersonovou (Olivia Thirlby), pustí do nerovného a zdanlivo beznádejného boja s vražednou pološialenou mafiánkou menom Ma-Ma (Lena Headey) – drsnou narkobarónkou, ktorá kruto a neohrozene vládne najväčšiemu z miestnych slumov. Keď sa Dreddovi a Andersonovej podarí chytiť jedného z členov jej zvlčilého klanu, rozpúta Ma-Ma nemilosrdnú vojnu pre ochranu – alebo skôr za záchranu - svojho impéria! Počet mŕtvych narastá šialenou rýchlosťou, takže Dredd s Andersonovou rýchlo pochopia, že budú musieť zájsť až do krajnosti, ak chcú vôbec ostať nažive... (TV Markíza)

Triple H

Starú Slyovu verziu som ako malý videl na VHS asi 100x, ale nostalgia bokom - toto je určite lepšie. Priamočiara strieľačka s priamočiarym hrdinom - čo v tomto prípade myslím jednoznačne ako pozitívum. Tvorcovia akurátne odhadli aké obsahové ambície môže film o Dreddovi mať. Urban veľmi v pohode a Olivia Thrilby veľmi sympatická. Atmosféra fajn, rovnako ako efektný vizuál. Príjemne prekvapenie a šikovná práca. ()

Mr.Ripley

Soudce Dredd si již dlouhou dobu říkal o kvalitní filmovou resuscitaci, ještě že jsme se dočkali! ____ Lena Headey se pro role záporaček narodila! ()

Khumbac

Občas se člověku takové Sci-Fi hodí. Krásně se u toho člověk odreaguje. Dredd je můj nový akční sci-fi hrdina. Ten jeho výraz je nepřekonatelný...tváří se snad lépe než Švancík. Škoda že ma-ma zatrhla gangu pohrát si se soudcem nováčkem, to by mohla být sranda. Efekty mohly být propracovanější, škoda, ale líbily se mi to rozstřelené lebky :-) ()

filmmovier

Zajímavá a kvalitní jednohubka. Předem upozorňuji, že verzi se Sylvesterem jsem neviděl, a ani po tom nijak netoužím, ale tahle verze se mi moc líbila. Je sice pravda, že to nemá prakticky žádnej příběh a není to moc originální, ale jako celek to působí skvěle. Sice mě trošku štvalo, že Karl Urban ani jednou nesundal tu svojí helmu, ale společně s Lenou Heady (hlavně teda s tou) i Olivií Thirlby předvádějí fantastické herecké výkony a navíc je fakt pěkně drsnej, což je fajn. Ten film má tempo, několik parádních akčních scén (hlavně začátek je neskutečná šupa) a atmosféra je taky ucházející. Co mě ale potěšilo ze všeho nejvíc byla práce kamery a ty efektní zpomalovčky, to jsou opravdu husté prvky. Délka je tak akorát, nepůsobí to ani komiksově, ani futuristicky, ale ta atmosféra je fakt fajn a moc hezky se na to koukalo. Kvalitní kousek a případné dvojce bych se nebránil, akorát je teda škoda, že tohle nešlo do kin. Celkem 75%. ()

viperDavid

Skoro nemam co vytknout. Fantasticky akcni film, ktery s puvodnim snimkem ma pramalo spolecneho. Trosku pripomina zatah, ale to vubec nevadi. Pokud chcete zazit prijemny, relax vecer doporucuji ()

Qitek

Bezduché, kýčovité, ale nějakým zázrakem přesto zábavné (chvílemi). Zároveň ale taky dost vymodlené. Zas taková paráda jak bychom si přáli to bohužel ani zdaleka není. Jak moc za to může Garland (údajně měl s výsledkem velké problémy, Travis dostal padáka a přetáčelo se) nebo Pete Travis je otázkou, která výsledného diváka, ale nezajímá. Ten chce jen dobrej nářez. Škoda že to připomíná slabší Die Hard. ()

Liznic

Stylová přímočará žánrovka s krásně špinavým vizálem. Potěší kamera, neustále se šklebící Urban i Headey a Thirlby. Každé dva roky by mohl být další díl, velká škoda, že to asi nedopadne. ()

ivan_drago

Guilty pleasure... Objektivně je to za čtyři... Vedle Loba je Dredd mým nejoblíbenějším komiksákem a toto filmové provedení mu na oblibě nic neubírá... Zdá se, že film, natočený v budově za nějakých okolností uzavřené, nemůže být špatný (Die hard, The raid)... Příběh je prostinký, ale celkem vynalézavý a chytrý... Dobře je zvoleno místo celého příběhu, lépe ukázat jeden Mega-barák, než příběh utopit v celém Mega-City One... Perfekní stylizace a celková atmosféra, bezmoc a brutalita na každém kroku, dobře zvolená míra cynismu a satiry... Záporačka taky luxusní a hlavně vynikající výkon dolních obličejových svalů Karla Urbana... Jen ty motorky Soudců mě poměrně zklamaly... V komiksech, hlavně od Simona Beaslyho, jsou mnohem stylovější... Dík patří tvůrcům i za neodhalení Dreddovy tváře... ()

LordSnape

A tohle mělo být jako co? Všichni tady nadávají na starého Soudce Dredda, že tohle a tamto a přitom byl mnohem lepší a zábavnější! Urban to odehrál s jedním pohybem a výrazem skrz helmu, úhlavní nepřítel Ma ma je naprosto trapná... Ze všeho nejhorší ale na tomhle veledíle je to, že se to spíše podobá trapné akční videohře, kde je hlavní hrdina nesmrtelný a všichni kolem slabí jako mouchy. Lokace na nic, vše se odehrává v budově s osvětlením "šero". Úvodní honička jako fajne, ale zbytek je už prostě trapárna, včetně neustálého bullet timu. Wtf? Že by scénárista nějak více rozvedl kospiraci uvnitř soudcovského sboru, situaci ve městě či události, jež předcházely katastrofě? V tomto případě jsem rád, že film v kinech propadl, jelikož si nic jiného nezasloužil. ()

kinghome

bylo to moc nudný na to, aby si to zasloužilo víc hvězdiček. Ono to neni špatný. Krve tam je dost a to se mi líbí ale bohužel se film příšerně natahuje a 80% slow motion bylo totálně o hovně a akorát to dělalo z filmu ještě větší nudu. Ale co musím pochválit, tak je výkon Leny Headey, která hrála luxusně a celej film zachraňuje. Urban to příšerně přehání, i když mu je vidět jenom půlka xichtu,tak jsem mu tu roli nevěřil a ve většině záběrů vypadá, jako by se tejden nevysral. Asi je chyba i u mě a to taková, že jsem viděl The Reid což je hodně podobnej film formou ale akcí a vším ostatním Dredda o hodně převažuje, a proto to nemůžu hodnotit víc, jak průměrnou akcí. * za Lenu, * za dostatek krve a ta třetí hvězda s odřenejma ušima za těch pár efektivních a povedenejch zpomalenejch záběrů. ()

Mrkvič

Možná by mi to přišlo lepší, kdybych nedávno neviděl Zátah. Děj je hodně podobný, ale tajtrdlíkující asiati jsou trochu víc než umělohmotnej Urban kroutící rty a bradou na všechny strany. Dokud se více nerozjela přitroublá akce, tak by to šlo, ale po těch hloupostech se to už nedalo. No a komiksový film bez slušného záporáka, to je prostě ostuda. ()

rodo

Skvěle natočený sci-fi akčňák, který má tah na bránu. Film je pěkně komiksově vybarvený a má pár povedených vizuálních vychytávek. Dredd je správný suchar bez emocí, přesto mu musíte fandit pokaždé, když se objeví na scéně a Olivia Thirlby je prostě k sežrání. Vsadil bych ještě Dreddovi do úst více hlášek a bylo by to naprosto dokonalé. Ještě by mě zajímalo, jestli ty stažené koutky do skoby Karlovi Urbanovi nezůstaly. Zkusil jsem se takto zatvářit na pár sekund a málem jsem hubu nesrovnal. ()

Sonnik

Judgment is coming. Béčko jako řemen! Urban cedí drsné kecy skrze zuby a střílí přitom feťáky. Od začátku do konce. Bohužel do Demolition Mana tomu ještě kus chybí. "Negotiation's over. Sentence is death." ()

karlik4801

Asi tak když od akčního sci-fi nečekáte skoro nic a naservírují vám sci-fi orgie plné hlášek, které nevypadají vůbec špatně, s drsnou hudbou. Nejradši bych hned viděl dvojku. Je to prostě paráda, akce je dostatek a kecací scény jsou dost ochuzeny, což je dobře, ale i když se moc nekecá, má Dredd hlavu a patu. Furt se něco děje, koluje napětí, odehrává se pořádná střílečka. Karl Urban nabouchanýho soudce Dredda zvládl skvěle. ()

LiborGondek

Dobrý film, scifi jako prase, navíc velmi akční podívaná. Jedině krve by možná mohlo být trochu míň. Karl Urban nesundá přilbu z hlavy ani jednou, je to prostě velkej drsňák... V mnoha ohledech působí soudce Dredd úplně stejně jako ten před 12 lety, přesto je ale úplně jiný. Takže se nenechte mýlit názvem, nejde o žádnou kopii. Nakonec to bylo dobrý, dokonce možná lepší než dobrý. 75% ()

ecceHOMMO

Obrovské sklamanie!!....Mínusom je tak umiestnenie celého deja do jednej obytnej jednotky, tak aj Dreddova utajená identita, čím divák nedostane ani len šancu si k nemu vybudovať dáky vzťah. A postava novej sudkyne Cassandry a jej schopnosť mi príde ako nepodarený gýč ( i keď aspoň v jednej scéne sa podarilo efektne túto postavu a jej schopnosť využiť). Jediná postava ktorá ma zaujala bola záporáčka Lena Headley alias Mama....až som mal v niektorých momentoch chuť jej fandiť aby s Dreddom zamietla. ()

Haretix

Skvěle barevná komiksovka, Karl Urban si svoji roli užívá, z filmu je cítit jednoduchost a hlavně filmu nejvíce svědčí brutalita, tedy přístupnost "R". ()

DaUr

Perfektní žánrovka, která splňuje snad vše, co se od podobného filmu očekává. Sympatické hlavní postavy, na kterých nám záleží alespoň natolik, aby nám vadila jejich případná smrt? Yep. Záporák s uvěřitelnými pohnutkami, jehož motivace jsou vysvětleny bez zbytečné vaty okolo? Yep. Kvalitní akce, při které skutečně teče krev a která se nebojí hrát si s neobvyklými úhly záběru (dopad jedné z postav z výšky přímo na kameru, a tak podobně)? Yep. Solidní tempo, absence hluchých míst a závěr bez zbytečného patosu? Yep, yep, yep. Veliká paráda, které chybí jen trochu "osudovější" rozuzlení, ale na které krom toho nenajdete takřka nic k vytknutí. V rámci žánru, samozřejmě. ()

Johnny.ARN

Slušné, krvavé B-čko. Futuristické zbrane, nekompromisný Urban, trio rotačníkov a droga "slow - mo", ktorej efekt je úžasný. Akčné, miestami sa vlečúce, miestami prehnané. Neublíži, ale ani nejak neohromí. 3 z 5 ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (viac)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Alexe Garlanda vždycky zajímala nevyzpytatelná budoucnost. Jeho scenáristické portfolio zahrnuje 28 dní poté, Sunshine, Neopouštěj mě a Dredda, tři roky zpátky se pak odhodlal i k režii a nadělil nám… (viac)

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (viac)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (viac)