Runaways

USA, (2017–2019), 29 h 9 min (Minutáž: 42–60 min)

Predloha:

Brian K. Vaughan (komiks)

Virginia Gardner, Lyrica Okano, Ariela Barer, Gregg Sulkin, Kevin Weisman, Brittany Ishibashi, Rhenzy Feliz, Allegra Acosta, Ryan Sands, Annie Wersching (viac)

Seriál z dílny komiksové společnosti Marvel vypráví příběh o skupině mladých superhrdinů. Samotný příběh začíná, když šest teenagerů zjistí, že jsou jejich rodiče padouši. Poté se společně snaží odčinit zločiny rodičů a zároveň odkrýt tajemství svého původu. Kromě rodičů se totiž musí vypořádat i se svými záhadnými schopnostmi. (ArsenalEagle)

ER

Platí pro první sérii.....Moc nechybělo k čtvrté hvězdičce, jelikož téma je dobře zpracované,herecky velmi slušné. Na "x meny" však trochu méně akční,spíše thrillerově podané (to funguje), ale vždy jakoby se to zastaví na půl cesty. Oživení přinese až postava Jonaha. Zato dinosauří "psík" mně nebere. Nu což,dívat se na to dívá dobře, ale je tu dost prostoru na zlepšení. ()

Likan7

Snad ještě nikdy jsem neměl že seriálu tak rozporuplný pocity, jako právě z Runaways. Úvod je svěží, často celkem vtipný a takový jiný. Nádech tajemna kolem rodičů funguje dobře, jenže čím víc toho vím, tím je to jeden velký bordel. Běhá tu dinosaurus a nikdo se nad tím ani moc nepozastavuje. Běhají tu čarodějnice, nějaký ten mimozemšťan a někdo má superschopnosti. Jestli se vám to nelíbí, vaše chyba, Runaways si jedou svý a zaměřují se na mladší diváky, kteří se mohou v téhle různorodé skupince najít. Tady je kráska, tady divná holka s fialovými vlasy, tu nerd, tady sportovec. Pokud něčím seriál vyhrává je to určitě soundtrack. Moderní střih hudby tomu sedí a často jsou scény díky tomu epičtější, než ve skutečnosti jsou. Je to pořád jen o bandě puberťáků, kteří řeší vztahy mezi sebou, svými rodiči a občas i záchranu světa. Někomu to sednou může, někomu ne. Ale určitě nemůžou nikomu sednout poslední epizody kolem Morgany (Hurley s megavýstřihem). Marvel sice se záporáky moc neboduje, ale tohle bylo vyloženě směšný. ()

RedRose

Viděl jsem první sérii a zatím tedy hodně slabé. Ve většině dílů se prakticky nic neděje a jen se uvažuje co by se tak mohlo dít, což je brzo hodně únavné. Neříkám, že je to úplně pitomé (je to komiks), ale pokud bude druhá série (ta první zanechala jen otazníky) tak by to chtělo trochu zvýšit tempo... ///// EDIT: Druhá série byla mnohem lepší! Vyšší tempo a srozumitelnější děj pomohly natolik, že jsem zvýšil hodnocení na 72%!! Bohužel ze třetí série jsou opravdu dívatelné jen poslední 3-4 epizody (návštěva hrdinů ze sousedního seriálu Cloak & Dagger trochu pomohla) a přesto, že poslední 3 epizody jsou opravdu povedené a děj v seriálu uzavírají (o tom by se mnoha jiným mohlo jen zdát!), tak na vyšší hodnocení to bohužel není... 61% ()

mrclTV odpad!

Uff, to je sračka aj na pomery Netlixu. Ako tak seriózne som to vydržal sledovať prvých 15 minút prvej časti, potom už len speedrun.... Čo tu nie je úplná blbosť? Kde začať... už to, že čierny nerd, atletický manekýn, presudogotická aziatka, militantná feministická židovka (a ako bonus má adoptovanú latino sestru) a naivná baby face blondínka z náboženskej sekty ako vystrihnutej z nejakého dystopického sci-fi filmu boli niekedy partia najlepších kamarátov (a pritom všetci ich rodičia sú stručne povedané ľudský odpad a navzájom sa neznášajú, nie len medzi rodinami, ale aj v rámci vlastných vzťahov)... ako hovorí sa, že Hollywood je fabrika na sny, ale všetko má svoje limity :D A samozrejme, dej sa odohráva v prostredí strednej školy preplnenej všetkým skupinkovaním sa a množstvom iných stereotypných sračiek, ktoré u mňa automaticky vyvolávajú dáviaci reflex (takúto šablónovitosť viem vydržať jedine pri komédiách a paródiách, ktoré si z toho robia srandu). Toto je tak zlé, že ani nadprirodzena linka, to tu vôbec nezachraňuje. Áno, uhádli ste, ide o kult, mimochodom s vizuálom ako vystrihnutým z klipu Lady Gaga. Nič tu nedáva zmysel. A je tu aj jeden živý dinosaurus poslúchajúci na povely. Je to tak zlé, že istým zvrhlým spôsobom to pozerám s radosťou, aby som videl každý nový prúser v každej časti. V tom jedinom seriál nesklame, čo časť to ďalší a ďalší prepadák. Základná premisa je blbá, všetky následné zápletky a dejové odbočky sú blbé, všetky motivácie postáv sú blbé, druhá a tretia séria su na tom rovnako zle (zápletka s mobilmi Corvus bola fakt crém de la crém hlúposti).... PS: Takmer som zabudol, aby bolo bingo debilného seriálu z americkej strednej školy kompletné, nesmú chýbať bezmála 30 (tentokrat mame šťastie, majú len okolo 25) roční herci hrajúci 17 ročných teenagerov. BINGO! ()

blondboss

Opäť ďalší komiksovo seriálový prídavok do MCU priestoru - tentokrát o bande teenagerov so superschopnosťami unikajúcimi pred nástrahami vlastných rodičov. Už len námet si zaslúži hviezdičku navyše, preto ju aj dávam, nakoľko prvý podnet mi vravel, že je to niečo medzi troma až štyroma hviezdičkami. Námet naozaj unikátny a aj to spracovanie je fajn, hlavne úvodná inštrumentálna znelka je cool. Trošku mi ale vadí ten rozvláčny a miestami dosť naivný dej, ktorý sa mohol vtesnať aj do menšieho počtu dielov. Uvidíme, ako prehodnotím názor po druhej sérii. 70 % ()

Frca

Tohle prostě ne. Mám rád Marvel filmy a seriály a řekl jsem si, že tomu dám šnaci... Velká chyba. Děj se táhne, postavy jsou nesympatické... Prostě jsem se dodíval na jednu řadu a nikdy víc. Podle mě i Inhumans byli lepší. ()

BaronMartin

Řekl bych, že Runaways jsou společně se sesterským Cloak & Dagger asi nejméně známá část celého Marvel Cinematic Universe, a existuje spousta lidí, kteří o těchto dvou seriálech nikdy neslyšeli, a to klidně mohou být enormními fanoušky tohoto universa. Po zhlédnutí Runaways sám za sebe musím říct, že se ale přehlíženosti tohoto seriálu vlastně vůbec nedivím. Runaways totiž nenabízejí nic extra skvělého, co by stálo za zhlédnutí, a i když svoji roli young adult seriálu pro mladistvé teenagery plní celkem dobře, pro dospělejší lidi, co od seriálů chtějí něco víc, to vlastně moc není. Začal bych asi rovnou postavami, které jsou stavebním kamenem Runaways. Bohužel o nich můžu říct, že jsou čistě jenom fajn. Co se mi líbí, tak je originalita, unikátnost a taková diverzita, která mezi hlavní šesticí je. Každý z nich má unikátní schopnosti, ať už to je magie, mimozemské geny, technologie nebo prostě superschopnost, a i osobnostně se vlastně fajnově doplňují. Nicméně zde ale musím poprvé zmínit něco, co ještě párkrát řeknu, a co vlastně vůbec není chyba seriálu, ale spíš moje, a to je fakt, že prostě nejsem cílovka. Ten seriál je dělaný pro teenagery ve věku kolem 15 let (teda, asi... o tom za chvilku) a především v první sérii je tohle vidět. Dialogy, interakce, konverzace, to všechno je poměrně dost ploše napsané a na dospělého (teda v mém případě aspoň trošku dospělejšího :D) to nepůsobí moc dobře. Tohle vadí hlavně na vztazích mezi postavami, kdy některé je vyloženě bolest sledovat, jelikož to jsou vztahy a romance napsané pro puberťáky, odehrávající se mezi puberťáky. Také herci nejsou hlavně na začátku úplně nejlepší (třeba herec Alexe, Rhenzy Feliz, ačkoliv v realitě působí jako mega sympaťák, podle mě to není zrovna nejlepší herec), naštěstí tohle se v průběhu seriálu celkem zlepší. Tohle všechno by ale vlastně nevadilo, kdyby seriál byl opravdu 100% pro teenagery. Jenže on není. Dialogy, postavy, vztahy, příběh, všechno je napsané jako young adult seriál, jenže do toho je zamícháno několik prvků, které jakoby tam vůbec nepatřily - seriál se občas nebojí ukázat krev, jsou zde nadávky (samozřejmě, je to Marvel, tudíž je to podobně jako u Defenders jenom slovíčka jako shit, bitch, ass, nic hrubějšího nečekejte), řeší se zde témata jako znásilnění, nevěra, domácí násilí, rozebírají se tu občas třeba různá sexuální témata a já si vlastně říkal, na koho tedy tvůrci cílí. Protože tento obsah je mířen spíš na dospělé publikum, ale seriál svou stavbou působí jako klasický teenagerský počin. Normálně by mi tedy vlastně ani nevadilo to, že seriál je tak trochu trapný a hloupoučký, jelikož bych si říkal, že je pro teenagery. Jenže tohle zcela evidentně míří na dospělejší diváky. Fakt nevím. Abych se ale přesunul k samotnému příběhu, ten je vlastně celkem fajn, hlavně v pozdějších sériích. Samotný hlavní koncept toho, že děti bojují proti svým zlým rodičům, je celkem dobrý, i když je fakt, že rodičovské uskupení PRIDE zde není ani zdaleka tak zle a záporně vykreslené, jako v komiksech, což je možná trošku škoda. Také chci říct, že seriál má poměrně vzestupnou kvalitu vzhledem k sériím: první řada je opravdu průměrná, vlastně krásně spadá do toho, co jsem až doteď popisoval: hloupoučké dialogy, trapnější vztahy, ne moc rozpracovaný děj. Druhá série je v tomto ohledu mnohem celistvější, působí mnohem lépe, mnohem vyspěleji, ať už díky mnohem lepšímu scénáři; ať už díky nové lokaci Hostelu, který se stane základnou Runaways a který přidá takový krásný charakteristický prvek celému seriálu; ať už díky záporákovi, který je mnohem lépe vykreslen a působí lépe, než v první řadě, ať už díky lepšímu vizuálu a hudbě, hrátkám s kamerou a obrazem a obecně lepší režii. Třetí řada je... no, dost divná a je takovou svou kapitolou sama o sobě, ale určitě funguje lépe, působí propracovaně a zajímavěji než ta první. Na závěr, pro koho jsou vlastně Runaways určeny? Já nevím. Rád bych řekl, že pro teenagery, jenomže seriál má prostě občas až přehnaně dospělé momenty na to, aby to bylo pro ně. Pro dospělé to taky není, kvůli tomu, jak je seriál napsán (opět, zde mluvím především o první sérii, tedy úvodu samotného seriálu). Obecně, první řada je fakt průměrná věc, která podle mě vůbec nestojí za zhlédnutí a nic moc zajímavého nepřináší. Druhá a třetí řada už jakž takž fungují, jsou dospělejší a zajímavější, a přinášejí vlastně celému seriálu nějakou důstojnost. Stejně si ale nemyslím, že Runaways úplně stojí za zhlédnutí. Jestli chcete seriál o týmu lidí, kteří bojují proti zlu; seriál, který bude obsahovat prvky jako magie, technologie, cestování časem či mnohovesmír (což jsou všechno prvky, o které se snaží i Runaways), tak se podívejte na Agents of S.H.I.E.L.D., kteří jsou vlastně Runaways, ale lepší (taky je očividné, že i samotní tvůrci se právě Agentama inspirovali). Lehce nadprůměrný young adult seriál, který má své fajn momenty, ale celkově je takový nevýrazný a nezajímavý. Hodnocení: 58% () (menej) (viac)

Simon.Dobes

Runaways mi sadli. Najviac kvôli sympatickým postavám - teenagerom ale aj rodičom. Spomedzi všetkých ostatných seriálov z MCU sa vymyká na inú koľaj. Keď som to začal pozerať, bol som z toho hotový, pretože to bolo pre mňa niečo nové - prvý teen superhero seriál. Funguje to oveľa lepšie ako Cloak & Dagger. Malo to skvelú dobrodužnú atmosféru, ktorá mala svoje tajomno okolo PRIDE a Jonaha. V tretej sérii to šlo dole vodou, ale na celkovom dojme zo seriálu to nič nemení. V kútiku duše dúfam, že sa v tomto zložení a hereckom obsadení teen postavy vrátia do MCU. ()

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (viac)