silentname

2. séria Runaways" pokračuje presne tam, kde sme skončili naposledy. Myslím si, že táto séria sa viac sústredila na to, čo sa v prvej sérii len naznačilo. Ako o tej obrovskej diere a čo reálne sa tam bude odohrávať. Viac sa dozvieme o našom padouchovi Jonahovi a viac sa budeme venovať aj romantickým linkám, ktoré sa v minulej sérii len otvorili. Musím priznať, že tieto romance sú oveľa zaujímavejšie, než vidím väčšinou vo filmoch alebo seriáloch. Nemusí to byť pekné dievča s pekným chlapcom. Môže to pokojne vzniknúť medzi dvomi dievčatami a podobne. Osobne som mal počas tejto série ale dosť pocit, že Alex je niekde v hĺbke stále najmenej obľúbeným členom tímu. Nemá žiadne reálne schopnosti, stále mu nevedia ostatní niektoré veci zabudnúť a podobne. A mal som občas pocit, že sa pre tím stal viac boxovacím vrecom, než reálnym členom tímu. Môj dojem. Napriek tomu, že chalan je veľmi chytrý a šikovný. Uznávam. Okrem toho sme asi na záver série všetci s napätím očakávali, čo sa bude diať, lebo rozhodne to bol veľmi dobrý zvrat. A plynula z toho pre mňa aj otázka, ako sa dá teda Jonah reálne poraziť. Plus máme aj novú postavu menom Xavin. A je super, že naši hrdinovia dostanú novú posilu. Okrem toho takú, ktorú určite budú môcť využiť. Podobne ako naposledy som si aj túto sériu užil a bol plný očakávaní na pokračovanie. A o tom si povieme viac už dnes po tom, ako dopozerám posledné 2 epizódy. Hodnotenie: A- ()

nash.

Stále je to plné nesmyslů a logických lapsů v základní zápletce i detailech, na druhou stranu si to konečně trochu sedlo a s přimhouřením obou očí to začalo dávat smysl. Sem tam se objeví nápad nebo nečekaný zvrat a u mnoha postav po většinu času není jisté, zda nezradí ostatní nebo neprovedou nějakou levárnu. ()

Loki_Six

"See, the key to this whole thing no, matter of fact, the key to everything is anticipation. You gotta make 'em play your game. Study the layout. Stay on guard, like you're playing defense. Protect yourself. There's only one way to figure out your enemy and that's close observation over a prolonged period." ()

TheEvilTwin

Bloncka co svítí jak My Little Pony, dalsi co ma supersílu (jak originální wow) a japonka s kouzelnou tyčkou a feministka s dinosaurem. První série se jakžtakž dala, ale ve druhé mě to už nehorázně sere. Jedno hloupé klišé za druhým, děj a logika jak z béčkové píč*viny ( ano,jsou na útěku 2 dny, ale holka je každý den nalíčená, jak štětka). Víc než první dva díly asi fakt nedám, u první série to mělo skončit. ()

BaronMartin

SPOILERS! I druhá řada Runaways má stále ty stejné neduhy, kterými trpěla i první série, tj. občas až přehnaná pubertálnost, hloupoučký scénář s občas velmi podivnými replikami a celkově takový hrozně levný a cheesy pocit, na rozdíl ale od právě první řady se z toho konečně stává poměrně dost fajnový (nebo přinejmenším koukatelný) seroš, který má alespoň nějakou důstojnost a dokáže nabídnout něco jiného, než hloupý seriál pro teenagery. Tím nejlepším zlepšením prošel určitě děj, který je mnohem zajímavější, mnohem poutavější a obecně lepší. Dostáváme zde mnohem více dějových linek, které se komplikují a vzájemně prolínají, není to tak přímočaré jako v první řadě a obecně mi přijde, že i kvalita scénáře je na tom mnohem lépe. Zatímco první série měla naprosto triviální děj roztažený na 10 dílů, zde máme vlastně poměrně dost dobrý příběh, který má co vyprávět a který je ve výsledku hrozně fajn. Pořád je to místy takové hloupoučké a vy si jednou za čas vzpomenete, že vlastně sledujete superhrdinský seriál pro puberťáky, ale těchto momentů je tu mnohem méně a seriál naopak působí mnohem více „dospěleji“ (stále v rámci mezí :D) a vyspěleji. Scénář, dialogy, vtipy a celkově samotné repliky taky působí mnohem lépe, i přes to, že tu občas jsou hrozně divné momenty (tuna logických lapsů, uměle vyvolané konflikty, sem tam i opravdu špatně napsaný dialog). Hlavní šestka mi zde taky přišla lepší, hlavně některé romantické vztahy, které v první řadě působily opravdu příšerně, tak jsou tady vlastně hodně fajn, i když je fakt, že některé postavy jsou zde občas poměrně otravné (třeba Molly je sem tam fakt na zabití, taky Alex je občas fakt špatně napsaný a člověk se diví, že ho ostatní vůbec ještě nazývají kamarádem :D). Taky se mi hrozně líbí to, že tvůrci Runaways dali nějakou základnu, kde můžou jakožto tým pobývat, což je hrozně super a tahle lokace působí velice dobře a atmosféricky. Obecně bych řekl, že první půlka série je opravdu dost dobrá. Jonah jakožto záporák je zde o několik levelů lepší, než jaký byl v první řadě: konečně k němu dostáváme nějaké motivace, nějaký origin story a nějaké cíle, navíc je Julian McMahon poměrně charismatický a hlavně ke konci té první půlky řady je Jonah vlastně i celkem sympatický záporák, kterého je vám i trochu líto. Bohužel, tvůrci se v půlce série Jonaha „zbaví“ a druhá polovina řady je vlastně takový jeden velký set-up na finále, kterému chybí jakákoliv ústřední hrozba a nějaké cíle pro naši skupinu, kterých by chtěla dosáhnout: jasně, stále chtějí zničit PRIDE a dostat rodiče do vězení (teda někteří: zde se mi mimochodem hodně líbilo to, jak každý člen skupiny má na situaci jiný názor), ale není zde žádný hlavní padouch nebo nějaká jasná mise či plán. Až ke konci se ukáže, že Jonah přežil a společně se svou rodinou se infiltrovali do PRIDE tím, že ovládají své hostitele, tohle se vlastně ale dozvíme až v posledním díle a po celou druhou půlku série tady prostě chybí jakýkoliv padouch, jakýkoliv viditelný posun nebo něco takového. Navíc, finální díl trpí na úplně to samé jako finále první řady, tedy na to, že to vlastně vůbec není finále, jelikož se nic neuzavírá, ani nekončí, a jedná se jen o jeden obří cliffhanger. Abych na závěr řekl ještě něco pozitivního, musím říct, že se mi líbil audiovizuál, který se extrémně posunul od první řady: hudba je mnohem lepší a výraznější (a konečně se zde tolik nepoužívá ta extrémně otravná ústřední znělka :D) a kamera a celkově režie je mnohem nápaditější a zajímavější: hrozně se mi třeba líbilo, jak si tvůrci hrají s formátem obrazu (když se děje nějaký flashback nebo třeba na začátku série momenty ve Victorově mysli, tak tvůrci přepnou z klasického televizního celo-obrazového formátu na trochu více filmový a cinematický formát s černými pruhy dole a nahoře), což dělá z některých scén trochu experimentální záležitost. Také CGI efekty jsou mnohem lepší a celkově seriál působí a vypadá lépe. Abych to shrnul, 2. řada Runaways je prostě povedenější než ta první. Je zde kvalitnější příběh, kvalitnější dialogy, celkově zajímavější a poutavější děj a lépe prokreslený záporák. Pořád to má své chyby, hlavně druhá polovina řady je pomalejší a méně záživná díky absenci hlavního padoucha a nějakého většího cíle pro hlavní postavy, také je to pořád seriál pro teenagery, takže to tak občas vypadá, ale vlastně je již z Runaways hodně fajnový a příjemný seriál, který není vůbec špatný. O několik řádů lepší než první řada - lepší a zajímavější děj, lépe napsané dialogy, trocha důstojnosti a rázem tu máme vlastně hodně fajnový teenagerský seriál. Hodnocení: 72% () (menej) (viac)

• V jedné scéně si můžeme všimnout, že Chase (Gregg Sulkin) na svém tabletu designuje zelené auto s názvem Leapfrog. Jedná se o odkaz na komiksy, kde je Leapfrog dopravní prostředek Runaways, schopný mimo jiné cestovat časem. (BaronMartin)