BaronMartin

Další velmi povedený díl, tenhle se mi líbil především díky záporákovi Jonahovi, kterého mám s každým dílem radši a radši. KONEČNĚ, po 1 a půl sérii, zde dostáváme jeho motivaci a cíle, proč to všechno vlastně dělá, a já bych byl mnohem radši, kdybychom to všechno dostali mnohem dříve. Dělá to z něj totiž najednou mnohem lepšího, zajímavějšího a komplexnějšího záporáka, se kterým je i celkem lehké sympatizovat. A přitom je to tak neskutečně jednoduchá motivace: Jonah prostě na Zemi před velice dlouhou dobou ztroskotal a jeho jediným cílem je se v klidu dostat do své lodi a v míru odletět domů. Žádná destrukce světa, žádné zabíjení, jenom chce prostě domů. A díky téhle jednoduché motivaci má doteď poměrně plochý padouch ihned mnohem lepší sympatie u diváků. K tomu všemu, Julian McMahon ho hraje skvěle a jak jsem již psal u minulého dílu, ten make-up jeho umírajícího obličeje je prostě skvělý, až děsivý. Zbytek epizody je fajn, jsou tu klasicky trochu nelogické momenty (Jonah chce unést tátu Wildera pro svůj rituál, přitom ale zabije nějakého random týpka v gymu, kterého by v klídku mohl použít místo Wildera; taky scéna, kdy děcka prostě opustí Victora Steina v jeho komoře, je hrozně divná), na druhou stranu tu jsou ale i celkem fajn chvíle (setkání Chase s jeho mámou). Hodnocení: 74% ()