Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

F2003F

Jeden z najviac podceňovaných a najoriginálnejších filmov čo poznám. Ibaže na druhý to až tak drasticky nefunguje a tak si všímam ako to zakopáva v pútavosti a zbytočne prekombinovaných odbočkách spôsobujúcich pri danej téme odpudivú dĺžku. Ďalej otravné klišé a nezmyselné konanie postáv ako záruka zlého dojmu so sklamaním ničia celkový efekt v závere, ktorým som bol po prvom v hodnotení príliš ovplyvnený. Súhra talentovanej réžie a hlavnej úlohy nestačí. ()

soluuun

Režisérsky velmi dobře zvládnutý počin, což se dalo čekat. Scénář ale kolísá tak zásadním způsobem, že celý film táhne dolů. Pokud bych se dokázal odprostit od míry "neuvěřitelnosti" událostí, které se ve filmu dějí, tak ani potom nedokážu skousnout motivace postav a logiku fungování firmy, kterou si Michael Douglas sám najal. Samotný závěr pak místo očekávané katarze přináší spíše úsměv. ()

PavHer

Výborný thriller s Douglasem v roli multimilionáře, který se rozhodne zúčastnit se tajemné hry, aniž by tušil, že po ní už nebude nic jako dřív. Zajímavý konec pro mě znamenal nutnost druhého zhlédnutí, když ho nedávno dávali v TV, a vůbec nic po těch dvanácti letech ze svého kouzla neztratil. 89% ()

Marward

Velice originální. Do poslední chvíle divák neví, jak to dopadne. Naprostá mystifikace za mystifikací. Skvěle udělaný thriller ()

Bohulib

Dost dobré. Až do konce jsem netušil, jak to vlastně dopadne. A i když už bylo jasno, tak jsem čekal, že se jěště něco stane, aspoň náznak. Osobně by se mi líbilo víc, kdyby konec nebyl tak jednoznačný. Ale jinak fakt dobré. ()

Johnner

Utrpíte takovou dávku paranoidního stihomamu, že vás přejdou jakékoli myšlenky o vlastní paranoii. I když, vlastně, zatraceně přece není možné, že by se ze psychotestů dokázalo vytáhnout tolik informací o jedinci. A teď se přiznejte- kolik nezávazných a zábavných testíků jste již podstoupili? Dostanou nás všechny, kdykoli budou chtít! A blbý je, že při tom nebude hrát tak pěkná hudba a společníkem nám nebude Michael Douglas v nejlepší formě. ()

Wulfhere

Hra mi dlouho unikala a shledl jsem ji az na doporuceni. Je to vtipny, inteligentní film s originální zápletkou. Byl jsem nadšen a až do konce jsem tápal, zda to je hra či skutečnost. ()

MartyS

Dobry thriller,ktery zobrazuje jak z uspesneho bankere se stane uplna troska, ktery nevi co je realita a co je jen hra. Konec je perfekni, clovek si nemuze byt az do uplneho konce jisty, jak to skonci. ()

Lipper

Že by nám byl nadělen podobný vánoční dárek v podobě hry na globální finanční krizi? Jen aby to nezvorali s tou záchranou plachtou na konci. ()

xhonza5

Tak takovýhle dárek bych nikdy dostat nechtěl, od nikoho. Zešílel bych dříve, než by hra vůbec začala. Naprosto kvalitní dílo. Sice to není stoprocentně promyšlené do konce, aby všechno sedělo, ale vyrazilo mi to dech. Ze začátku jsem se trochu nudil, ale pak to přišlo. Dostalo se to do fáze, kdy jsem na film koukal s otevřenou pusu, ani neceknul, ani se nehnul. Pokud bych nebral v úvahu ty menší nedostatky, tak dám klidně 5 hvězdiček, ale s nimi jsou to velmi příjemné 4 hvězdičky. ()

pavont

Uzasny thriller ktori svojou atmosferou pohlti a uz nepusti. Svoju zasluhu ma na tom aj skvely Douglas. Originalny snimok akych vela nebyva. ()

Názorožec

Hra aneb jak u někoho vzbudit paranoiu.Film na který mě bavilo se podívat ale po skončení není moc o čem přemýšlet, myslím že se tomu říká oddechovka (ale povedená). ()

-Ave-

Vinikající snímek, o tom není pochyb. Konec mě opravdu dostal, NEMILE ! co to má být ? Happy end ? Film měl končit pádem z mrakodrapu, tragédie jak má být, a né touhle romantikou. Opravdu mě to zklamalo, za to musím hvězdičku ubrat. ()

Ramesse

Skvělý film! Ani do poslední minuty netušíte, jak to skončí... vše dokrmuje výborná atmosféra a herecký výkon Michaela Douglase. ()