Tamara Dreweová

• Slovensko Tamara Drewe (festivalový názov) (viac)

Mladá novinárka a autorka fejtónov Tamara Drewe (Gemma Artertonová) sa po rokoch vracia do svojho rodiska na malebnom anglickom vidieku, kde prežila detstvo. Dôvodom jej návratu do rodnej dedinky v Dorsete však nie je potreba odpočinúť si či zaspomínať, ale zrekonštruovať a predať svoj rodný dom po smrti matky. Jej prítomnosť však vyvolá u miestnych starousadlíkov nebývalý rozruch a rozvíri inak stojaté vody pokojného vidieka. Tamara zisťuje, že súčasný anglický vidiek je oveľa zábavnejší než ten klasický, je plný pompéznych spisovateľov, bohatých víkendových obyvateľov, buržoáznych bohémov, nadržaných rockových hviezd a, samozrejme, domácich zvierat a dobytka, hlavne kurčiat a kráv. Ale kto si chce na vidieku užívať, nesmie sa báť špiny. A tak mladá žena v dedinke svojej mladosti obráti život miestnych obyvateľov hore nohami. Tamara, kedysi škaredé káčatko, sa premenila - s malou pomocou plastickej chirurgie - na neodolateľnú krásku. Kamkoľvek sa mladá žena pohne, sprevádza ju závisť, vášne, klebety a ohováračky. Pobláznení starousadlíci sa užierajú rôznymi chúťkami, žiarlivosťou, závisťou, ľúbostnými aférami a najrôznejšími ambíciami. Tamara nad nimi vládne najmocnejším a najstarším kúzlom zo všetkých - sexuálnou vyzývavosťou svojej mladosti. Tamaru však viažu city hneď ku dvom mužom naraz, no váha medzi nimi a nedokáže sa rozhodnúť, ktorého si z nich si vyberie. (TV JOJ)

IQ Tiqe

Mám rád filmy, ve kterých slyším lidi mluvit "jak jim zopbák narost". Žádné omezování se, aby film získal mírnější hodnocenípřístupnosti; a na opak ani druhý extrém, kde se vyžívají ve fuckování. A to tato komedie z britského venkova nabídla. Language tak akorát. ()

Jordan

(horko ťažko vydobité tri hviezdičky - od menšieho hodnotenia tento film zachránila asi len nejaká moja pokora a úcta voči režisérovi) "Burn After Reading" zasadený do prostredia anglického vidieka a zverené režisérovi, ktorý na komédie, satyru a šťavnaté režérovanie zďaleka nemá na bratov Coenovcov; Najväčšou devízou filmu je cast - herci dobre obsadení a skvelo hrajúci - ale 100 minút zo 111 som sa nudil - a to zbožňujem anglický humor v akejkoľvek podobe; Dobre premyslenú dejovú líniu, zápletku a charaktery samozrejme pripisujem predlohe, ktorú som nepoznal, no očividne je brilantne vymyslená; Na to, ako som sa tešil a aké očakávania dokázal vo mne vzbudiť som bol hlboko nedotknutý a až na (naozaj minimum) pár scén (bubnovanie, kravy) skoro sklamaný; ()

Anderton

Paradoxne postava, podľa ktorej je film pomenovaný, je asi najmenej zaujímavo napísaná. Chová sa ako krava/štetka, ale je nám jasné, že raz "precitne", pretože niekde nablízku je ten správny chlap pre život a nám je jasné, ktorý to je. Ale aj ju si obľúbite. Hlavne vďaka tvári a všetkému inému na Gemme Arterton. Takže mozaika vidieckeho mestečka je pestrá, postavy sa chovajú proste ako chybujúci ľudia a Frears ich vzťahy natočil veľmi svižne. Možno je záver až príliš dramatický, ale má svoje opodstatnenie a celkovo z filmu cítiť onen britský good feeling. Takým menším bonbónikom je vizuálne stvárnenie predstáv dvojice puberťáčok, či iba jednej z nich. ()

nash.

Nedivím se mužům, že při pohledu na Tamaru padali jako mouchy a podléhali jejímu kouzlu (a tím nemám na mysli jen Gemmu). Až na jednu, dvě výjimky se nedivím ani chování Tamary. Vlastně tu všechny i ty méně obvyklé zvraty mají uvěřitelnou logiku a nepůsobí nevěrohodně. Chvíli sice trvalo než mě to chytlo, ale nakonec se z toho vyklubala nenápadně zábavná a vůbec ne nudná jednohubka balancující mezi klasickým vztahovým drámem a parodií na drama, které v poklidně plynoucím toku nechybí pod hladinou suchý britský humor, porce škodolibé ironie ani místy lehce černý humor. ()

dopitak

Překvapení. První hodinu se sice nezbavíte pocitu, že vyprávění nikam nevede, ale atmosféra britského venkova funguje stejně dobře jako Nicholasovo sukničkaření, dvě glosující puberťačky doplňuje dobrácký Sully (jen se tu jmenuje Andy), nechybí ani střelená hvězda pop-music s image připomínající Green Day. Vše spojuje svou náručí a klínem otevřená (a nádherná) Gemma Arterton. Kdyby jen každý film pod 60 % místního hodnocení byl takhle solidní. ()

jojinecko

3,5*/5 Veľmi pohodový a svojským spôsobom aj originálny film. Originálny v tom zmysle, že hoci sú všetky zápletky v podstate "klasicky banálne", Tamara Drew má veľmi svojské postavy, ktoré robia celkový dej miestami príjemne nepredvídateľným, o čom svedčí aj zaujímavé vyvrcholenie. Istá nepredvídateľnosť je aj v žánrovom rozkolísaní, niekedy je to komédia ako vyšitá, niekedy sa prejaví anglický cynizmus miešaný so suchým čiernym humorom, pokračuje sa drámou, potom mix všetkého možného. Výsledkom je veľmi príjemný film, ktorý nikdy nebude komerčnou vychytávkou alebo masovo obľúbeným filmom, no cítiť z neho, že všetci zúčastnení to robili s radosťou a tak trochu pre zábavu. ()

Necrotongue

Děj tohoto snímku jsem si už nepamatoval, takže dnes nešlo ani tak o reprízu jako o obnovenou premiéru. No, na mém hodnocení se uplynulý čas nikterak nepodepsal. Komedie zručně říznutá dramatem na mě povětšinou funguje, jenže z romantiky v tomto filmu jsem měl nepříjemný červenoknihovní dojem, který mě nadšením zrovna nenaplňuje. Postavy se ovšem tvůrcům povedly; na poměrně nevelkém prostoru dokázali prokreslit jednotlivé charaktery do relativně slušné hloubky, takže za mě celou záležitost netáhl ani tak samotný příběh, jako hlavně figury v něm obsažené. Kromě postav mě bavila i samotná myšlenka pečovatelského domu pro spisovatele; dokážu si totiž představit, že by pro mě setkání s více umělci najednou mohlo být hrubě nad mé síly. Na druhý pokus bych snímek šacoval na dvě silnější hvězdičky, ale za Gemmu Arterton zaokrouhlím nahoru. / Poučení: Venkov je plný nebezpečné fauny a flóry. ()

bouncer

Průměrná britská komedie. Slavné jméno na režisérské stoliččce, v hlavní roli hezká slečna a britský humor jsou ingedience pro skvělou hostinu, ovšem je potřeba je dát nějak dohromady . A to se Tamaře Drewe moc nepodařilo. Některé části libové, ale jako celek to působí řekněme nedopečeně... ()

Terva

Příběh podle grafické novely Posy Simmondsové. Tamara Drewe ( Gemma Arterton ) přijíždí na venkov, do baráku své zesnulé matky. Chce ho zrekonstruovat a prodat, ale...... přinese to spoustu otázek, srandy a komplikací. CITÁT - Nemám rád krávy. Vyzařuje z nich hovězí nenávist.......... Ve filmu uvidíme i rozpad skupiny Swape a nesmí chybět ani bubenická šaráda Bobyho Sergeanta ( Dominic Cooper ), tentokráte bubnuje na kuchyňské vybavení. Humorný příběh z venkovského prostředí plný spisovatelských dialogů, nepřináší žádné akční scény ( jen snad stádo splašených krav ), zato je tu spousta lásky, ale pozor, někdy se nedá poznat kdo miluje koho. Ve filmu zazní skupina Swape a to dvěma songy - 1, This is a low 2, Where are you now. ()

JohnCZ

„Why does the asshole always get the girl?" Až na Luka Evanse poměrně dost nesympatické postavy jsou ten hlavní důvod, proč je tenhle film víc otravnej, než zábavnej. Potěší staromilská atmosféra anglického venkova, který je jakoby odtržen od reality. Film však balancuje na hraně parodie a dramatu, což v kontrastu, že je to tam vlastně "každý s každým" a všichni se chovaj praštěně, vlastně moc nefunguje. ()

Padme_Anakin

Půlhodinka pouhá stačila k tomu, aby bylo nad slunce jasné, že tento snímek není určený pro mě.. Vyprávěný příběh o Tamaře, bubeníkovi, Andym, partě spisovatelů a dvou střelených puberťačkách mi připadal místy přitažený za vlasy, chvíli to bylo vtipné, pak jsem uvízla v nudě.. Nicméně ten zdařilý závěr to vytáhl na tři hvězdy a upřímně přiznávám, že Luke Evans se mi líbil.. ()

Greg

"I got three valentines. One from Mom, one from that peanut Ryan, and a mystery one from Ben. - I sent you that." Takže za prvé, má to být komedie, ale mně to tak vůbec nepřipadalo. Zasmál jsem se asi dvakrát (i když to bylo spíš jen pousmání). Za druhé, když to není vtipné, aspoň by to mohlo mít dobrý konec. Ani toho film moc nedosáhl (až na jednu vyjímku). Aspoň, že se povedla hudba a herecké výkony. O výkonu Gemmy Arterton tady psát nebudu (jako skalní fanoušek bych nehodnotil objektivně), ale i ostatní hrají velmi dobře a to film zachraňuje od nižšího hodnocení... Ale ne, není to špatný film, jenže v rámci kvalitní britské filmové tvorby je to pouze průměr. ()

MartinezZ

12.2.2011 ~ Tak tuhle "komedii" jsem už teda nepobral vůbec. Je mi až do pláče z toho, co je dneska schopen někdo za komedii vydávat. Největším zdrojem úsměvu tak má asi být fakt, že na buranskou vesnici přijede voražená hezká holka a vojede každýho, kdo se jí připlete do cesty. ~ Anglická vesnice, prdel světa. V jednom baráku se tu schází a sjíždí čerpat inspiraci zkrachovalí spisovatelé a spisovatelky. Majitelem tohohle útočiště je poměrně úspěšný pisálek, který má ale tendence manželce zahýbat. Ta mu vaří, slouží, snáší jeho xicht, ale... však víte co. A pak je tu také mužný zahradník, kterému kdysi patřil dům a pozemek, ale nějak to nevyšlo a odkoupila je od nich rodina Tamary. Voražené bohatší děvče s orlím frňákem, které zdrhlo do města a barák je tak prázdný. ~ Tamara ale ve městě nezahálela, nechala si frňák upravit a navíc píše pro nějaký novinový plátek. A chce se zbavit baráku. Přijíždí tedy do vesnice, nechává za sebou chlapy slintat, nabrnkne si u interview nějakou rockovou hvězdu-debila a vzápětí ho vojede, načež si ho chce brát. Nutno podotknout, že když byla ještě mladší a žila v tomhle zapadákově, měla se co k čemu i s oním dnešním zahradníkem, kterého v kůlně taky vojížděla. Nějak jsem se v tom pak začal ztrácet (zřejmě díky tomu, že mě to začalo nudit a nezajímat), takže už pak jenom vím, že zahradník vojížděl místní barmanku, ačkoliv stojí o Tamaru a ta nějak o něj, ubozí pisálci řeší krize identit a vyhoření, Tamara vojíždí onoho úspěšného namyšleného spisovatele (už si nevzpomínám, jestli vojela ještě někoho nebo to jen vystřihly z filmu, protože fronta na "kdo chce být vojet Tamarou" byla už moc dlouhá), pak se to tam pomlátí, pomře, Tamara přijde o frňák, jsou titulky, já to vypínám, mažu a připisuji další dvě hodiny ke ztracenému času. Fakt ultimátní komedie, až jsem se za žaludeční vředy popadal. ()

Džejkop

Tamara se po letech rozhodla vrátit na svou rodnou hroudu. Do vesnice vtrhne ve velkém stylu a svýma šortkama rozhodí sandál zahradníkovi, zpěvákovi indie-rockové kapely a úspěšnému promiskuitnímu spisovateli. Dokonce i některé ženy zaznamenají její přítomnost. A právě ty nejmladší postupně rozpoutají kolotoč událostí, které Tamaře poněkud zpřehází původní záměr, se kterým sem přijela. Prodej statku se záhy rozplyne jako pára nad hrncem. Já to pořád říkám, že nechávat klíč od dveří pod rohožkou nebo květináčem je chyba. Když oni to ty venkované tak rádi dělají. ()

Riddick77

Kouzelně upřímný a osvěžujícím způsobem ironický snímek, který velmi hravou a zábavnou formou kritizuje nejednu společenskou konvenci a perspektivu. Trestuhodně nedoceněné. 8/10! ()

Laxik

Tamara Drewe střídá žánry asi tak často jako střídá Tamara Drewe milence. Nemá to fungovat, ale i díky strohé nepompézní lidskosti to šlape. A zvedlo mi to náladu, jak jsem se ani neodvažoval doufat. ()

ABLABLABLA

"What the fuck have you done to your nose? - Aliens came and took it." Už jen ten první záběr vás vtáhne do filmu aka úžasná příroda, polonahý chlap, nádherný západ slunce obarvující krajinu a přes to najednou růžový křiklavý titulek filmu.. och jak "estetické", ale nadhodí to tu předzvěst ironie, která se v průběhu filmu často vynořuje. Například pohled na chčijící krávu, zatímco jí jiná čuchá k zadku... to prostě potřebujete v každém filmu! Tento film na mě někdy působil až pětihvězdičkovým dojmem, protože ta ironie a komičnost byla perfektní. Na stranu druhou jindy působil jak jednohvězdový trapný americký (i přestože je to z VB) biják pro znuděné maminy a ještě znuděnější a ztřeštilé náctileté pipky. Proto i rozhodování, jak ho hodnotit bylo pro mě těžké.... o všem ale rozhodnul konec, který byl tak neskonale překombinovaný, hrozně se snažil dohnat a vysvětlit všecko, co si člověk už sám mohl domyslet a hlavně neskutečně neuvěřitelný a to né v tom dobrém slova smyslu... scénárista a režisér si asi nemohli vybrat žánr... komedie? drama? krimi? satira? romantika? hmm.. všecko dokopy to tam hodíme a zatřeseme s tím a bude... Něco mezi 3-4* ale spíše takové 3 a 1/3*:D P. S. Scéna s žádostí o ruku byla boží... "What's the ring saying, Bene? - Hello, I'm a ring. Will you marry me? I'm a platinum with a long garancy. Will you marry me?" ()

slunicko2

Anglický venkov se od českého venkova moc neliší. 1) Zatím jsem znal jen zámek spisovatelů na Dobříši, nyní tedy i dům spisovatelů v Dorsetu. Film, sdostatek intelektuální, aby spolehlivě odradil puberťáky a myšlenkové lopaty, mě bohužel nedokázal dostatečně silně přidržet u děje. První hodinu jsem doslova jen přečkal ve víře, že se to zlepší. A vskutku - druhá část je výrazně dynamičtější. 2) Mladé znuděné a rozmazlené sráčky (femininum od sráč) působí úspěšně jako katalyzátor vztahů. Ani jejich přičiněním se nakonec nestalo nic, co by se bylo nestalo i bez nich. 3) Mé oko zaujali 32letý podmanivý Dominic Cooper (bubeník Ben) a uspokojivý 31letý Luke Evans (hodný hoch Andy Cobb). 4) Ponaučení? That´s what storytellers are...thieves and liars. ()

Dont

Chvílemi zábavné, jindy otravné (hlavně bubeníček a dvě nudící se puberťačky). To samé by se dalo říct o postavě Tamary, občas holka k sežrání, jindy na facku. Luke Evans v roli romantického klaďase s flákačskou minulostí, který se zase drápe nahoru, neurazí, působil docela sympatickým dojmem, přestože jeho postava je totálně šablonovitá. Celkově snímek, který nemá moc čím zaujmout, místy připomíná červenou knihovnu a nebýt Gemmy Arterton asi bych se mu vyhnul. ()