Nastávajúci otec Peter Highman (Robert Downey Jr.) sa teší na príchod svojho prvého potomka, ktorý je plánovaný už o päť dní. Ponáhľa sa, aby chytil let z Atlanty domov a mohol byť s manželkou pri pôrode. Všetky jeho plány sa ale zmenia, keď na letisku stretne snaživého herca Ethana Tremblaya (Zach Galifianakis), ktorý k sebe priťahuje katastrofy ako magnet. Muži sú si podobní ako deň a noc. Peter je uhladený, usporiadaný manžel, ktorý má sem tam ľahko problém so sebaovládaním. Ethan je buď retardovaný, alebo z inej planéty, možno všetko dohromady. Každopádne je to rozporuplný človek, ktorý Peterovi urobí scénku v lietadle, vďaka ktorej majú obaja zákaz lietania. Peter nemá inú možnosť než nasadnúť do Ethanovho auta a spolu s ním a jeho psom sa vydať na dlhú cestu. Počas nej dôjde k zničeniu niekoľkých áut, jedného priateľstva a predovšetkým Peterových už tak dosť pošramotených nervov ... (TV Dajto)

c.tucker

První půle je taková rozehřívací a celkem málo zajímavá i vtipná. Dokonce mi i něco přišlo dost mimo (scéna s útokem veterána). Ale pak se to dostane na správnou kolej a já se nepřestal smát. To byla naprosto ujetá, výborná a neskutečně vtipná jízda, která neztrácela ani v těch trochu vážnějších pasážích.Prostě a jednoduše Galifianakis a Downey jsou senzační tahouni celého filmu. Potěšila i spousta známých herců ve vedlejších roličkách. Dad... You were like a father to me. ()

campix

Ať už Robert Downey jr. nebo Galifianakis mají každý charizma několika patrového paneláku a nedělá jim problém samotným utáhnout nějaký film. Zvlášť když se spojí, tak z toho nic špatného vzejít nemůže. A je to pravda Na doraz je vtipná road movie, plná dobrých hlášek a jak už sem říkal vynikajících herců. Bohužel nějaké hlášky zas tak vtipné nejsou a některé road movie mi přišli daleko vtipnější (mimo jiné Zahulíme uvidíme, Road trip nebo Sex Drive). Prostě žádná velká pecka typu Pařby ve vegas to není, ale pohodová pokoukaná to jo. ()

Ice123

Naprosto nesplnilo moje očekávání.... Vtipy nejsou většinou tak vtipné jak by si režisér přál, Zachovi bych spoustakrát během filmu nejradši vrazil a konec nesmyslně infantilní..... Napříč tomu všemu musím, ale uznat že některé scény jsou vážně povedené (viz. scénka s klukem v marihuanovým doupěti) a Downey Jr. předkládá svůj standartní herecký výkon... tímto se z "Due Date" stává řadová podívaný.... 50%. ()

Icefist

Moc mi hlava nebere, jaktože má tento kousek tak vysoké hodnocení. Protože z mého pohledu je tu sice pár fórů u kterých jsem se solidně zasmál, ovšem ten zbytek je dost ubíjející nuda. Dramatické pasáže na mě vůbec nefungovaly a Galifianakis (nebo lépe řečeno jeho postava) mě až překvapivě přespříliš často vyloženě iritoval. Nový nápad suma sumárum vlastně žádný, muzika nic moc, Downey nijak zázračný. Znovu vidět nepotřebuji. 50 % Oblíbená část- kafe připravené Foxxem ()

LukeUp

Neskutečně jsem se bavil. Downeyho mám moc rád díky jeho vystupování a Zach je záruka kvalitní zábavy. Všem, kdo se chtějí výborně pobavit rozhodně doporučuji! ()

misulka03

Neuvěřitelně přehnaný příběh, u kterého jsem se přesto bavila :) Spojení slušňáka Downeyho a podivína a cvoka Galifianakise je prostě dokonalé. Možá to bylo velkým plátnem, možná lidmi, se kterými jsem v kině byla, ale bylo to skvělé :) ()

sir-dave

Dá se říct, že Phillips mě zklamal. Na doraz je takový dospělejší počin jeho debutového Road Tripu. Snad skoro hodinu (nevím jistě) se sleduje popichování mezi Downey Jr. a Galifianakisem, jenž víceméně nudí.. (btw. začátek byl fajn) Oživení přinese až Jamie Foxx s jeho ježděním po rigolech ( :))) ) Zbytek už dostane spád, více vtipu a nechá dojet tuhle road-movie do příjemných hodnot. Robert Downey Jr. se měl obsadit i do Pařby ve Vegas :-) ()

bartias

S Pařbou ve Vegas to vyšlo, ale Na doraz je něco úplně jiného, i když se Robert Downey Jr. hodně snaží. Jeho kolega Zach Galifianakis s další, jen mírně upravenou, verzí svého pošahaného podivína dokonale pohřbí všechno, co se Downeymu povede. Vtipy tentokrát nejsou odvážné a drzé ale vulgární a zbytečně hrubé. ()

Madlenka26

Špatné to nebylo, ale také to nebylo nic úžasného. Film u kterého se nic nestane když si mezi ním dáte přestávku na své věci. Bylo pár dobrých hlášek , kdy jsem se opravdu zasmála : viz obnažující se pes a obnažující se Ethan. Průměrný film s průměrnou zápletkou. Ale na nudná odpoledne to bohatě stačí . ()

Noviik

Zajímavý nápad, dobrý výběr herců a pár opravdu povedených částí. Celkově tomu ale hodně chybí, občas to nudí a občas je to až trapné. Škoda... ()

abenino

Co k tomu napsat. Tento film si zaslouží nadprůměrné hodnocení, už jen z důvodu kvalitního obsazení. Jinak dost šílená jízda, kde je chvílemi i sranda, ale která mě však jako komedie docela zklamala. Ale jak říkám, silná dvojka + perfektní pes. 60% ()

Radiq

Mnohem lepší, než všechny ty protlačovany Pařby, co režisér natočil. Galifianakis tady hraje uplně skvělyho hňupa, kterej buď hláškuje nebo se chová jak blb. A je to vtipny. K tomu si přidejte trochu nějaké té akce, hodně bolesti, masturbujícího psa a dobře sekundujícího Roberta Downey Jra. Jojo, řikám, že sekunduje, protože Galifianakisův Ethan Tremblay je podle mě hlavní tahoun a je mu 23, chchch. ()

otík

Místy dojemná, místy fakt vtipná, místy nechutná komedie s "civilním" Iron-Manem a huličským Galifianakisem. Docela jsem se bavil, škoda jen poměrně nevyrovnaného tempa. Taková slušná noční jednohubka. ()

HorrFi

Originální komedie o tom jak náhoda svedla dohromady dva odlišný chlapy a Galifianakis se snad pro roli otravnejch ignorantů narodil :)tohle je komedie přesně pro mě :) ()

Cedr

Průměrná roadtrip komedie se slušnými momenty podle klasického receptu, která neoslní ani neurazí. Naprosto zapomenutelné hned druhý den po shlédnutí. Od režiséra Hangoveru a RDJ v hlavní roli bych čekal něco víc. ()

Doudis19

Downey jasně zastiňuje Zacha (nebudu se vypisovat s příjmením). Downeyho role je šitá na míru, ovšem u druhého z dua začínám mít pocit, že jeho komediální póza už po několika výrazně si podobných rolí stagnuje. Téhle jinak příjemné road-movie ovšem více ubližuje nevyrovnoměrné rozložení humoru a nepříliš dobře zvládnuté přechody z komediálních do dramatických částí. ()

chelseaman22

Hudba nemožná, závěr ulítlej jako Eminemovo obnažené pozadí, symbióza Downey - Galifianakis celkem zapůsobila. Avšak těžko si představovat, že by místo Galifianakise účinkoval někdo jiný. Právě on vytáhl film na průměrných 68%. Pokud jste příznivci tzv. čoklů či populárního zeleného pažitu, tak si nenechte Due Date ujít. Jestli ale hledáte něco jiného, tak se setkání s Due Date vyvarujte. 65% ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (viac)