Tento film vypráví příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. George (Matt Damon) je americký dělník, který má zvláštní napojení na posmrtný život. Na druhé straně světa prožije francouzská novinářka Marie (Cécile De France) okamžik, kdy se ocitne blízko smrti, což naprosto otřese jejím vnímáním reality. A když londýnský školák Marcus ztratí nejbližšího člověka, potřebuje nutně odpovědi na otázky, které s odchodem milované osoby vyvstávají. Každý je na cestě za hledáním pravdy, jejich životy se protnou a navždy změní tím, v co věří, že by mohlo být – nebo musí být – po životě. (oficiálny text distribútora)

Von Kempelen

Krásnej film o lidech, kterým smrt různým způsobem převrátila životy naruby. Za nízkým hodnocením na CSFD je podle mě nepochopení myšlenky spoustou diváků, tohle není a nemělo betj žádný mysteriózní drama ani sentimentální pohádka, ale zamyšlení a hlavně pozastavení se nad (nejen) vlastní smrtí. A jelikož to jsou myšlenky, který jsou spoustě lidí nepříjemný, tak je pak logický, že pro ně bude nepříjemnej i tenhle film. ()

bron

Ten výčet osobností, který se kolem tohoto snímku motal, předpovídal skvělou podívanou. Leč zůstalo jen u nenaplněných předpovědí. Téma se zdálo být zajímavé, leč zpracování je mdlé. Chybí tomu šťáva a pointa, promyšlenější a originálnější scénář by z toho býval tu skvělou podívanou možná udělal. 40 % ()

Gedzby

Díky "Lima" za komentář, díky kterému jsem se na tento film podíval. Absolutní souhlas. Clint Eastwood se snažil opět dotknout lidských citů a za pomoci skvělého Matta Damona, který je ne náhodou jedním z toho nejlpepšího, co Hollywood nabízí a jehož role mu člověk prostě věří, se mu to krásně podařilo. Byl jsem připraven, že vzhledem k tématu bude film smutný, pochmurný, ale kdo zná Eastwoodovu práci, je mu jasné, že to tak černobílé nebude... ()

BigRunner

Film se mi moc líbil a chvílemi i dojal. Konec by se dal i víc rozjet. Ale určitě myšlenkově bohatý film, který stojí za to zkouknout. Věčné téma život po životě jsou všem lidem, kdo někoho blízkého ztratili, velmi citlivé. ()

prasatko

Podle mého názoru byl nápad velmi dobrý, ale děj se posunuje strašně pomalu a celý film je takový příliš tichý, ale tohle by mi tak nevadilo kdyby byl film kratší. Ke konci člověka nečeká žádný velký zvrat, ale v podstatě to k tomu konci směřuje od začátku a není to nějak překvapující. A to přeskakování mezi dějem vícero lidí se mi líbilo. V celku dobré, ale není to film na který bych se koukal dvakrát. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /táhlo se to, ale děsně, průměrné ve všech ohledech, děj tak nějak odnikud nikam - žádný pevný rámec, ucelený celek/, + /problematika smrti se zpracovala docela šetrně, ale také ne moc do hloubky, Matt hrál dobře/, hodnocení - docela průměrný film, který mě moc neoslovil a problému smrti a života po něm se dotknul vlastně jen okrajově ()

kucoteam

Nechapem tie negativne komentare na adresu tohto diela, je to jeden z najlepsich a najkrajsich filmov od Clinta Eastwooda, pre mna este lepsi ako Gran torino, chce to ale klud a pohodu, aby ste si ho vychutnali. 5 hviezd ako oci. ()

Verja

Pokud máte taky rádi filmy kde se odehrává příběh více osob, které se navzájem neznají a sledujete děj, co je postupně svede k sobě..tak tento film vám přesně tohle nabízí. Navíc zabalený do mystického kabátku. Je jako puzzle, které skládáte a na konci vám vyjde výsledný obraz. Zůstává delší dobu v hlavě a tím se ukazuje jeho kvalita. Dobrý film..velmi dobrý film! ()

lineker

Eastwood umí neobyčejně podat obyčejné příběhy. Opačný gard už tak silný není přesto se jedná o nadprůměrný snímek. ()

Miriablo

Tento film byl pro mě opravdovým zklamáním. Určitě ale ne ve všech aspektech. Neskutečně příjemný feeling a pomalé tempo mi ladily. Zklamáním bylo celkové vyvrcholení s otázkou "o čem to vlastně bylo?". Pro mě osobně neskutečně využitý, byť hezky zabalený, potenciál jak samotného příběhu, tak menších postav. Matta je mi trošku líto, v kleštích scénáře byl jeho boj se sebou samým potažmo provedení "čtení" (hlavně rozhovor bratrů) opravdu děsné. Nerad ale 2 hvězdy, tohle mělo opravdu na víc ()

mfanta

70% - Mysteriózní filmy se zajímavým nápadem mám rád a tohle je jeden z těch povedenějších. Děj je patřičně poutavý, "záhrobní scény" jsou příslušně nezřetelné a atmosféra je pomalu ale jistě budována a graduje. Matt Damon se své role zhostil po svém, a to vcelku dobře. Některé scény, kdy emociálně odmítá číst, místo aby trpělivě vysvětlil, proč to nechce dělat, vypadají příliš přitažené za vlasy, ale kdo ví, jak se může cítit člověk s takovouto zvláštní schopností. Velmi oceňuji jemně poeticky naznačený happy end a hned vzápětí přicházející konec bez zbytečný fanfár a čvachtání se v emocích. ()

PaKo1980

Na začátku jsem si říkal že jsem asi pustil jiný film :) Pak už jsem se dostal do obrazu a po tom svižném úvodu jsem se těšil na pokračování. Bohužel nepřišlo.. Na každých zajímavých 10 min filmu přišlo potom dalších 30 min nudy. Myslím že s tímhle tématem šlo natočit mnohem lepší film. ()

PORTER44

Docela povedený snímek,začátek jako katastrofický thriller a po scéně s vlnou tsunami se příběh začal vybarvovat ,příběh tří lidí kteří mají se smrtí nějakou zkušenost.Povedená režie i herecké výkony. ()

karelondatra

Za mně je to takový film-nefilm. Damon mu rozhodně moc pomáhá nahoru, co jej v mých očích naopak táhne dolů, je povrchnost jednotlivých paralelně vyprávěných příběhů. Nenašel jsem v nich nic, co by z nich dělalo příběh hodný vyprávění. Aspoň ne v tom pojetí, jak jsou předkládány. Tolik mé dojmy. Na závěr snad ještě — ano, zkouknul jsem to rád, ale zároveň důvod to vidět znovu žádný necítím. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky