Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Ace.Anita

Nemám ráda filmy, z jejichž natáčení by mě vyhodili: "A proč musí jako mít vztek než ztratí sluch?" "Ježiš, to neřeš, prostě ho mají, smiř se s tím, ano?" "Ok." (chvilka klidu) "A proč ztrácí smysly zrovna v tomhle pořadí?" "Ven." ()

hroubek

Hodně zajímavý nápad.Při sledování mě několikrát napadlo, jak bych se s podobnou situací vyrovnával já sám.Moc se mi líbilo, že film působí nenuceně.V každém podobné filmu se lidé snaží zachránit,utéct, nebo se schovat.Tady ne.Tady se snaží jen žít, jako předtím.Díky tomuto faktu, film působí mnohem reálněji a originálně.Eva Green a Ewan McGregor jako ústřední pár působí velmi příjemným a romantickým dojmem, který velmi dobře prohloubí konec.Příjemné překvapení, které donutí přemýšlet co kdyby? ()

creeper

Lehce nadhodnotím. Film je to bezpochyby zajímavý. Neřekl bych, že jde o snímek natolik žánrově zatížený, jak se nám snaží vnutit zdejší škatulkování a na něm budované hodnocení. Mnohem víc jde o podobenství a snahu o reflexi světa, ve kterém posledních pár let žijeme. Tuto vlastnost by vlastně mělo mít každé aspoň trochu dobré sci-fi. Není to dokonalé, ale jisté sympatické tření jsem zaznamenal. ()

VanTom

Apokalypsa trochu jinak - na pozadí záhadné celosvětové epidemie, která lidstvu postupně odebírá jednotlivé smysly (čich, chuť, sluch...) sledujeme příběh mileneckého páru a několika málo lidí kolem něj, kteří se s tím snaží vyrovnat. A lidstvo vždy bude bojovat a přizpůsobovat se, ať už mu osud zasadí sebevětší ránu - život bude pokračovat až do hořkého konce. Úžasná atmosféra naděje a beznaděje zároveň. ()

pabulator

Slyšet,že Greenovka je jenom pár uší a huba , prdel a piča to je k nezaplacení.Udělalo mě to takovou radost až sem se musel okamžitě zakousnout do kostky mýdla. ()

Natabar

Nebýt závěru, který to táhne aspoň o tu jednu * výš (ovšem také jen díky tomu, že najednou (a poprvé!) máte pocit, že se tvůrci tímto filmem něco snažili říci). Jinak slabá 1*. ()

Blackberry

Slovíčko alternatíva v dnešných časoch zaznieva pomerne často; tu to sedí bezpochyby. Akurát, že neviem, ktorá dejová línia ma zaujala viac ... ()

Zagi20

Překrásný, depresivní film. Postavený na bezchybném skličujícím soundtracku a ústřední herecké dvojici. Žádná ta klasická šablonovitost katastrofických filmů " Made in USA ", ale silné romantické drama. Pecka !!! ()

MI-380

Originální téma, tu a tam se ale tvůrci zbytečně snažili o "Opravdové Velké Umění". Zajímavé bylo sledovat, jak daleko při ztrátě smyslů scénář dojde a došlo to tak daleko, (spoiler:) až mi to připomnělo Kainarův Obelisk. 75%. ()

V.Silver

Kromě skvělých hereckých výkonů musím ocenit především celou myšlenku tohoto filmu: ztráta každého smyslu je spojena s nějakou emocí. A celé to nakonec vede k jakési katarzi, která ale nepůsobí klišovitě, trapně nebo by nějak nepřiměřeně hrála na city. To mě na tom zaujalo nejvíce - že to dokázalo jaksi skvěle balancovat na hraně. A za to dávám 75%. Kdyby to bylo krapet míň "chladné", dal bych mnohem víc. ()

Mr.KarlAdler

Moc zvláštní a podivně depresivní příběh o těžko vysvětlitelné apokalypse (působící až jako boží trest na vjemy přesycené lidstvo) jejímž původem a řešením se sice zabývá, ale činí tak pouze povrchně. Z děje je totiž moc cítit, jak má hledání příčin vytvářet jen jakési kulisy hlavnímu sdělení - nevyhnutelnému vymření lidstva se vší bolestí, úderností a bez slitování, ale zároveň s nezdolnou nadějí, touhou po životě a po tom druhém. Ano, originalita vyprávění sebere veškerou pozornost, i proto mě několik šablonovitých pohledů na krajinu nebo zoufalého strážníka dvakrát nepotěšilo. Zbytek mě ale popravdě dostal. Ať už pocit, že hlavní postavy jsou prostě jedni z davu, ničím výjimeční a nic neovlivňující. Nebo závěrečný příval štěstí a radosti, ze kterých kameněl výraz na tváři. To všechno je "jiné" a hlubší, než si někteří hodnotitelé jsou ochotni (a sorry, i schopni) připustit. A proto jsem přisolil pátou hvězdičku. ()

Kurikmoon

Rozhodne nečakajte nejaký katastrofický film made in Hollywood. Vážime si dostatočne svojich zmyslov? Ktorý je pre nás najdôležitejší? Máme správne postavené hodnoty? Každý si položí nejaké otázky. Hlavný herecký pár nás spolu s obrazmi zo celého sveta sympaticky sprevádza dejom. Niektoré detaily nedotiahnuté, ale o to tu asi nemalo ísť. Každopádne, ak človek stratí CHuŤ, neznamená to, že nedostane bolesti žalúdka, ak to preženie... Posledná scénka sa mi naozaj veľmi páčila. Kvôli tej by som pridal kľudne hviezdičku. O to tu ide. ()

Puyi

Když pominu několik scén, které asi nedokážu úplně přesně charakterizovat (byly prostě minimálně divné a alespoň pro mě několikrát i vtipné), tak se dá film označit za více než zdařilý a rozhodně zajímavý. Určitě tomu napomohly jako vždy výborní hlavní protagonisté. Obzvlášť skvělý byl závěr, při kterém jsem opravdu trnul (! :D) a díky němu jsem uvažoval i nad nejvyšším hodnocení. ()

Autogram

Celkom iná forma katastrofického filmu, ale že by ma to bavilo, to nemôžem povedať. Strata zmyslov ako trest ľudstva za jeho chyby a nahradenie zmyslov vyššími emóciami, odpustením, zmierením a láskou, to ma nedostalo. –––– Nastala tma. Ale oni cítia dych jeden druhého, a vedia, čo potrebujú vedieť. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)