Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

Tft

Naprosto prázdný film o jedné z nejlepších postav MCU, začátek Venomovi cesty na filmová plátna snad nemohl dopadnout hůř. Od uspěchaného začátku, kterému očividně chybí hromada vystříhaných scén až po finále alá „každý generický komiksový film ever“ je Venom jeden velký průšvih. V průběhu sledování nešlo jinak než myslet na jiný letošní film Upgrade a představovat si jaká by to byla paráda, kdyby si Logan Marshall-Green (a.k.a. budget Tom Hardy) a pravý Tom Hardy prohodili místa. Green byl totiž nejslabším článkem jinak velmi vydařeného filmu a Hardy naopak nejsilnějším článkem téhle generické slátaniny. Filmy jsou si v mnohém podobné, jenom jeden z nich je natočen nadějným režisérem a s patřičným Rkovým ratingem, od studia, které si váží tvůrčího umění a ten druhý osekaná pohádka pro děti s nepochopitelným ratingem PG13, od studia, které vidí jen dolary (nic proti pohádkám, ale přeci jen tohle je Venom). Na kdyby se ale v životě nehraje a tak jsme skončili s Venomem, kterému ani hvězda Hardyho formátu nedokáže pomoci, naopak Venom se na Hardym vyřádil a sestřelil ho z hereckých výšin do průměrných nížin. Než se samotný Venom ve filmu ukáže nějakou dobu to zabere a i potom je jeho potenciál trestuhodně nevyužit. Jestli někomu stačí pár scén, kde je alespoň lehčí náznak komiksové buddy dvojice, která se špičkuje a jejich vztah má být hlavním motivem filmu (což se tady očividně neděje) tak budiž, ale rozhodně se z téhle postavy dá vymáčknout o sto procent víc a to víme všichni. Ruben Fleischer se stává dalším poskokem studia a za vidinou tučného paychecku skáče jak studio píská. Vlastní tvůrčí postoj? Snaha vytvořit něco hodnotného co za týden neupadne v zapomnění? Kdepak, toho se tady nedočkáme, Fleischer přišel, podle scénáře natočil, nechal si od studia nadiktovat jak by měl film vypadat a odešel. K tomu všemu si připočtěte nudné akční sekvence, všem doporučuji se podívat na již zmíněný Upgrade, protože potom vám budou všechny bojové scény ve Venomovi připadat jako hrátky dětí na pískovišti. Venomovo CGI vypadá dobře jen pokud se nehýbe, v akčních scénách, kdy skáče z místa na místo je naprosto otřesné, k tomu se ještě přičítá zběsilý střih a zmatené osvětlení scén, často tak ani není pořádně vidět co se na plátně odehrává. Snaha tvůrců vnést do filmu nějaké hororové prvky je tady naprosto zabita ratingem, je to jako když vás straší kámoš převlečený za ducha v prostěradle. Zabývat se dějem ani nemá cenu, je to klasická komiksová tří aktová dějová linka, našroubovaná na další z mnoha postav. Takhle to dopadá, když necháte scénář tvořit sedm lidí, kteří ani jeden neví co dělají. Venom je jako jít do burgrárny a dát si vegetariánské menu, ten kdo burgr dělal ví, že to prostě není ono, vy víte že burgr bez masa není pravej hambáč a tak odcházíte najedení, ale moc dobře víte, že příště už byste chtěli tenhle gurmánskej zážitek se vším všudy. Tak snad to pochopí i tvůrci dalšího Venoma, nechceme totiž další PG13 generickou nudu, která má jen prodloužit práva SONY na Venoma, aby z něj v budoucnu mohli vytřískat další peníze. Chceme poctivou krvavou jízdu se vším co k téhle postavě patří. Tohle je prostě Vegetarian Venom od SONY. 29% () (menej) (viac)

JohnSmith

Po slabých Spider-manech se Columbia tentokrát pochlapila. Venom je výborná komiksárna, má spád, výborné triky a hlavně Hardyho. Jestli z toho bude pokračování a další Marvel vesmír, budou mít Warneři s DC další problém. ()

drackula

Venom žiaľ skončil ako priemerný film. Má pár dobrých momentov, ale ako celok vyznieva skôr ako nevyužitá príležitosť. Škoda Hardyho, lebo ten sa fakt snažil, ale bol v tom úplne sám. A mal to o to ťažšie, že ho vlastne potopilo štúdio a ich hlúpe rozhodnutia. Full recenzia tu. 50% Cinemax Bory IMAX- press ()

ghatos

Jak tady někdo psal. Kdyby tohle vyšlo před 20 lety, tak fajn, ale v roce 2018 je to taková lehce vyšumělá šuměnka. Plochý příběh, vše předvídatelné, hodně se tady hrálo na jistotu. 54%. ()

Lukyn007

Hardy se snaží, ale to je tak všechno. Tupý film z ranku Ghostridera, kterému se akorát podařilo vydělat prachy, což absolutně nechápu, ale respektuju. 50 % ()

Killda

Film, který vypadá, jako by ho natočili před dvaceti lety. Jenže i před těmi dvaceti lety by něco takového totálně propadlo, bohužel dnešní zdegenerované diváctvo tak nechutně špatný film žere, přineslo mu úspěch a dost možná i další úmorná pokračování. Já můžu jen doufat, že to bude bez Hardyho, který by svým talentem už takhle mrhat nemusel. ()

zigíš

..v první třetině jsem regulérně usnul, takže film jsem dokoukával po vydatném, šesti hodinovém spánku (ne v kině) pak i takhle bizarní slepenec, začal dávat, nějaký ten smysl: pokud si jeden zvykne na Hardyho, bloumajícího nočníma ulicema, propoceného, bledého, pravděpodobně i promočeného, jako ve čtyřicítce teplotě (ten tam je výkon z Locke, nebo Peaky Blinders) a Michelle Williams -tristní, převelice smutný pohled- rovnou na malinu.. ale, jsou i horší věci (takřka všechno od DC, nebo Fantastic Four, abychom nechodili tak daleko) hodně, ale fakt hodně upocených 40% ()

svobik

Vcelku jsem se bavil, ale moc nevím, jestli to měl být akčňák, komedie nebo psychologické drama. Pořádně to není ani jedno. Hrozně nesourodý film, úvod vypadá jak nějaké videocéčko, závěr naopak snese přísnější parametry. ()

Dagoussek

Další marvelovka? To snad už ne, kde ty nápady furt berou. A ejhle, mě se to líbilo. Manžel říkal, že Venom je záporná postava a já jsem nakonec ráda, že tady nebyla. Líbil se mi příběh, spojení člověka s symbiontem, jejich sblížení a kamarádičkování bylo zábavné. Postavy byly sympatické. ()

Zagi20

Takový to mohl být skvělý film. Ta kvalita tam vidět je, to uznávám, ale jinak se Venoma nebojím nazvat slovem "slátanina". Jo, skutečnost že se cca 40 minut materiálu vystřihlo na poslední chvíli je vážně poznat. Podivné mezery ve vyprávění příběhu, zvláštní chování postav a téměř nulové napětí to jen potvrzují. A hlavně to mělo být kurva eRko!!! 52% ()

kklepkaa

Na to jak jsem se shlédnutím tohohle filmu nepospíchala, tak celkem překvapení. Jasně, táhne to Hardy. A jo Michelle Williams byla děsná, ale vlastně jsem se překvapivě bavila. No jo, má to dost much. A musim souhlasit, že to "Rko" je fakt děsně nevyužitý. S Venomem se dalo užít daleko víc srandy :-))) ()

dragon94

Venom je zkrátka průměr, kterého z podprůměru tahá jen Hardy. Nejlepší na filmu jsou pak rozhovory mezi ním a Venomem. Zbytek filmu je pak velká slabota plná nezajímavých postav a divných rádoby vtipů. Naštěstí film nemá příliš velkou stopáž, takže se to přežít dá, a upřímně jsem se ani moc nenudil. Shlédnutí nelituji, ale pro pokračování by to chtělo lepší scénář s lepšího režiséra, protože Venom potenciál určitě má. 3* 55% ()

V.Silver

Tohle mě hodně bavilo! Pravda, čekal jsem víc "rozpolceného" "antihrdinu" (uvádím záměrně každý z pojmů do uvozovek zvlášť), ale čert to vem - to, co jsem dostal, byl skvělý mix akce, příběhu, vtipu a brilantního herectví Toma Hardyho. Tak, kdy bude dvojka? ()

Autogram

Zo začiatku to vyzeralo na solídnu zápletku, ale potom sa film dosť zvrhol na akčnú blbinu. Aspoňže humor zostal až do konca, čo potvrdilo, že sa to neberie príliš vážne. –––– Čo to bolo?  Ále... Mám parazita. ()

Dexter256

Kdyby se Sony drželo toho že chce Venoma mládeži nepřístupné. Myslím že by jsme byli všichni spokojeni mnohem více. Ale bohužel Marvel kojí jen PG-13 jaká škoda. Tím nechci řict že je Venom špatný,ale určitě by byl mnohem lepší s nějakou tou krvavě ukousnutou hlavou. :) Nebo snad ne?? :) Neškodil by tomu ani kvalitnější záporák. Ale jinak jsem se vcelku bavil Hardy je prostě kvalita!! Další díl prosím spratkům nepřístupný. Díky. ()

Hollohlaway

Mno....snad ta akce...ale to v podobném snímku považuju za samozřejmost. Jinak Tom Hardy je nezajímavý a nevýrazný a navíc hraje naprosto nepochopitelného naivního blbečka, kterému se těžko věří, že je investigativním novinářským esem. Hlavní padouch je prostě jenom na první dobrou zlej, poznáte to hlavně podle koulení očima a rádoby zle studenejch pohledů. Vůbec obsazení je kromě scénáře druhá podivnost tohohle filmu. Williams je nečekaně nehezká, nikdo vám neutkví... Humor sem tam...je to prostě divný. ()

Fox85

Hodně dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože ten film je přesně mezi. Stejně tak je někde mezi vynikajícím komiksovým originem a průměrnou akční zábavkou. Nakonec teda za 4, protože se vlastně těším na další film ()

blackkocour

Pokud máte stejně jako já černou stolici, musíte akutně navštívit svého praktického lékaře, který vám předepíše, dávat si dvakrát denně do prdele čípek. Po týdnu užívání, přinesete vzorek vaši stolice vašemu lékařovi.. P.S. Kdyby si Hardy umýval svoje hnáty pořádně, záhy mu nemusel z análního otvoru seskupovat tří metrová černá tlama. // gilty pležr 🖤 ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)