Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Teelus

Sama sebe bych označila za fanouška jak X-menů, tak konkrétně Wolverina a v neposlední řadě i silného japanofila, tudíž bych se měla nacházet ve zlatém středu cílové skupiny diváků pro tento film a tím pádem být schopná překousnout i nějaký ten kiks. Je proto až zcela neuvěřitelné, jak zpackat se jim to povedlo, abych z toho měla tak otřesný zážitek. Celý film by se dal rozkouskovat do hromady cliché, ještě větší hromady "cool" pohledů Rosomáka a "sexy" pohledů ženských představitelek +k tomu značně otravné vstupy s Jeane, divných a nudných bojových scén a zápletku tak mdlou, že 2 dny po shlédnutí skoro nevím, o co tam šlo. Co se zajímavých postřehů týče, tak v prvé řadě mne hlavní záporačka přesvědčila, že i dobře vyvinutá, štíhlá a vlasatá ženská může být slizká a odporná - napomáhal tomu krom ksichtu i hrůzostrašný dabing, dále se dá pokochat krásnými interiéry a Hughovým vypracovaným tělem, ne už tak hereckým výkonem rudovlasé asiatky, který mne několikrát rozesmál a pro fanoušky Posledního samuraje - naleznete v tomto filmu snad celkovou hereckou sestavu. ()

Soth odpad!

Stejne jako jedno mesto v Holandsku - Keeblhooven - opravdu totalni zvratek a exkrement. Z X-M univerza je tak toho minimum a turbo mega robo samuraj me taky nijak nenadchl. Jedine, co mne na filmu zaujalo, bylo lehatko toho nemohouciho Japoncika a uvodni scena exploze atomovky. Neubranil jsem se dojmu, ze Hjuuuu potreboval love na defky, chlast a chlebicky, jinak netusim, proc tenhle film vznikl :) ()

Wolftalon

Asi nejslabší mutantí story, a o to víc mě mrzí, že se jedná zrovna o Wolverina, kterýho mám opravdu rád, obzvláště v podání Hugha Jackmana. Ale neoriginální zápletka plná klišé mě tentokrát přinutila zůstat s hodnocením níže, přestože rosomák i tentokrát pobavil a bojové scény nezklamaly. Celkově zábavný a akční díl, který ovšem zůstává ve stínu jak předchozího Wolverina, tak i ostatních Xmenů. ()

brasek

Wolverine je stále populárny, priznajme si však že samotný príbeh je vcelku priemerný a bez X-menov by bol do roka tento snímok zabudnutý a komerčný úspech mu priniesol len Wolverine. ()

TesterX

Nicim zajimavy vyplach se solo Wolverinem, ktery opet jako kazdy spravny antihrdina zacina v bezdomoveckem plasti, aby se promenil v nadopovanou masinu na zabijeni. Nepresahuje to prumer zanrovych vod, ale potesi vice jak nektere dily X-men. /// TECH = *** / FILM: = *** // DOJEM = **** / Celkem: = ***+ /// ()

Apaachee

Věrný fanoušek, nikdy nepomlouvající, věčně slepý. I já jsem prohlédl. Mangold střelil hodně vedle, Wolverine jako postava opět nezklamala, zahráno na výbornou. Ale co ten příběh? Zhrzený hrdina, plující časem se vzpomínkami na minulost. Wolverina mám rád, Marvel taky, když pominu absurditu příběhu, bylo to koukatelné (viděno 3x). Doufám, že se příště poučí. ()

halberdier

Tento příspěvek do x-menovského univerza se moc nepovedl. Film je dlouhý, místy nudný, není si jistý jak v akci (je ji málo a je nenápaditá), tak ani v dramatických scénách, takže nemá v podstatě co nabídnout (kromě standardně kvalitního výkonu Hugh Jackmana). První samostatný film s Wolverinem (X-Men Origins) nebyl bůhví jaká pecka, přesto je o moc zábavnější než tento mdlý wolverinovský příspěvek. Naštěstí se Wolverine vrátil zpět na výsluní v X-Men: Days of Future Past. (5/10) ()

Desmond04

A já se ptám proč? Důvod vzniku tohohle filmu moc nechápu, příběhu to neprospělo, nic nového jsme se nedozvěděli a dějová linka byla o miliardu kilometrů víc na západ. Úvodní sekvence byla ale dobrá, opět nám potvrdila, že Wolverine je tahák, který by rozhodně utáhnul celý film, pokud by byl dobrý. Odbočka do Číny byla krokem vedle. Totálně nezajímavý příběh s vyvrcholením, které bylo k smíchu. Tu love story line taky mohla být vynechána, vůbec nevypadal věrohodně, ovšem to ani symbioza mezi Famke a Hughem. Ovšem abych jen nepomlouval. Wolverine je držák, snaží se jak blázen, vypadá skvěle, hraje skvěle a na svých bedrech táhne celý film. Takže plusy : úvod,osoba Wolverina a souboje, které musim uznat, stojí opravdu za to. ()

Calypso

Absolutně nechápu to nízké hodnocení, vždyť to byl pěkný, exotický akčňák. Ano, sice nevypráví žádnou zásadní událost z Wolverinova života, ale zbytečným bych ho určitě nenazvala. Možná i to je na něm hezké, že se nedrží klíčových témat, že si jde vlastní cestou a projednou nám vypráví samostatně stojící příběh. Jeho "nezbytečnost" tkví určitě i v tom, že zde vidíme, jak těžce nese Logan traumatické události z minulosti.... nemyslím si, že by tomu filmu cokoli důležitého chybělo, je to prostě oddělená kapitola, projednou film bez jakékoli spojitosti s událostmi v X-menech. Určitě bych nedávala méně hvězd za to, že je to stand-alone film... možná právě naopak. ()

belinko

Lolwerine a tokyo drift.. najsympatickejší z ixmenov, jediná postava, ktorej by som tú z nereálnych "mutácií" aj žral. A hlavne mám slabosť na Hugha.. <3 ()

BORKLASER

Občas nechápu tu negativitu a hodnocení tohoto filmu.Za mě určitě lepší snímek než X-Men Origins.Pravdou je že děj tohoto filmu není až tak důležitý a i trochu zbytečný.Pokud se chceme bavit o nějakém propojení s ostatníma filmama musíme si hold počkat na potitulkovou scénu neboli preview na Days of Future Past. ()

HellsAngel

V podstate len betaverzia novšieho a úspešnejšieho Logana, s nie až tak strápeným Wolverinom, emočne nevýraznejším príbehom a rutinne zvládnutou akciou. Aspoň že to Japonsko ponúka skutočne štýlové zasadenie. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)