Vetřelci dávnověku

• USA Ancient Aliens (viac)
Dokumentárny / Historický / Mysteriózny
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (rozprávač), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (viac)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

Nettrass

Jasně, za všechno můžou mimozemšťané. Nic proti nim nemám, ale ať si okamžitě odnesou svého poloboha Kalouska a ,,nadboha,, Klause. Proč sakra musejí být jen hmotní a posuzováni z hlediska naší technologie a technokratů. Mnohem víc by mi na ně seděla varianta duchovní ( méně hmotné ) bytosti, působící z jiné dimenze - astrálního světa. Když jim odpustím kupu demagogie, pořád zůstává plno zajímavých informací. ()

farmnf

V Pseudovědově byla konference a na ní se sešli všichni pseudovědci této planety. Mají vyčesané vlasy, jejich angličtina stojí za vyliž prdel a vyvalují oči. Záhady je baví a přináší to spoustu peněz. Celého Danikena jsem ustál. Tvrdí: kladl jsem jen otazníky! Po 20 min: Jsem přesvědčen, že to byli ufouni. V díle o Odinovi rozčepýřený vědátor vykřikuje: To Vikingové nemohli dokázat, měli havrany, ve skutečnosti špionážní družice s autofocusem. Pak jsem tuhle kravinu vypnul a smazal. ()

Duotone28

Kto aspon trochu veri v zivot mimo planetu Zem, serial je absolutnou povinnostou!!! Vsetky okolnosti nadprirodzeneho alebo nevysvetlitelneho javu, nad ktorymi som sa niekedy v minulosti zamyslal...su tu do absolutneho detailu rozobrate a konstruktivne vysvetlene! pre mna full hodnotenie, nazdar PS: nesúdiť dokument v celkovej stopáži(niekoľko desiatok častí x 90min) po zhliadnutí jedinej úvodnej nultej časti! ()

ryba443

Teorie známé z knih Ericha Von Dänikena zpracovené jako seriál. O dokumentu nemůže být vůbec řeč. Na jednu stranu nám Vetřelci dávnověku ukazují mnoho zajímavých i méně známých velmi pozoruhodných archeologických nálezů, na druhou stranu spřádají šílené konspirační teorie a s fakty a prameny nakládají naprosto pavědecky. Celé to korunuje sugestivní komentář snažící se diváka přesvědčit o předkládaných teoriích. Pro nekritické lidi, co věří každému slovu, co v televizi slyší se jedná o docela nebezpečnou záležitost :) ()

corona

Nakoľko končí majský kalendár a opätovne sa blíži koniec sveta, tak sa naši láskaví mimozemskí učitelia opät (tak ako v minulosti veľa krát) rozhodli, že s cielom eugeniky opätovne vyberú len pár silných jedincov a zvyšok, ehm zničia. Pozor, už sú medzi nami!! Ten vyvolený výber geneticky vylepšia a posunú ľudstvo na vyšší level. Zasa ma nevybrali. Že by som mala urýchlene vyhľadať pomoc psychiatra? Nie, to som len parafrázovala pár ""Faktov"" z tohoto seriálu, ktorý má mimochodom 77%, po čase už len 76% (csfd má povesť intelektuálnej stránky, ktorá každú telenovelu, či súčasný cs seriál znesie pod čiernu zem, a táto kopa hnoja má tak veľa??) Prima ZOOM som mala vždy sa celkom serióznu stanicu a nechápem, že tomuto spolku psychopatov a demagógov dáva vôbec priestor. OK, beriem, je našťastie sloboda prejavu, aj napriek tomu treba rozlišovať medzi faktom, hypotézou a teóriou. Dotyční páni s tým majú zjavný problém. ()

• Zdejší ufolog Giorgio Tsoukalos studoval komunikační studia a sportovní žurnalistiku na Ithaca College v New Yorku. Nemá de facto vysokoškolský diplom, který by nějak souvisel s tématem pořadu. (Zodd)
  • Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)
  • V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)