Labyrint záhad

Česko, 2015, 10x21 min

Tomáš Jirman (rozprávač)

Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace... Jsme obklopeni duchy a přízraky? Co znamená prastarý magický znak namalovaný na křtinských lebkách? Jaká tajemná síla vypálila podivné otisky rukou? Podaří se odhalit tajemství kamene smrti? Žili mezi námi nezranitelní fexti? Byl Vojtěch z Pernštejna zavražděn? Střeží jeho hrobku smrtící kletba? Jsou upíři a vlkodlaci pouze výplodem lidské fantazie nebo docházelo ke skutečné přeměně člověka v krvežíznivé monstrum? Nový cyklus dokumentárních filmů Arnošta Vašíčka o tom, že náš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků.

DVD 1

06. V obklíčení duchy
07. Nedobytné šifry
08. Pekelný hrad
09. Upíři a fexti
10. Tajemný Svojanov (Mystery Film)

sator

Je to takové mysterium "za každou cen" bez nějakého přesahu-všechny na bázi strachu,mě zajímají mysteria která duši povznáší.... 01. Kámen smrti (Pernštejn), 02.Otisky nadpřirozena (Šenov), 03. Neviditelní zabijáci (Smrt Perštejna,) 04. V kůži vlka, 05. Tajuplné objevy, 06. V obklíčení duchy, 07. Nedobytné šifry, ()

Yarwen

Směs pověstí, nejasností, demagogie či přímo nesmyslů, divák musí těžce čekat na chvíli, kdy se dozví něco, co má hlavu a patu. Jedna slabá hvězda jen za líbivé záběry exteriéru a tu malou špetku něčeho, co si člověk v rámci hodnotných informací snad může odnést (15%). ()

ostravak30

Oproti uvedeným deseti epizodám nakonec CS Film odvysílal dílů dvanáct. Pravdou je, že ač se témata dotýkají širokého spektra tajemných věcí, jde o dotyk panice s pannou. Tedy značně nesmělý. Vlastně jen takové zpřehlednění do tématu, uvedení do problému bez snahy se na věc podívat hlouběji. Koho ale tajemné věci zajímají, pak bude spokojen, neboť Arnošt Vašíček je na tyhle věci nejlepší a to dlouhodobě. ()

Miroslav.Zac

Seriál, plný dohadů, legend a názorů, důkazů prostý, ale pěkně se na to dívá, navíc Vašíčkovy knihy mám rád. Co na tom, že se dost často opakuje a vaří již z dvakrát vyvařené polévky? ()

Jirkacek

Labyrint záhad mne ke sledování nalákal jednoznačně kvůli člověku, který tak říkajíc v dobrém vše spískal. Tím nebyl nikdo jiný než spisovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček. Bývaly doby, kdy jsem byl na jeho názory velmi zvědavý a věřil jsem jeho hypotézám možná více než on. S přibývajícími roky, zkušenostmi a vědomostmi se však na ty stejné názory dívám s mnohem vetším despektem a zapojuji selský a hlavně svůj rozum. Každopádně jeho zkušenosti z cest a nabyté vědomosti stále velmi obdivuji a velice rád bych si s ním sedl na několik piv a hodil řeč, či spíše bych naslouchal jeho příběhům. Co se týče seriálu Labyrint záhad, mám na něj rozporuplné názory - na jedné straně stojí můj obdiv k již řečenému a chválím odvahu za vyslovené názory, na druhé některé z nich musím v mírným úsměvem zavrhnout jako nesmysl a přejít je v tichosti, abych neurazil. Některé díly se mi hodně líbily, hlavně ty o moravských hradech Pernštejn, Svojanov a Sovinec či o české díře do pekla hradu Houska. Na opačné straně oblíbenosti a nejméně věrohodné pak byly díly o duchách, upírech či vlkodlacích, to beru jako čistou fantazii. Tradičně jsem hltal informace o řádu templářů, který považuji za jeden z nejzáhadnější spolků v historii a v tomto díle se objevil další hrad a to Veveří u Brna, kde jsem již několikrát byl. Dalším takovým místem bylo městečko Klášterec nad Orlicí, v němž stojí kostel Nejsvětější Trojice s tajemnými kresbami na fasádě, které se také v jednom z dílů objevilo - není však nadto vidět vše na vlastní oči, což bych u upírů, fextů a vlkodlaků rozhodně nechtěl. Suma sumárum, Labyrint záhad stojí určitě za shlédnutí, sám jsem jej viděl už dvakrát a v budoucnu nevylučuji i další podívání, přičemž po tom druhém uděluji seriálu tři záhadné hvězdy ***. ()

modranka

Spočiatku som si povedala, že je škoda, že tvorcovia dokumentov nepátrali trochu hlbšie, proste, že sa nedopátrali pravde. Potom som im bola vďačná, že to neurobili. Každý dokument za sebou zanechal stopu tajomstva a magických ponúk. Ja si určite urobím okružnú cestu po týchto českých pamiatkach. Prihováram sa k tomu, aby projekt pokračoval. A ďakujem aj za Bratislavu, ktorá tu bola spomenutá. Nechali nám stopu a je na nás, aby sme študovali a pátrali. A asi to bol aj účel celého projektu. Hoci nejde o úplnú dokonalosť, predsa len dám plný počet hviezdičiek. ()