Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (83)

Sesazený král (2007) (S08E08)

Dokument uvádí na pravou míru Burianovo zřejmě  falešné  obvinění se spolupráce s Němci jeho nepřáteli. Překvapilo mě, že ho Šlitr umělecky neuznával. ()

Chlap (2007) (S08E12)

Málo známé osudy tohoto známého herce včetně vztahu se synem , zpěvákem Richardem Mullerem. ()

Moudrý šašek (2007) (S08E14)

Trampská oblast je mi blízká. Štercl je typické vodní mírné, přátelské znamení, které je se vzdušnými, zemními i ohnivými zadobře. ()

Radost (2008) (S09E03)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/408235100211005/ ()

Sešívaný (2008) (S09E06)

Fotbalové téma my bylo blízké. ()

Oltáře útěchy (2008) (S09E12)

Závěr je jako většina dílů tohoto cyklu poměrně hororový. ()

Jsem vaše Ljuba (2008) (S09E14)

Měla tedy neuvěřitelně muzikálové  a herecké energie. V dokumentu je hodně archivních pěveckých ukázek umělkyně. tahle hudba mě nějak vždycky míjela. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/408235100211014/ ()

Umanutec (2009) (S10E01)

Je to přímo dobrodružství postupně vyprávěním "mluvících hlav" poznávat tohoto umělce. ()

Tak to byl Zahajda (2009) (S10E03)

Herec to byl sympatický. Z "mluvících hlav" z jeho okolí se dá postupně odškrtávat poznatky alkohol ano, kouření ano, nevěra ano, koníčky ne... ()

Ryba života (2009) (S10E07)

Talentovaný herec. Ve vztahu k přírodě jsem s ním souznil. Podobně když "okouzlil paní profesorku nemajíc zub vepředu" když jsem si vyrazil zuby na kole.  Měl moc pěknou manželku. ()

Strejda Čtvrtek (2009) (S10E12)

Konečně vím, kde je ten slavný Rumcajsův les Řáholec. "První les, který je vidět z brány Valdic". Tedy buď les se zříceninou hradu Bradlec, nebo se zříceninou hradu Brada. Spíše ale věřím, že inspiraci pro víly našel na zámku Dobříš, obklopeném  brdskými lesy. Víly jsem tam také viděl. Čtvrtek byl mistr toho, "jak na malou plochu dostat uzavřený dramatický tvar". ()

Dobrovolný dárce hlasu (2010) (S11E01)

Nezaměnitelný hlas. "Byl tak fyzicky silný, že když umíral, nemohl umřít". ()

Božský Bosňák (2010) (S11E03)

Sympatický herec od pohledu a čím víc informací o něm jeho nejbližší poskytují , tím i duševně. Pobavilo mě jak si jeho herecký kolega přinesl na návštěvu do nemocnice, kde Pepíček Bláha ležel s propíchnutou plící od vegetace a bral mu míry na rakev. ()

Míťa (2010) (S11E04)

Medailonek o herci, kterého dohnal démon alkoholu. Přitom se oženil se ženou, která byla ve svém mladém věku nesmírně krásná. Jak zde říká Maciuchová "Jak zmáhají osobní svízele, najednou ta osobnost začne ztrácet energii". Přitom před umělcovým pádem o Míťovi říká režisér "věděl jsem, že nezkazí žádnou legraci , přijde včas a nebude se dívat na hodinky, že musí někam odcházet". ()