Osobitý slovenský herec, který byl populární i v Čechách, a to především díky seriálu Přátelé Zeleného údolí. Zranitelný samotář i hřmotný silák Vlado Müller ve vzpomínkách syna Richarda, příbuzných a kolegů I. Palúcha, Ľ. Romana a dalších.  Jedinečný pokus o zachycení biografie výrazného slovenského herce Vlado Müllera. Oproti jiným netoužil po zveřejňování svého soukromí. Dá se nalézt jen několik sporých vzpomínek v novinových rozhovorech s přáteli, několik vět v knize Andreje Maťaštíka Majstri scény a necelá desítka glos na adresu otce z úst jediného syna Richarda. Soukromý život Vlado Müllera byl zastřen mlčením. Snad za to může jeho svérázná povaha, snad důrazná ochrana umělcova soukromí. Téma jeho vztahu k synovi a rodině je tématem téměř biblickým. Snad proto Vlado Müller vyzařoval ohromné charisma v postavách nesmiřitelných, často za hranicí mezní situace. Co utvářelo osobnost plnou světla i temnoty, o tom přemýšlejí ve vzpomínkách jeho nejbližší jak z rodinného, tak z profesního života. (Česká televize)

subic

Vlado Müller byl neuvěřitelně charismatický herec a mě je až líto, že jako děcko jsem ho si ho zapamatoval jako hajného Horynu a dlouho jsem ho v jiných rolích v podstatě neznal, protože Slováci se odtrhli a slovenské filmy a seriály se tu v podstatě přestaly vysílat na spoustu let. Přitom, jak říkal jeho syn, ho divadlo ani film nebavil, on si chtěl vyřezávat ze dřeva, vařit apod. a taky si na jevišti způsobil vážný úraz kyčle, kvůli kterému skončil na prknech, co znamenají svět, nakonec jako invalida. ()