Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (83)

Marnost nad marnost (2002) (S03E11)

Režisér říká, že měl ve stáří několik infarktů, protože byl "z mládí namožen sportem". Napadli mě jen důvody anabolika, nebo kokain jako Maradona, ale on jen chlastal. Celkově dost komplikovaná postava. ()

Mrkvův pád do nebe (2003) (S04E04)

Také patřím k těm kdo se oddaly zábavě na kole jezditi a jsou ztraceni tomuto holdovati až do smrti. Dlouhá cyklistická pasáž vyprávění se mi velmi líbila. Pobavila mě Mrkvova hláška  "ty nemáš žádný svaly, tebe nemá co bolet". ()

Skáču dobře, skáču rád (2003) (S04E12)

líbila se mi moudrost hercovi kolegyně "člověka si pamatujeme tak starého jak umře". Chodit předraženými ulicemi Londýna jak chudák a být šťastný je obdivuhodné. ()

Jári (2004) (S05E02)

Je zde radost z postupného objevování Marvana, jestli odpovídá představě o něm. ()

Písničku si cestou notoval (2004) (S05E10)

Dokument o celebritě, talentovaném a morálně statečném člověku. Nevěděl jsem, že bonbony Hašlerky jsou takto historické. Před pandemií jsem byl na Pražském hradě na Karel Hašler hudebním festivalu. ()

Jedna báseň (2004) (S05E11)

Tento díl baví svými extremistickými názory. Teige byl zřejmě vizionář, když prosazoval zrušení institutu rodiny. Každý bude žit jako soběstačná  individualita ve své buňce a buňky v jednom domě budou tvořit celek. Dnes v Německu nové byty pro tzv. singles představují třetinu až polovinu výstavby. Vynikající psycholog Jeroným Klimeš na svých přednáškách říká, že u nás během každé generace žen jich třetina vymře. V Německu to řeší doplňováním mladého obyvatelstva z Afriky a Arábie, nás nahrazují Ukrajinci, což je naštěstí podobná kultura a jazyk.  V dokumentu mládež v Teigemu vzhlížela. Nezval prosazoval stalinismu, komunista Teige umírněnější variantu komunismu,, protože byl "charakterní a šel za myšlenkou , bez ohledu za to , co mu to přinese, nebo nepřinese". Není tedy třeba pobít 25 milionů spoluobčanů, jako to udělal Stalin. ()

Malostranská hraběnka (2005) (S06E03)

Ztotožnil jsem se s kolegyní této energické herečky "Já nejsem energická, spíš takový ten typ, který se musí vyhecovat, ať už v práci, nebo v soukromém životě". Hladový apetit mládí již také nemám. ()

Tak tohle je ten svět... (2005) (S06E04)

Kolegové umělce o něm postupně vytvoří zdařilý portrét. "U Lipských byla slušná kultura osobní. Když jste přišli to nebylo takové to zdvořilé povídání, ale cítili jste se doma". Bratr Lubomír Lipský o ně říká "Byl mírné povahy, ale výbušnej byl taky. Jednou zničil židli a praskl mu při tom žaludeční vřed". Květa Fialová říká: " Byl takovej, že jsem se k němu nemohla přiblížit. Byl takový jako za sklem", načež se od dalších kolegů dozvídáme, že byl starostlivý táta a když někomu nezabral lék, řekl "to bude nemoc, kterou doktoři ještě neznají". Posedět a popovídat , to bylo jeho potěšení. Pobavil mě Lipského bonmot "jenom barbar může jíst kysaný zelí k vínu". ()

Život mezi bílými čarami (2005) (S06E06)

Jedna z našich nejlepších tenistek historie, dobrá i v deblu. Důvod rakoviny stres a nevyspání souhlasím, ale je to také současné nezdravé životní prostředí vzduch , voda, chemie, nezdravé potraviny apod. ()

Hovorově Horňas (2005) (S06E13)

"Já neznám nikoho z naší branže, který by neměl rád Horníčka" říká v úvodu Horníčkův kolega. To vystihuje celý dokument. ()

Šimek šoumen (2005) (S06E14)

Intelektuální humor. Dokázal se vyhnout závislostem. Slavnou knížku Putování s oslem jsem četl. Je to oslava svobody. Účastníci si v dokumentu stěžují, že byl výlet moc organizovaný. ()

Velký mistr malých rolí (2006) (S07E01)

Mistr mě motivoval být každý den nově oholený a nažehlený. Řekl bych, že to byl jeden z nejvytěžovanějších filmových a divadelních herců. Plácnutí po zadku měli  ženy dřív před importy americké kultury Mee too , radikálního feminismu , rasistického Black lives matter a úpadkem porodnosti rády. ()

Všechny bitvy Zdeňka Štěpánka (2006) (S07E03)

Historky z první světové války jsou dost morbidní. O Stěpánkovi kolují úsměvné historky například když přišel k ránu domu a viděl, že děti ještě nespí a vynadal jim. Ale manželka říká, že se oblékají do školy. V dokumentu syn herec Štěpánek říká, že otce často moc neviděli. Nebo historka kdy hospodu zavřeli v deset večer a on šel do svého Vinohradského divadla, kde probíhala hra v níž byl na pozadí bar. A tam si dal další pivo, zatímco překvapení diváci koukali do programu a divili se, že národní umělec Štěpánek hraje stafáž na okraji scény.  Repríza 9.5.2023 na České televizi Artu k výročí https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/406235100211012/ ()

Tichý život Divé Báry (2006) (S07E05)

Dokument o divadelní a filmové herečce, která byla režiséry velmi žádaná. ()

Buďte pozdraven, pane Jouda! (2006) (S07E06)

Historka o sebevraždě umělcovi ženy je hororová. Komik dlouhého vedení byl velmi chytrý. Pobavilo mě jak mu divák řekl "To jste tam blbej i ve skutečným životě?" ()

Dobře naladěná kytara (2006) (S07E07)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/406235100211004/ ()

Kluk z Louky (2006) (S07E15)

Dokument je jedna velká rychlá hokejová  jízda mnoha informací s trochou dobového archivu. Trenér v NHL, v ruské HKL, olympijský vítěz. O mistrovství světa nepadlo ani slovo. ()

O zelených očích Krásné paní (2007) (S08E01)

Pár zajímavých historek. Škoda, že zrovna takto krásná žena nechtěla děti. V závěru mě šokovalo jaké party pobudů se v závěru života chytla. ()

Kila hrajou (2007) (S08E02)

Příběhy slavných mívají smutně konce. Buď očekávané směřování ke smrti, nebo smrt náhlá. ()

Tiché kroky (2007) (S08E04)

Dokument je v archivu České televize. ()