Příběhy slavných - Série 4 (2003) (séria)

Mrkvův pád do nebe (S04E04)

(epizóda)

Dokument o cyklistovi Vlastimilu Moravcovi je členěn jako etapový závod. Vytváří tak paralelu nejen s nejvýraznějším tématem jeho života, kterým byl sport a úspěšná reprezentace v Závodu Míru, ale i se závodem zvaným život, ve kterém se hlavní hrdina utkával s prohrami, slavil svá vítězství, návraty, poznal zápasy a hledání. Kolo jakoby mu bylo předurčeno, od dětství k němu patřil pohyb, rychlost a vytrvalost. Jeho sportovní úspěchy, to je 110 vítězství v cyklistických závodech u nás i v zahraničí. V roce 1972 zvítězil v Závodu Míru, v letech 1970–1974 byl Mistrem ČSSR. Je nositelem bronzové medaile z Mistrovství světa v 1974, úspěšně se zúčastnil olympijských her v Mnichově a Montrealu. Již více než sedmnáct let se jezdí český pohár juniorů v Brně-Žabovřeskách jako Memoriál Vlastimila Moravce. Tragicky zahynul právě na kole 15. dubna 1986. (Česká televize)

Marze

Také patřím k těm kdo se oddaly zábavě na kole jezditi a jsou ztraceni tomuto holdovati až do smrti. Dlouhá cyklistická pasáž vyprávění se mi velmi líbila. Pobavila mě Mrkvova hláška  "ty nemáš žádný svaly, tebe nemá co bolet". ()