Osudy vynikajícího filmového a divadelního režiséra Evalda Schorma se vzpomínkami příbuzných a J. Jiráskové, Z. Hadrbolcové, I. Hercíkové, J. Bartošky, J. Kačera a J. Špáty. (Česká televize)

NinadeL

Další díl cyklu Příběhy slavných. Naznačena neuchopitelnost povahy, života a díla Evalda Schorma. Velmi mi chyběly vzpomínky Jany Brejchové, celé to za ni musel dopovědět Jan Kačer. Vše ostatní až příliš rutinní. Snahu o vhled do duše bych ideálně nahradila větším množství faktů na úkor oblíbené dojmologie. ()

Marze

Režisér říká, že měl ve stáří několik infarktů, protože byl "z mládí namožen sportem". Napadli mě jen důvody anabolika, nebo kokain jako Maradona, ale on jen chlastal. Celkově dost komplikovaná postava. ()

NinonL

O režiséru Evaldu Schormovi jsem dosud nevěděla nic. Jen že točil zajímavé filmy. Tento dokument přibližuje jeho neklidný život. Trochu jsem díky němu pochopila jeho věčně ponurou, negativně vypadající tvář. Bylo by mnohem lepší, kdyby měl možnost točit víc, točit o všem, na co myslel a v co věřil. Bohužel mu to doba a vedoucí soudruzi nedovolili. Doby po listopadu 1989 se nedožil. ()