Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

M.i.k.e

neskutečně zdlouhavé a místy neskonale otravné neromantické cosi,s odulou a na nervy lezoucí Julii Roberts v hlavní roli.Pokud je i knižní předloha taková,upřímně nechápu její celosvětový úspěch.2 hvězdy za první "římskou" část...40% ()

Gee.Rocks

Chtěla bych poznat osoby, které tady hodnotí "odpadem". Kniha je tedy mnohonásobně lepší, protože tento příběh chce člověk nasát, stát se na chvíli hlavní hrdinkou a proměnit zdánlivě cizí příběh ve svůj vlastní. Je to o odvaze něco ve svém životě změnit. Nebát se hledat sama sebe ať je mi kolik mi je. Nevzdávat život a užívat si každého dne. ()

Aljak

Dlho som sa na to chystal, tak sa konečne podarilo. Cestovanie a spoznávanie krajín zbožňujem, tak som bol zvedavý, ako tento film na mňa zapôsobí. Mali sme tu štyri dejstvá : 1. Rozvodový prológ v New Yorku, 2. Spoznávanie kultúry v Taliansku, 3. Meditácia v Indii, 4. Uvedomovanie si seba samého na Bali. Tento koncept bol naozaj výborný, aj keď tie dejstvá neboli až tak rovnocenné, teda čo sa zaujímavosti týkalo. Prológ, ktorý nás uviedol do situácie bol celkom dobrý, no najlepšou fázou bolo jednoznačne Taliansko, obzvlášť pre mňa ako milovníka tejto krajiny. India mohla byť lepšia, a podľa mňa bola škoda, že sa celá táto fáza odohrávala takmer výlučne v ášrame. No a Bali už bolo také všelijaké - no vo svojej podstate viacmenej priaznivé. Celkovo sa mi však okrem cestovateľského námetu páčil aj ten filozofický rozmer filmu s množstvom symbolov a vnútorných monológov. Čo sa týka hlavne postavy, Julia Roberts mi na to až tak nepasovala, hoci to bolo v jej podaní celkom obstojné. No keď sa to tak všetko zráta, tak u mňa plnohodnotné 4* (úprimne, čakal som, že to bude slabšie). ()

Martin741

Fakt ako 134 minut io nicom, len prazdne rozhovory, z ktorych sa neic nedozviem, Julia Roberts velmi hrat nevie a zvysni herci boli skor len do poctu. Nuda a strasny prvoplanovy lacny vyplach, ze toto na seba zarobilo v kinach mi fakt jaxi nejde do hlavy : 5 % ()

Streeper

Bože můj to bylo tak dlouhý, že jsem si po shlédnutí myslela, že jsem zestárla o 20 let! Julia Roberts byla ve své roli skvělá, hodila se do ní, ale takovou stopáž by nedokázala utáhnout ani Liz Taylor natož Julia Roberts. Ona by mi ani ta délka tolik nevadila, kdyby se tam alespoň něco kloudného dělo! Část natočená v Itálii se mi líbila nejvíce, protože se věnovala jídlu a jí miluji italské jídlo, ale myslím si, že by se měla trochu zkrátit na úkor scén na Bali, protože tam přišlo to nejdůležitější a přišlo mi, že Bali věnovali právě nejméně času. Ryan Murphy je seriálovým géniem, zbožňuji ho jako scénáristu i jako režiséra seriálů, ale k filmu se asi nehodí. Kdyby z tohoto tématu udělal třeba mini-sérii dopadlo by to určitě lépe. Snažil se do filmu dát vše, co mu v knize přišlo podstatné, ale udělal z toho průměrný nudný film. ()

sulimo

Tohle se prostě nepovedlo. Rádoby filosofická, romantická, cestovatelská podívaná, která však skončila jako nepovedený, dvě hodiny trvající díl Cestománie. Nějak mi tam ani nesedlo herecké obsazení a Julia mi nakonec začala lézt na nervy jako málokdo. Buď to měli natočit více jako filosofické dílo o méně kecech a apelovat tak na divákovu vlastní interpretaci (což by se ovšem v Americe asi těžko prosazovalo), nebo to natočit ukecaně, ale bez té laciné obrazovosti a hlavně dynamičtěji. Měla jsem co dělat, abych se na to dodívala do konce. ()

pufina

Julia (Liz) se rozvede, najde si zajíčka a ztratí sama sebe. V Itálii jí, v Indii medituje a na Bali se naučí znovu milovat, najde rovnováhu. Příběh je nudně podaný, stejně jako zbytečně natáhlý do více než 2 hodin. Julia je v každém záběru a ani ta mě zrovna dvakrát nepřesvědčila. ()

Juto

Pridlhá nuda, ktorá si buď mylne myslí, že je to niečo viac než len nudná romanca, alebo má zakomponované rôzne predstierania ako ozdoby. 2/10 ()

c.tucker

Pro mě je to mezi dvěma a třemi hvězdičkami zaokrouhleně dolů za neskutečně otravnou hlavní postavu. Trochu pozitivní Bali, kde jsem párkrát pousmál starému šamanovy a jeho družce. Zbytečně moc roztahané a občas dost nesmyslné. Bylo tam sice dost dobrých herců a i docela dost zajímavých postav, které ale byli velice vedlejší a v příběhu neměli moc prostoru. Hodně prostoru dostala hlavní postava Liz, která mi byla chováním krajně nesympatická - rozpolcená blbka, která neví co chce, tak jezdí po světě. Richard Jenkins se mi herecky líbil asi nejvíc ze všech. ()

fashion

Som spokojná. Čakalo som síce, že Javier Bardem bude hrať o niečo viac ako pol hodinu, ale v podstate mi to nevadí. Súhlasím s názorom, že film je inšpirujúci. Človek má chuť urobiť niečo bláznivé, čo by zmenilo jeho život. Film skrýva v sebe mágiu, a tou mágiou je láska. :P ()

Madlenka26

No , tak tohle je opravdu průšvih. Na tento film jsem se muselapodívat znovu , protože jsem první hodinu proseděla s podepřenou hlavou padající na klávesnici a druhou hodinu jsem radši luxovala a sledovala jen blikající obrázky..A stejně jsem o nic nepřišla. Nudný film s nudnou Julii Roberts , která dle mého názoru je úplně mimo mísu.Na to jaké to ve světě mělo ohlasy tak mě to teda fakt nedostalo. Asi sem já ta divná, kdo ví :) ()

Noviik

Asi to bude film více k zamyšlení, ale na rovinu - moc jsem se nebavil. Spíš se to táhlo až moc dlouho. Julia Roberts je sice fajn, ale vítězem filmu jsou Javier Bardem a James Franco. Pokouší se být něčím ve stylu Woodyho Allena, ale to se Murphymu nepodařilo. ()

sator

Jsem velká obdivovovatelka Vašeho díla..... Wau............... Chcete najít Boha? Vemte to přes Itálii,Indii na Bali...:-) ()

Copacabana

Talianske jedlo a meditovanie v Indii - to môžem, veľkú časť filmu to dobre šlapalo, až na ten koniec na Bali, ktorý mi pokazil celý dojem (spolu s otrasnými kostýmami a gigantickou hornou perou Roberts). Bol nudný, nepostrehla som žiadne tak potrebné iskrenie, hodnotenie dávam hlavne za prvé 2/3 filmu. ()

Mr.Ripley

Od Murphyho se jedná o čistý průměr postrádající jakékoliv jeho typické rysy. Stačí vypnout mozek a nasávat nenáročnou atmosféru, která je spolu s milou Julií hlavní devízou sondy do duše ženy na rozcestí. ()

Fanita

Nebolo by to zlé, keby to bolo lepšie. Som sklamaná, dnes na obed som dočítala knihu a k večeru dopozerala film. Kamarátka mi povedala, že kniha ti zmení život. Nemala síce pravdu, ale kniha bola príjemná, čtivá. Avšak film mení úplne všetko. Dej je napchatý do pomerne veľkej stopáže, avšak zle prekopaný, veci, ktoré sú tam sa mi zdajú nepodstatné a všetko je také rýchlo rýchlo, nič nejde do hĺbky. ()

ecceHOMMO

Popravde som čakal niečo úplne iné. Eat, pray, love si však ide svojou vlastnou cestou, počas ktorej som sa v momentoch cítil blažene...v iných trochu znudene.....Nič to však nemení na fakte, že Julia je proste božská.... ()