Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

damatuza

Príliš dlhé, príliš pomalé. Zaujal ma obsah - žena, ktorá sa rozhodne vybočiť z vychodených koľají a odíde do sveta, nájsť svoje pravé JA. Neviem, či to bolo spôsobené tým, že som sa od unudenia už priveľmi nedokázala sústrediť, no mne sa jej JA nepodarilo nájsť ani za tie dve hodiny. Možno to nie som Ja, kto by mal nájsť jej JA.. Chýbali mi silnejšie momenty. Niečo, čo by celej jej ceste dalo zmysel a čo by ma presvedčilo pridať % naviac. ()

kodwin

Velmi příjemné překvapení. Film plný hezkých obrázků z Itálie, Indie a Bali. Jasně mohlo to jít víc do hloubky a příběh byl fádní, ale hezky se na Jíst, meditovat a milovat koukalo.A to prosím moc nemusím Julii Roberts, navíc tady s nepřirozeně povadlou pusou. Takže za mě spokojenost. ()

Mistr119

Film je neobyčejně kýčový, protože sleduje kýčovou hrdinku, nicméně, bohužel, film naprosto (i když holywoodským způsobem...) vystihuje současný trend poznávání sebe sama zejména mladých žen, které potřebují procestovat celý svět, aby se potom skutečně přesvědčily, že ten SKUTEČNÝ klenot je v nich samých... :-/ Naprosto jsem se ale sžíval se všemi "učiteli", které Julia Roberts nechala za sebou a bohužel Jim taky byla cennou učitelkou... :-/ Nicméně přes veškerý kýč, který film skýtá dávám 4. hvězdičku za právě onu výstižnost současného světa a za některé duchovní hodnoty, které by si některé hledačky sama Sebe měly shlédnout v tomto snímku, aby za sebou potom nenechávaly tolik "učitelů"... :-/ ()

Zdenek.D

Prázdné a dlouhé aneb jak najít odpověď na základní otázku Života, Vesmíru a vůbec v 134 úmorných minutách. Pouze pro fanoušky Julie Roberts. Po skončení filmu mi běželo v hlavě jediné slovo - vyprázdněnost - jedna hvězda za italskou kuchyni, druhá za přírodu na Bali. ()

Gamine

Z celého filmu jsem si odnesla dojem, jako bych shlédla díl hraného cestopisu, obsazeného pár známými jmény. Přišlo mi to trochu pozérské, jako by se dalo jídlo vychutnat jen v Itálii, a meditovat v ašrámu. Ne že by to bylo úplně špatné, spíš prázdné.. ()

Bakuc

Rozumim tomu co chtěl natočit, ale takhle by to určitě vypadat nemělo. Ten film je uplně zbytečnej. Pozitivní je snad jen to, že Julia je pořád pěkná. Jinak hrůza. A Javier Bardem je pro mě tak zaškatulkovanej, že jsem jen čekal koho oddělá. ()

Elleanor

Z kina mi v patách šla touha vzít Ryana Murphyho pod krkem a mučit ho dokud nepřizná, co ho přimělo film s tak dokonalým potenciálem srazit na kolena. Zmíněný pán má zcela evidentně nevyřízené účty se svým svědomím, a tuto skutečnost ventiloval nejhorším možným způsobem. Ovšem dlužno dodat, I to chce talent. ()

Lilith-ell

Tak nějak jsem Elizabeth rozuměla.. Vynikající atmosféra a v ní jedna nerozhodná žena, co ji nebaví stereotyp. Mě to bavilo! Snad jen Javier Bardem byl pro mě tentokrát abolutně bez charisma.. ()

CrazyAdinn

Musím uznat, že jsem čekala víc, ale když tak přemýšlím, tak ani nejsem zklamaná. Zvučná italština tam byla, indický slon tam byl, hollywoodský happyend taky. Jen škoda, že si nevybavuju účast Julie. ()

Margotka

zbytečný film ze kterého nejsou cítit vůbec žádné emoce... popravdě jsem nevěděla, se kterým z těch týpků, které poznala, nakonec skončí, protože ani u jednoho mi nepřipadalo, že by k nim měla jakýkoliv vztah... unylé a dlouhé... ()

Pericko

Těžko se k tomuto snímku nachází slova. Bohaprustá nuda. Bohužel, tomu filmu dávám jen jednu hvězdičku, a to za stvárnění postavy Šamana, která mě pokaždé pobavila. Zbytek filmu jsem, laicky řečeno, "prochrápal". = 15 % ()

akiro

Jéééžiš to byla nuda. Julii jsem nikdy moc nemusel a ani tento film to nespravil. Nejzajímavější na celém filmu byly výpravy do jednotlivých zemí a kultur, ale jít kvůli toho na tento film do kina je ztráta času. Lepší jsou toulky v podání Bartošky a Donutila a vaření s Italem. Ta hvězdička je za to že manželce se to celkem líbilo a byla spokojená. ()

floppy4

Film o zene ktora vlastne nevie co chce, ma v hlave chaos a hlada nieco co ani sama nevie... uzasne spracovanie kedy 2 hodiny hlada vnutornu rovnovahu, medituje ale nema problem sa zrazu len tak v jednu noc ozrat a vyspat s novym objavom, cim vlastne ide sama proti sebe... typicky americky koniec... message filmu ziadny... smrtelne nudnych 2 a pol hodiny. Mozno som nedorastol aby som to pochopil, ale cielovu skupinu divakov vidim tak zeny od 30 do 45 rokov, pretoze to asi len moja mama dokaze povedat ze to bolo super... Jediny plus vidim v hereckom vykone Julie Roberts, ktora je stale rovnako kvalitna a pekna kamera.... dve hviezdicky za podpriemerny pseudoromanticky americky bullshit. ()

jobina

Jsem ráda, že tento film komentuji až po čase - přesvědčuji se, že mi z něj v hlavě moc nezůstalo. Hlavní hrdinka má milý úsmev, myslím, že Julia z této nezáživné role vytáhla, co se dalo. Chvílemi možná pochopím útekárské myšlenky, ale velký dojem to ve mně tedy fakt nezanechalo. ()