Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Beastmaster4

Velká nuda. Nic jiného o tomto filmu nemohu říct. Nebýt postavy Johna Malkoviche, tak by tenhle snímek skončil na samém dnu filmové žumpy. Tohle opravdu ne, důchodci jako akční hrdinové a v této podobě = jeden velký průšvih!!!!! Jestli to mělo být vtipné, tak nebylo!!! ()

Earl_23

Předlohu neznám, nikdy jsem o ní ani neslyšel a vlastně jsem ani nevěděl, že Red je natočený na motivy komiksu. Ale ono to vůbec nevadilo. Už po několika minutách mi bylo jasné, že tomuto akčnímu filmu budou komické prvky sedět. A skutečně seděly. Ještě více se podařilo herecké obsazení - od nestárnoucího Bruce až po Karla Urbana, kterému role "záporáka" dokonale sedla. Tak trochu důchodskou řežbu, byť s lehce jednodušším dějem, jsem si náležitě užil - 75%. ()

MonaSax

U této akční komedie, byl rozjezd velice pomalý a nudný aspoň pro mně, ale musíte tomuto kousku dát šanci a být trpělivý, jestli se chcete aspoň trochu pobavit . Nakonec se z toho vyklubal lepší průměr, který mně bavil hlavně kvůli kvalitním vysloužilým extrémně nebezpečným hercům a mimo jiné mně bavila hudba a krutopřísné akční scény. ()

Morholt

prohnilá minulost vysoce postaveného politika pošle do akce partičku agentů na odpočinku a ačkoliv se z nich má stát tentokrát lovná zvěř, rozhodně to tak nevypadá. Bavil jsem se od začátku až do konce a i přes chybky, které tento žánr provázejí s železnou pravidelností hodnodtim hodně vysoko, protože nedostatky jsou mírou vrchovatou vyváženy perfektní sestavou doplněnou Mary-Louise Parker. 85% ()

Sawy

Fajn oddychovka,jejíž hlavní problém tkví jednoznačně v žánrové neujasněnosti.RED je akční komedie,ve které je moc málo akce a moc málo humoru.Když už na tyto složky dojde,je to paráda (bitka Willis x Urban je boží),ale film prostě nedokáže bavit po celou stopáž.A pokud ano,tak jen a pouze obsazením,kterému i mezi všemi těmi starými pákami vládne Karl Urban,i když paranoidní John Malkovich má taky něco do sebe.Jako celek je ale RED jen lehký nadprůměr,který mě solidně bavil,ale nijak nenadchnul.Potenciál byl přeci jen větší. 70 % ()

EXpenza

Těšil jsem se na tento film dlouho a nedostal jsem od něj to, co jsem očekával. Ovšem film byl vítečně obsazen legendami jako je Morgan Freeman nebo John Malkovich, který byl ve filmu s jeho růžovým prasátkem opravdu parádní. A Bruce Willis a jeho bitky s Urbanem byly také velmi dobré. Ale čekal jsem více, takže za 3. ()

Pepy

Skvělé scény, při kterých se pobavíte ať už chcete, či ne. Výborná akční komedie a pokud je s Bruce Willis, tak to nemá chybu. Mimochodem u mě se kvalita filmu pozná, když si tam zahraje taky roli Morgan Freeman. Dobrá kamera, efekty a dobré hlášky, to vše v jednom dvouhodinovém snímku. ()

Lacike

Edit 2020: posledná špičková Willisovka ku kvalitám ktorej sa odvtedy ani nepriblížil. Willisove minimalistické herectvo tu ešte nepôsobí otravne a znudene, ale citlivo a miestami šibalsky. Stačí jeden pohľad a je to ten starý cool Willis, ktorého každý zbožňoval. Snažil sa ešte aj v akčných scénach v ktorých predvedie parádne kúsky. Strašne ma bavia prestrelky a celkovo akcia v tomto filme. Všetko je dokonale prehľadné, výbuchy a všetka tá deštrukcia ešte nie je plne digitálna a na PG-13 rating je to akurát krvavé. Kamera sa pri zásahu protivníka neuhne, ale pekne vidno menšiu ranu a trochu krvi. Nič viac nechcem. Nepotrebujem žiadny gorefest, ale keď nevidím ani jeden zásah pri prestrelkách, tak to je totálna nuda. Vedľajšie postavičky obstarávajú poriadnu dávku humoru, ale najviac sa mi na filme páči romantická línia medzi Willisom a Mary-Louise Parkerovou. Perfektne to medzi nim iskrí a vzájomne sa dopĺňajú. On je ten tichý expert a ona zo začiatku vystrašená ženská. Ale postupne sa celkom rýchlo prispôsobí. Aj druhý romantický pár Helen Mirrenová a Brian Cox je skvelý. Celkovo sa obsadenie a postavy v tomto filme dokonale vydarili. Ten jeden malý bodík filmu strhávam za to jak skončila Freemanova postava, ktorú by som rád videl aj v dvojke. 9/10. ()

ScarPoul

Chýbalo mi tam niečo skutočne šťavnaté. Niečo čo je tak typické pre Ellisovú tvorbu. Niečo čo by malo punc Transmetropolitanu alebo Fell. Red som nemal možnosť čítať ako komiks a čo sa týka prevedenia na filmové plátno, rozhodne sa táto adaptácia nemusí za nič hanbiť. Má kopec naozaj skvelých pasáži. Vtipy sú krásne stupňované a herci si to užívajú. Neskutočne vďačnú úlohu si uchmatol John Malkovich a absolútne prekryl aj pohodára Willisa. Schwentke je natoľko schopný že dokáže vydolovať z filmu veľmi veľa. Je pravda, že film má aj kopec strnulejších pasáži a občas sa bohužiaľ hádže do až typicky amerických predvidateľných scén. Vďaka tomu bol koniec veľkým sklamaním. Aspoň pre mňa. Skvelá oddychovka. Aj na viac krát. Ale rozhodne som čakal niečo viacej epickejšie ako len pohľad na nadskakujúce prsia Mary - Louise Parker. Druhá projekcia ma trochu odmäkčila. Film na ktorý sa takto dobre pozerá je dnes už na nezaplatenie. Stále platí čo som napísal vyššie, ale nedá mi zvýšiť o jednu hviezdu. ()

Iggy

Ze začátku moc zajímavě natočené, hlavně kamera a různé vychytávky, postupem času už ale celkem běžné. Výborné obsazení téměř všech rolí, od Džibutského emisara Morgana Freemana po třiadevádesátiletého (!) archiváře CIA Ernesta Borgnina. Pro mě povedený mix akce, komedie i trochu zvrácené romantiky. Jen se nemůžu ubránit pocitu, že pokud člověk zrovna není vysloužilým extrémně nebezpečným agentem CIA, kterému jde zatraceně o život kvůli jedné dávné nepovedené akci v Guatemale, tak jako by nebyl. Ale o tom celý ten filmový průmysl asi je… ()

Genero

Trápí mě, když starý člověk bloudí osaměle svým domem, smutnýma očima vyhlíží z okna pošťačku s důchodem a jeho nejbližším kamarádem je avokádo. A jsem celý šťastný, když si vyjde s klukama ven, aby ukázal prostatě navzdory, že jeho umělé kyčle prostě nerezaví. Čekal jsem ale mnohem větší bžundu, více chlapáckých hlášek, více akce, více zábavy vůbec a navíc Urban pořád čuměl do kamery. Růžový slon byl samozřejmě v pořádku. Skoro se bojím napsat, že film je pro mě poměrně velkým zklamáním, protože mi je jasné, že až si Bruce přečte můj komentář, rozhodne se poctít mé nuzné obydlí svou návštěvou a vyrve mi ohryzek skrz řitní otvor ještě dřív, než stačím říct Dobrý den, pane Willisi, dáte si kávičku a Delissu? ()

PROROK14

CIA, FBI, tajná služba, takéto pojmy mám vo filmoch rád. A ak sa k tomu pridá dobrá partia hercov tak z toho nemôže byť nič iné ako poriadny akčný nárez. ()

BoPo

Kráľovsky som sa bavil. Mať to prepracovanejší príbeh, je to kandidát na film roka. Označenie akčná komédia sedí dokonale. Zábava, akcia, s chuťou hrajúci herci. Najpríjemnejšie prekvapenie roka 2010. ()

Caszidy

Taková odpočinková "blbina" u níž potěší sledovat, jak to "páprdové" pořád umí nandat mladíkům. Jinak ale vcelku rychle vyšumí a vyprchá. Herecké obsazení je vskutku hvězdné, avšak téměř na nic jiného film ani neláká a ve výsledku nepřináší. Komiks zatím jsem nečetl. ()

maseer2

čekal jsem akční jízdu ve stylu A-Teamu, ale nedostal jsem ji.. zápletka není v podstatě ničím originální, akce rozhodně nenadchne (a navíc jí je málo) a komediální složku, která by tyto nedostatky mohla vyvážit, jsem ve filmu skoro nezaregistroval.. ani hvězdné obsazení automaticky neznamená úspěch.. 3* ()

bouncer

Další důchodci natočili další akční komedii? No tak trochu, Red je však v mých očích docela povedená akční jízda, která hlavně nešetří dobrým vtipem. Pohodová oddychovka, která zajisté nezklame... ()

Hismael

Vkusně vtipný, akčně zajímavý, hodně kostýmů, občas pár scén pokračuje díky docela velkému štěstí, ale vůbec nevadí. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)