Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Marys

Pekný film. Uvažoval som aj nad plným bodovým hodnotením, no nakoniec som si povedal, že predsa len nie je až taký senzačný a zapamätateľný a hoci je dobre vyhláškovaný, obsadený, vtipný a zároveň akčný, asi si o pár mesiacov nespomeniem na mnoho konkrétností. A práve to je to kritérium, ktoré líši dobré filmy od tých skvelých. ()

Yardie

70%. Taková oddechová pohodovka. Je to točeno s totální nadhledem a nadsázkou. Skvělé obsazení. Ale čekal bych více vyloženě vtipných momentů. bylo tam pár dobrých hlášek, pár situací, ale celkově trošku málo. Nicméně ta lehká atmosféra je tak příjemná, že ta absence více vtipu moc nevadí. Kouká se na to fajn. Ale žáden zázrak to není. Howgh! ()

geimz

Pestrá exhibícia, ktorá sa vďaka svojej nadnesenosti, humoru a odľahčenej atmosfére vykopala nadmieru úspešne z priemernej zápletky. Teším sa na dvojku. ()

Nethar

Já nevím, je smutné, že takovýhle film budu hodnotit tak vysoko, ale nemůžu si pomoct. Stará škola, Bruce Willis, vtipné podání vysloužilých agentů, člověk se nenudí a drželo mě to u filmu od začátku do konce. Musím se každopádně podívat i na dvojku. Že v tom nenajdete žádný -ismus nebo -ologii, že je to prostě akční komedie, zábava, asi netřeba zdůrazňovat. Skvělé obsazení, bez takových velkých jmen by to nejspíš dopadlo hůře. ()

Kusik

Celé je to penzijní...kdyby do toho starouši šli po hlavě bez keců, tak by mi to ulehčilo sledování a dal bych 4/5, protože zase úplně hrozný to neni :-D ()

mosnak

Důchodci jdou do boje a proč ne? Zvlášť pokuď je to děláno s vtipem a nadhledem. Bruce mám rád, jeho stále stejný výraz v ksichtu mě ještě neomrzel. Furt lepší než točit na stará kolena rodinné romantické filmy, fuj... - 50% ()

laepus

Ukázkový příklad akční komedie. Podle ní by se měl tento žánr vyučovat. I když je pravda že ne každá akční komedie si může dovolit tak hvězdné herecké obsazení (Willis, Freeman, Mirren, Malkovich, Dreyfuss, Cox, Borgnine...) a může si dovolit nechat držitelku Oscara, dámu nejvyššího levelu Helen Mirren, střílet z těžkého kulometu. U tohohle filmu se člověk skvěle pobaví. ()

filipvrbik

Je to dobré - a dobrý je za tři. Vzhledem k hereckému obsazení jsem čekall daleko víc, než víceméně nevtipnou komedií a neakční akčňák...50% ()

Garch

Kdo to napsal? automat? Taková trapnost. Režie to nezachraňuje. Přitom, herecké obsazení za 100 mil. USD. Za dialogy to zaslouží odpad, ale, za filmy vhodné do letadla dávám většinou dvě. ()

Meteorista

Tenhle film nemá hluchá místa! Alespoň ne ta výraznější. A není to ani taková kravinka. Akce je svižná a je dobře rozfázována, vtípky jsou decentní a vhodné; plus poměr akce-vtip je neuvěřitelně rovnovážný. Konečně Bruce, jak ho mám rád; a nejen on - nejvíc se mi snad líbil Malkovich, ten byl skvělej! ()

Standic1

Jedním slovem: Luxus:) Red je o třídu lepší než letošní a-team a expendables. Bruce ukazuje, že rozhodně nepatří do starého železa (efektní výstup z auta byl fakt špičkovej) a zbytek týmu o tom určitě dokáže přesvědčit taky. Jedině John Malkovich mi sedí spíš do role záporáka, i když šílenost mu nechybí ani tady:). Karl Urban stejně jako v Bournovi exceluje a role agentů jsou mu ušité na míru. Vřele doporučuji:) ()

Thomm

Bruce je cool, když vstává v šest ráno, když vstává ve tři ráno, když telefonuje, když vyřídí SWAT team, když odejde z baráku a když vystoupí z auta. A pak ještě celý zbytek filmu a ve všech scénách, kde se objeví. Bruce je cool a zbytek herců ho pěkně doplňuje. Dobrá oddechovka, kdyby bylo víc akce na úkor někdy zdlouhavějších dialogů, byly by to jasné 4*, takhle jsou to 4* jen díky Willisovi :) ()

(Z)denny

Po dlouhé době pohodovej, nenásilnej, oddechovej akčňáček, plnej humornejch hlášek, kterej si nehraje na žádné umění, a taky nedělá z diváků tupý.. diváky.. ()

Brejlil

Roztomilá záležitost, alespoň do poloviny. Vysloužilý Willis, požahaný Malkovich s pašíkem, pohodový Freeman jsou trojka k pohledání. Když se objeví čtvrtá do party je dojem skvělý. Špatný také není Dreyfuss v roli záporáka idiota a Urban jako zabiják má také své kouzlo. Škoda jen, že ke konci film púsobí trochu dýchavičně a také se mohlo více přidat na hláškách. Ale i tak příjemná zábava. ()

Luukec

další komedie typu A-Team a Expendables, tentokrát z důchodcovského prostředí.. B.W. a jeho už trochu prošedivělí kamarádi nám tu ukazujou, že když vymění chodící stolek za zbraně, tak to dokážou ještě pořed pěkně rozjet.. Ale teď vážně.. akce tam bylo rozhodně dost a bylo to i celkem vtipné, takže bych to rozhodně hodnotil kladně. Navíc kdykoliv se na scéně objevil John Malkovich tak se z toho teprve stávala opravdová komedie, takže výsledně ****. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)