Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Petroff

Woody je bezva, film je takovej hloupější, až úplně blbej... Celý se to odehrává v nějakym paralelním vesmíru, nebo co. Já tyhle fantasijní záležitosti prostě nemusim. Ale furt je to lepší než Dark Knight, takže dobrý ... ()

Chrysopras

Woodyho zrovna nemusim, ale tady je luxusní. Je to příjemný film s neobvyklým superhrdinou v průměrné zápletce. Režisérsky velmi dobře zvládnutý a při zohlednění toho, že jde o prvotinu, je pan Stebbings zajímavý příslib do budoucna. ()

Cl3ricK

Zajímavý film. Arthur je prosťáček, který si hraje na superhrdinu. Jeho posláním je pomsta vlastní matky. Jako zbraň používá prak, a rozzuřené vosy. Někdy ho litujete, někdy mu zase fandíte. Jedno mu upřít nejde, a to že chce udělat svět lepším. Je to sice jednoduchoučký nápad, ale mě zaujal. Není to vůbec komedie, i když se párkrát zasmějete. Je to smutné drama. Ale hezky natočené. 4* si rozhodně zaslouží. ()

SonG

Woody skvělý, ale dobrý nápad byl špatně převeden do filmu a výsledkem je jakž takž koukatelná komedie, která chvíli hraje na vážnou notu, chvíli zas na komediální, přičemž ani jedna půlka není dotáhnutá do konce....Připočítat k dobru musím to, že Peter Stebbings tímto filmem debutoval, takže se doufám poučí a další film už bude pecka.... ()

berusche

Já prostě nemůžu jinak! Tenhle hrdina je bezkonkureční. Odhodlanost měnit svět mě vážně dojala a ten způsob je zábavný. V kontrastu s tou pragmatickou slečnou, která je otřískaná životem, to působí naprosto dokonale. Superhrdinů už tady bylo dost a tenhle je tak přesvědčen o své pravdě, že přesvědčí i vás, zaplaťpanbůh k tomu nepotřebuje skutečně lézt po zdech, střílet pavučiny či letát nocí, on má Defendoga, a ten jako správný Knight Rider mu vždycky pomůže. Jen ten konec byl na můj vkus moc nutící pláč, takže mě zas tak nedojal. ()

easaque

s chutí jsem se vrhnul do filmů, kde si hrajou hlavní postavy na superhrdiny. Našel jsem tu 3 podobné a tak jejich komentář bude společný a srovnávací. Každý je trochu o něčem jiném, tak by si mohli přijít na "chuť" všichni. Mě byl nejbližší zrovna ten, který jsem si pustil jako první, i když měl ze všech výsledné nejhorší hodnocení, a to Super. Je natočen decentně a jednoduše, ale zato nejpřesvědčivěji a navíc mi jeho humor sedl. Takže díky tomu získal ode mně i silnější 3 hvězdičky. Druhý na řadě - Kick-Ass - je hodně teenagerský. Tudíž logiky je tam pomálu a spíš je natočen trendově a líbivě. S vypnutím mozku se to dalo vydržet, ale už nikdy víc a hvězdička je pro něj víc než dostačující. Třetí Defendor byl pro změnu úplně bez humoru i nadsázky. A brát vážně toto téma mi nesedlo. Sice hlavní hrdina si díky své asociálnosti troufl na to, co by jiný nedokázal, ale aby se kvůli tomu vyzdvihoval - nevím nevím. A aby se to dobře rozlišilo, tak tomuto dávám slabší 2 hvězdičky. A více už v podrobnějším hodnocení: [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Šlo to mimo mě, ale asi hlavně tím, že jsem čekal absurdní, černočernou parodii na superhrdiny a místo toho dostal vážný film, co komedií vlastně ani není a ve výsledku je jen typickým klišé příběhem o "superhrdinovi" našeho světa. Jak jsem poznal ten koncept, bylo mi naprosto jasné, kam se to bude vyvíjet a světě div se - ono to tak bylo! Nic nezachraňuje ani filmařská stránka, která je stejně mdlá a průměrná jako scénář, takže jediné, co tu opravdu stojí za řeč, jsou slušné herecké výkony a Defendorovy útoky, které opravdu jsou na úrovni dětské superhrdinské fanfikce a jsou asi jediným pořádně zajímavým prvkem. Dá se jim zasmát, dají se brát kreativně, nahlížet se na ně dá jakkoli a nikdy to nebude špatný pohled. Vyloženě špatné to sice nebylo, přemýšlel jsem i nad slabou třetí hvězdou, ale pak přišlo patetické finále a dojmy šly hned dolů... Lepší 2* ()

M.i.k.e

velké překvapení...nenápadný,ale o to lepší filmeček,který svým způsobem paroduje superhrdinské,potažmo komiksové filmy,ale přesto všechno není komedí,ale spíše psychologicko-dramatickou-tragikomedíí.Woody Harrelson dokazuje,že je tak trošku neprávem opomíjeným herecem a podává jeden ze svých nejlepších výkonů a Kat Dennings je prostě kočka a já jí žeru...zasloužených a poctivých 80% ()

Morloth

Z trojice Kick-Ass, Defendor a Scott Pilgrim vychází Stebbingsův film jako nejslabší, přesto jej mohu vřele doporučit. Začínají se nám množit jiné pohledy na superhrdiny a Defendor je zatím ten nejvážnější a "nejhlubší". Problém tkví v tom, že na jednu stranu si fikční svět tohoto filmu hraje na realitu a na straně druhé si sám podráží nohy užitím různých klišé a zkratek. Výsledek je funkční, a dojemný, jenže mi zůstala na jazyku taková pachuť otřepanosti. ()

Aljak

Vlastne podobný dojem ako som mal aj pri Super. Oba filmy majú toho dosť spoločné - skvelý námet o superhrdinovi z ľudu, avšak ten štýl akým to bolo podané a ani prehnane kriminálna zápletka mi pri ani jednom neprišla nejako obzvlášť skvelá. Super som si pozrel kvôli Ellen Page, a Defendora kvôli Kat Dennings. Ale ako celok ma neoslovil ani jeden, aj keď Super bol pre mňa určite lepší aspoň v jednom - bola tam perfektne vystihnutá satira. Defendor na môj vkus pôsobil až príliš presvedčivo, pri Super to bolo odľahčené. No čo ešte? Nebolo to úplne zlé, ale ani dobré. ()

MrPierc

Lehce retardovaný pracovník silniční údržby se snaží zachránit město před zlem jako jeho komiksové vzory. Jeho ideály jsou vytaženy ze všech superhrdinů a on se snaží podle toho chovat. Svět venku ale není jako v komiksu a nikdo ho nebere vážně. On sice nemá super schopnosti, ale stačí mu kuličky či pár vos, aby vás vyvedl z míry. Boj naivního dobra a vychytralého zla může začít. Je to velmi komediální drama. ()

Petoss1

Taká ľahká podívaná so sympaťákom v hlavnej úlohe a osvedčeným koncom. Harrelson aj na svoj vek skáče prekvapivo dobre. 75% ()

Jino

Woody Harrelson je v roli Defendora výborný a nemám mu v podstatě co vytknout. Tak proč takové hodnocení? No protože snímek jako celek nevyznívá až tak moc dobře jako jeho hlavní postava. Figuruje v něm totiž několik odlišných žánrových prvků a přišlo mi, jakoby se nemohl rozhodnout jestli chce být komedií, dramatem, akčním filmem anebo parodií... což na mě celkově působí nekompaktním dojmem. A stejně jako dobrácký hrdina, který díky tomu, že je trochu opožděný, je normálními lidmi těžce k pochopení, tak úplně stejně já nedokážu pořádně ocenit tento film... i když ta parodie na Baleovu změnu hlasu v nových batmanech mě pobavila dobře. 65% ()

shyster

Směr, který nastavil Ch.Nolan ve svých batmanech, teď musí následovat opravdový každý komiksový film. Neříkám, že je to na škodu, a v případě Defendora je to opravdu dobře zvládnutý, ale mě prostě všichni ti supermanové a spidermanové prostě chybí. Woody Harleson má v poslední době neskutečný čich na filmy a umí se v nich prodat. ()

Nautila

Woody je sice skvělej, ale celkově jsem čekala nerdskou komedii, rozjetou a bláznivou. Bohužel, komedie to moc není, spíš něco na hraně dramatu, když si vezmete to, že Defendor je vlastně psychicky nemocný člověk. Je tam sice pár vtípků, jako skleněné kuličky či citrón, ale to pořád to drama nepřebíjí. Taky tomu chybí nějaké tempo, a po nějaké době přichází lehká nuda. ()

wampilenka

Kdyby to nekazila kýčovitost, která si koleduje o "druhou slzu", mohl to být film trochu víc než obyčejný, protože téma "obyčejný-člověk-si-hraje-na-superhrdinu" je jistojistě vydatné. Například větší dávka nadhledu by neuškodila - takhle se to dá jen stěží nazvat komedií. Divák se hlavnímu hrdinovi nesměje; smát se postiženým přece není pěkné, a tak se jen usmívá, protože hlavní postava je tak roztomilá ve své naivitě, achich. Přitom začátek vypadal tak nadějně - byl v něm jakýsi příslib satiry a nepromarněné šance, ale rozvíjení příběhu a odkrývání povah postav s sebou přineslo zklamání, které bylo završeno sentimentálním koncem. Ani po formální stránce nic objevného. Však to tak také má být - kýč využívá zaběhlé způsoby zobrazování. ()

WoWoW

Defendog, Defondoor... :-D Opět musím říct, že Woody Harrelson hrál trochu intelektuálně přbržděného superhrdinu skvěle. Vůbec nápad o lehce přihlouplém člověku, co si hraje na hrdinu vůbec není k zahození. Možná to chtělo všechno vzít tak nějak zběsileji, ale jinak opravdu musím uznat, že to bylo dobré. ()

Sandstorm

Velice dojemný film, který se těžko hodnotí, vidím to tak na 3,5*. Role Defendora je jako ušitá pro W.Harrelsona. Ze začátku se film tváří jako komedie a až po chvíli si divák začne uvědomovat vážnost situace ústředního hrdiny a nastupuje dramatická část, která mohla být vykreslena možná drsněji, především pak závislost mladé prostitutky kouřící crack byla zobrazena příliš mírně (kdo zná Shield tak chápe). A právě to, že film neví jestli se má tvářit jako bezstarostná komedie nebo drama, shazuje celý film, protože člověk dostane od každého něco, ale ani jedno není dotaženo do konce. Určitě zajímavý a nenápadný film, který stojí za shlédnutí. ()

Streeper

Právě jsem to dokoukala a už teď si nedokážu vybavit o čem ten film je. Nudila jsem se. Opravdu hrozně moc jsem se nudila a nezlepšil to ani super výkon Woodyho Harrelsona. Takže jsem trošku zklamaná. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze

28.07.2010

Letošní sedmý ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest proběhne od 25. do 29. srpna v Praze, kam se přesunul z Karlových Varů. Pětidenní filmová přehlídka se… (viac)