Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Chrustyn k tomuto seriálu (9)

Hra o trůny (2011)

Se seriály z produkce HBO jsem měl dříve docela problémy (výjimkou bylo jen dokonalé Bratrstvo neohrožených) ale poslední dobou si na ně dávám pozor. Nedávno to byla skvělé "Imperium" o mafiánech ve 30. letech a nyní historická "Hra o trůny". Kdo HBO seriály zná, ten ví co může očekávat (násilí, sex, skvělá výprava, výborní herci, propracovaný příběh, nečekané zvraty) a kdo ne a nevadí mu fantasy eposy, rozhodně doporučuji.Jednoznačně jedno z nejlepších děl, které z HBO vzešlo. ()

Série 1 (2011) (S01)

Dost možná nejlegendárnější novodobý seriál, který zná každý. První série výborná, ale ohlasy byly trochu vyšší, než byl výsledný dojem. ()

Série 2 (2012) (S02)

Přitvrzuje se. Některé postavy nás opustily, jiné přibyly. ()

Série 3 (2013) (S03)

Silná série, kterou vyzdvihuje scéna svatební hostiny, která nemile překvapí. ()

Série 4 (2014) (S04)

Pro mě nejlepší série, plná úžasných scén (epická bitva strážců zdi) i důležitých smrtí několika zásadních postav. A i kdyby to chybělo, souboj Hory by tuhle sérii na 5* určitě dostal. ()

Série 5 (2015) (S05)

Slabší než vynikající 4. série ale poslední cca 3 díly do toho hodně šlápnou a osudy některých postav přinesou satisfakci i šok a smutek. ()

Série 6 (2016) (S06)

Zpočátku slabší série, kterou hodně vytahují poslední tři díly, které jsou vynikající. Čeká nás epická, krvavá bitva i nějaká satisfakční úmrtí. ()

Série 7 (2017) (S07)

První dva díly mě dost vyděsily a očekával jsem, že se to v tomhle ukecaném módu potáhne celou sérii. Naštěstí se vše znění a 7. série se přehoupne do béčkové akční fantasy, kde si divák poprvé pořádně užije draky a epické bitvy s nemrtvými. I přes svou béčkovitost, mě to neskutečně vtáhlo a některé díly jsou tím nejlepším, co zatím GoT nabídlo. Poslední díl už je trochu vlažnější ale poslední pětiminutovka mě neskutečně navnadila, přestože se závěrečné série hodně obávám. ()

Série 8 (2019) (S08)

Nakonec ok. Po tom, co Hra o trůny po 8 letech skončila touto sérii, slyšel jsem ze všech stran zhnusení a potápění celého seriálu z důvodu neuspokojivého konce. Já byl relativně spokojen. Obří bitva s nemrtvými měla emocionální náboj a dobře vypadala. Daenerysino řešení bylo trochu kostrbaté ale také mi tam zapadalo a s většinou osudů zásadních postav jsem byl také spokojen. Mohlo to skončit na tisíc způsobů a žádný by se nezavděčil všem. Já jsem byl spokojen a těch cca 80 hodin, které jsem se seriálem strávil nelituji a na konci jsem cítil mírný smutek z loučení s něčím velkým a nenapodobitelným. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci