Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Blue.Shark

SPOILERY: Hele, já bych fakt neměl problém s tím, jak to skončilo. Ale cesta k tomu konci je fakt bolestně blbá. Síla celého GoT byla v konverzacích, při kterých měli diváci srdce až v krku. Byla v neočekávaných zvratech, kdy najednou umřela postava, která přece zcela jasně měla žít ještě tři série. Děj byl prostě nekompromisní. Jak je možné, že Dany, jejíž osud jsem rád sledoval už od počátku, umřela, a já byl naprosto letargický? Jak je možné, že Jon i Tyrion přežili? Drogon si odletěl na výlet? Arya, nejdokonalejší vrah v celém západozemí dělala co? Bran, který tři série drží hubu, najendou sedí na trůně? Kdy se zase rohodl mluvit? Tohle je zklamání. I u kreslených seriálů často prožívám ukončení příběhu víc, než tady. Do sedmé řady jsem rád vysvětloval lidem s opačným názorem, proč se mi GoT líbí. Po téhle sérii už to nemusím dělat, protože jsem přešel do jejich tábora. Je to důsledek nekonzistentního, uspěchaného a často nelogického scénáře. ()

waits

Velmi dobrý konec, vzhledem k tomu, co doposud osmá serie nabídla. Dialogy byly téměř martinovské, pnutí, obavy a emoce obecně vypadaly opravdověji než předchozí kašírované zvraty,na hlavní postavy a jejich chování je radost pohledět. Nevím, jestli jsem tam rozradostněn tím, že zoufalá osmá serie byla zakončena důstojně (a že několik mých oblíbených postav všechno přežilo, hurá), ale dám závěru pěkné čtyři, bez onoho podivného sedánku na konci bych se přiklonil i k (jasně, nezaslouženým) pěti. Ted se hodně těším na knihu (knihy). ()

krauset

Oheň dohořel. Led roztál. Píseň dozněla. Píseň ledu a ohně je stejně jako Pán prstenů nejen název fiktivního příběhu, ale vyskytuje se i jako název knihy uvnitř vyprávěného příběhu. Samwell je západozemský Samvěd a oba dva tyto knihy ke konci příběhu přechovávají. Martin vždy říkal, že ho fascinuje závěr Pána prstenů. Jak si i v jednoznačném vítězství zachovává hořkosladkou příchuť. I Hra o trůny má dlouhou dohru – a jelikož jsem někdo, kdo pokládá část po zničení Prstenu za možná nejlepší v knize i ve filmu, ohromně jsem si užil scény uspořádávání světa Hry o trůny po strašné bitvě. Mimochodem i tady se odplouvá na západ. Martin řekl, že miluje kapitolu Vymetení kraje, ale nic obdobného se v seriálu neodehraje. A přestože je Hra o trůny oprávněně prezentována jako realističtější než Pán prstenů, tak se onen realistický pocit ztráty, že svět už nemůže být takový, jaký býval, nedostaví. Vše končí až příliš pozitivně s ohledem na smetení Králova přístaviště.  Není tu nic se silou „Kraj zachráněn byl, ale ne pro mě“ nebo „Tak jsem se vrátil“, ale je to důstojný konec eposu, který definoval seriálovou dekádu. //  Daenerys na trůn nakonec ani jednou neusedne. Tisíc mečů, které si jako holčička představovala, jak vypráví Jonovi, odpovídá Martinovu knižnímu popisu. Jestli to bude Malíčkovi, jenž meče sám přepočítal, útěchou, na Železný trůn už si nesedne nikdo. Mistři měli teorii, že by draci mohli být inteligentnější než lidé. A podle poslední epizody se zdá, že měli pravdu. V záchvatu smutku a politické jasnozřivosti Drogon to zpropadené křeslo roztaví. Pokud ne Kolo samotné, tak symbol toho kola je nadobro pryč. Co je ale kulaté a silnější než kdy dřív?  Martinův smysl pro kruhovou kompozici a návrat ke kořenům. Drak trůn skul, drak ho roztavil; první kapitola první knihy je z pohledu Brana a Bran se stane králem; Ohař skončí s bratrem v ohni, jen je to tentokrát on, kdo strčí; Missandei skoná v okovech; Sansa, která chtěla být královnou, a proto se vydala na jih, je královnou Severu; Tyrion je opět pobočníkem; vztah Tyriona a Jona a Tyrionova připomínka „chcaní z okraje Zdi"; první záběr seriálu je na otevírající se bránu ve Zdi, téměř posledním je její zavření; Jonovi opět zemřela láska v náručí a zase se loučí s rodinou a putuje na Zeď. Kruh je pevně uzavřený. akonec jsou jednotlivé charakterové oblouky převážně uspokojivé, byť cesta uspokojivá poslední roky příliš nebyla. Kam se postavy dostaly, to celkem ano. Ve finále je vícero momentů zadostiučinění. Brienne dopisující Jaimeho skutky. Poetické snímání opuštěných rozbořených prostor. Úžasný operní patos scén v trůním sále. Sansa královnou Severu. Nová Malá rada, jejíž jednání bych rád sledoval v reálném čase. Skladatel Ramin Djawadi. Tohle všechno pro mě nakonec do jisté míry poslední dvě série vykoupilo. Také fakt, že mám rád dlouhé, prožité konce. Závěrečné prostřihy na Starky jsou dojemné a člověk se neumí ubránit pocitu, jak vyrostli a zmoudřeli a jak by na ně byli Ned a Catelyn hrdí, stejně tak na Theona. Diváci se nemohou na rozdíl od Daenerys, která ví, „co je dobré“, shodnout. Pro mě je „Železný trůn“ důstojné zakončení Hry o trůny, které s druhým zhlédnutím  emocionálně roste. Kdo říkal: „Jestli myslíš, že tohle má šťastný konec, tak jsi nedával pozor,“ ten se mýlil. Recenze 8. řady na TVZone. () (menej) (viac)

Dark. odpad!

Budou tu nějaký spoilery - "Davide, zkusíme natočit něco, co bude mít milionkrát debilnější konec než Dexter?" "Hele, nevím, to ani nejde, ne?" "Tak koukej." A já taky koukám. Nepatřím k všedním haterům, obecně nemám ve zvyku na něco nadávat jen proto, že je to v módě. Ale.. Deny chybí už jen knírek a německej přízvuk (chápu asociaci s Mad Kingem, ale stejně je to píčovina), na trůn sedne nejnudnější postava, která ani není schopná postavit se na vlastní nohy ("nic nechci, protože teď jsem tříoká vrána", ale po příjezdu "proč bych sem jinak jezdil, kdybych Vám všem nechtěl vládnout" - ok, my brain hurts), Jon si opět zabodne do Deny, teď za to ovšem půjde za zeď, která už není, ale to ničemu nevadí a.. A zbytek 90 % postav, co Vás celou dobu doprovázeli, jakoby neexistoval. Ne že by to člověka nějak mrzelo, poslední půl hodinu už je to stejně jen o čekání, kdy tahle brutální nuda končí. O nelogičnosti zbytku ani nemluvím. Konec byl vlastně už tak nudnej, že jsem hledal další věc, na co se dívat a tohle jsem jen po očku sledoval, jestli tam přece jen nebude nějaký překvapení. Nebylo. ()

Azurovydrak

EXKLUZIVNĚ: Nejhorší a nejvíce WTF momenty tohoto dílu: || Arya: "I know a killer when I see one" Me: "No shit, Sherlock" || Tyrion: "And who has a better story than Bran the Broken?" Me: *facepalm* || Bran: "I can´t be lord of Winterfell. I can´t be lord of anything. I´m the Three Eyed Raven..." *a season later* "Why do you think I came all this way?" Me: *spits coffee* ()

Azhila odpad!

Posledná epizóda si nezaslúži nič iné ako totátálny odpad. Celá 8 séria bola iba fraškou a úprimne som ani nečakala aby sa to skončilo nejako normálne. O to ako sa to skončilo mi vôbec nejde, ani ma už veľmi nezaújimalo čo sa stane ale je vrchol, že tak megaúspešný seriál sa skončí tak strašne neskutočne nemožne. To si fakt nezaslúžil. Aj keby neviem čo sa udialo za celý čas ta posledná epizóda má byť niečím výnimočná. A všetci tam len chodia dakde, spomalené nudné zábery a smutné pohľady, žiaden zvrat (pretože všetko predpokladáte už po predposlednej epizóde). Hodina a pol straty času. Ta epizóda bola tak blbá, nudná, nezaujímavá, podradne napísaná, že si normálne prajem vrátiť čas a nikdy GOT ani nezačať pozerať. Načo keď to takto doničia? ()

Wallis3 odpad!

Ne jen odpad za to, že to bylo nudný až k zbláznění a tak tak jsem u toho vydržel, je to odpad Benioffovi a Weissovi za jejich zradu, je to plivnutí do jejich xichtů. Jedinej kdo se v posledním díle skutečně alespoň trochu probral byl Tyrion, volba krále ale byla píčovina, jak ihned všichni souhlasili, že na trůn dosadí nejzbytečnější a nejotravnější postavu, která se Her o trůn nijak nezúčastnila, ani nijak nezasáhla. Jon skončil, tam kde patřil odjakživa, to jediný mi udělalo malilinkatou radost, která vlastně ani nestojí za zmínku. Všechno ostatní mi bylo u prdele a já se kroutil na židli a pořád se díval na posuvník, kdy už tomu utrpení bude konec. Gratuluji pánům Weissovi a Benioffovi k titulu největších sráčů a že dokázali absolutně zabít tenhle seriál. Cca dva roky si na tohle vzali? K smíchu! I když vzpomínkama občas zavádím o počáteční série, dál už to bude zapomenuto a vím, že se na tohle už nikdy nepodívám! ()

kkarx

Pro ty, kteří se na seriál dívali hlavně kvůli příběhu musí být poslední sezóna a zakončení velkým zklamáním. Inu je to tak, že vývoj charakterů byl velmi uspěchaný, místo charakterů se totiž řešila společná minulost postav, kterou jsme viděli na vlastní oči v minulých sezónách. Dialogy mizerné i v posledním díle. Když Jon Dany opět řekl, že je jeho královna, tak jsem měl chuť dát mu jednu mezi oči. Taky bych se zbláznil mít takovýho pitomce vedle sebe. Kdo doufal, že poslední díl něco napraví, ten se mýlil. Uspěchanost nejvíc vadila v trojici Jon, Tyrion a Dany. V jednu chvíli řekne Tyrion, že Dany musí Jon zabít. v další scéně ji po minutovém rozhovoru zapíchne. Nesnažil by se ji třeba přesvědčit? Všechna čest ale Emilii Clarkové, protože ta to zahrála skvěle. Produkční kvalita je taky fantastická, jedná se o řemeslně výborně udělaný díl.... ()

Wargoo

Nevyjadroval som sa k žiadnej single epizóde, ale tu to urobím. Pre mňa koniec jednej éry, rozlúčka so cťou ! Teším sa ako dostanem na narodeniny celú knižnú sériu, keď to raz Martin dopíše celé. Slzy jemne na krajíčku, potešili ma. ()

AloeB odpad!

Psát že by si pánové Benioff s Weissem měli dát nějaký amatérský kurs tvůrčího psaní a zopakovat si učivo dějepisu základní školy je dle mého od věci, jistě, velmi by jim to prospělo, ale přiznejme si, ti dva by v prvé řadě měli podstoupit nějakou důkladnou lekci kritického myšlení. Ortodoxní obhájci té největší žumpy (použít pojem ortodoxní fanoušci by bylo zcestné, protože i oni už prozřeli) by si zasloužili profackovat, jakkoliv se totiž každému líbí něco jiného, tak stále existují určité standarty dle nichž se odlišuje kvalitní dílo od braku a pod toto by se s prominutím nepodepsal ani spisovatelský amatér jako Peter Brett který je v mnoha ohledech stejně arogantní a sebestředný jako tvůrci této show kteří se v poslední epizodě dokonce nestydí přiznat že toto mělo kdy něco společného s Písní ledu a ohně. To už jsem čekal že Tyrion začne v oné knize hledat nesrovnalosti s dějem seriálu, ale ani na tuto sebekritiku neměli Dumb and Dumber koule a tak jediný světlý bod seriálu byla minutka demokracie v Západozemí. ()

Ozzy2

Takže drak usoudil, že totality bylo dost a roztavil prokletý trůn, příčinu válek, smrt své vylízané lidské "matky" schválil, drapnul ji a odletěl s ní kamsi do prdele?Bran, ten nemluvný mrzák, který už nebyl podle vlastních slov člověkem přizná, že jel takovou dálku, aby se stal králem?Voják bez ptáka si tam klade podmínky, které jsou mu splněny a jediný právoplatný majitel trůnu a nároku na královskou korunu je poslán zpátky k noční hlídce, když zeď už je tam po likvidaci Nočních chodců k hovnu???Teda tak idiotskej závěr jsem opravdu nečekal, i když předchozích pět částí mě mělo varovat.Poslední řada, která měla být epickým vyvrcholením byla úplně nejhorší a zničila celý skvostný seriál. ()

Pichloza

I po letech jsem z toho konce zklamaný. I když to vypadá a zní dobře tak všechno co za ty roky tvůrci vybudovali bylo spláchnuto do kanálu. I tak pro mě budou Deanerys a Jon pravá královna a král Západozemí. ()

Klajondr

Nejsem teda moc nadšen z tohoto "velkolepého" konce. Postavy které s námi byly po všechny série skončí takhle? Celá epizoda je prostě jen plná nesmyslů a nudy. D a D si doopravdy posrali i tu poslední záchranu. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)