Jon se setkává s Theonem, zatímco Daenerys útočí na Lannistery. Arya přijíždí na Zimohrad, kde se setkává se Sansou a Branem. (KajusaK)

Karp

"Je to moc dlouhý, je to moc krátký, jenom se tam mluví, nemluví se tam..." G.R.R.Martin se v Hostině pro vrány rozžv... ehm... rozpovídal takovým způsobem, že ho to nepřešlo ani v Tanci s draky. A je nutno říci, že ani v prvních třech knižních dílech se, co se týče mluveného slova, nedržel zpátky. Ostatně, jak by také v navazujících dílech nenastavoval, když Písně ledu a ohně měly být původně pouze trilogií. Nakonec by knih stejně jako TV sérií mělo být sedm. Jestli se dočkáme knižního zpracování není vzhledem k věku autora zřejmé, tak alespoň seriál dojde svého konce. Karty byly rozdány již před touto sérií a to co je momentálně k řešení, spočívá pouze v tom, jak vkusně vytvořit co nejzajímavější vycpávku před finálním střetem. A nutno říci, že se to autorům i přes naprosto zbytečné reptání diváků poměrně daří. Martinovy knihy jsou komplexní od sáhodlouhých popisů k napínavým střetům. Stěžovat si proto, že jednou je díl makový a podruhé tvarohový, je tedy svým způsobem zbytečné. Po Spoils of War nabitém souboji lze očekávat, že další díl bude pro změnu zase povídavější... Nicméně ani dějově se čtvrtá epizoda nedrží zpátky, jen je nutné si uvědomit dopady všech skutků a činů. Akce má obvykle více příznivců než promyšlený "pokec", a proto se tento díl dočkává adorace. Nikoliv nutně nezasloužené... Štastná setkání, bitky kam se podíváš, sliby se plněj o Vánocích a dluhy se platěj vždycky, pojď na mě z boku a borec na konec alespoň ve stručné charakteristice. Nemyslet, dívat se a být spokojen - jediný úkol pro diváka. ()

Najt

Jedna z nejlepších episod ze všech. Děj se vyvíjí a celá episoda je napěchovaná informacemi a diváka nenechává vydechnout. Závěr je dračí inferno u kterýho jsem se málem posral blahem na srdci. Člověk si řekne, nemůže to být lepší a ono stejně je a neustále překvapuje. Když porovnám začátek seriálu s tím, co se děje teď tak začátek je jen zbylej odpad a tohle co je teď je nablískaný diamant. Nechápu, většina seriálů je nejlepší z kraje a časem uvadá, ale Game of Thrones je přesně ten opak, začíná jak hnusná smrdutá kytka z pole a vzkvétá jako ta největší a nejkrásnější orchidej. ()

0verseer

Nasledujú spoilery! Konečne sme dostali poriadnu bitku a nemuseli sme našťastie čakať ani na posledné diely série. Daenerys sa síce dokázala transportovať s Dothrakmi z Dragonstone na trasu Highgarden->King's Landing až neuveriteľne rýchlo a následne spálila zásoby jedla, ktoré si mohla nechať, ale čert to ber. Samo o sebe to bolo samozrejme skvelé, pri Jaimeho záverečnom nájazde a Bronnovej protivdušnej obrane tuhla krv v žilách. Priznávam, že som im obom fandil. Valar Morghulis, ale hentých dvoch chlápikov chcem v seriáli vidieť čo najdlhšie. Každopádne hviezda dole za vyššie uvedené škuliny v scenári. ()

DarweyD

musim jít proti většině a kritizovat závěrečnou bitvu, respektive co se tam dělo za blbosti, myslel jsem že koukám na GOT ne na “postradatelní” protože normálně by umírali hlavní postavy jako jablka a ne že by byli nesmrtelný jako stallone kterej zabije milion nohsledů a má sotvá pár škrábanců... fakt mě naštvalo že neumřela aspoň jedna hlavní postava, co to jako bylo ten konec? Jaime se řítí na draka a někdo po něm skočí a spadne do vody, wtf.. to fakt do GOT nepatří, jinak denino ,,drakárys'' mi přijde spíš cringe než epický, 3 hvězdy za jeden z nejmrazivějších build-upů před bitvou ()

ACDCKL

Tento díl je naprostá bomba, další reunited rodiny Starků, scénky z Dragonstone, druhá nejlepší bitevní vřava v seriálu (Battle of Bastards půjde překonat těžko), avšak nejlepší na celém díle je naprosto Drogon, ten si zabírá pro sebe konec dílu, víc takových momentů a fans budou slintat blahem. Kdybych mohl, dal bych něco víc než pět hvězd. ()

matolos1

Skvelé dialógy a šermiarsky súboj vynahradilo posledných výživných 10 minút v ktorých si musel obhryzať nechty nejeden divák. 3 hviezdičkových intelektuálov týmto ich ohavným činom odsudzujem k zániku. ()

GejmronCZ

Drakáris! No doháje, mám nový oblíbený slovo. Bombaaaaa! Neuvěřitelná dechberoucí a žhnoucí podívaná v bitvě, které naprosto jasně dominuje naše ohnivzdorná blondska Daenerys! Zcela upřímě se musim přiznat, že jsem z toho skoro s*****l. (Raději vycenzurováno pro mladší diváky, protože mi je jasný, že si tohle středověký fantasy porno nenecháte ujít.) ()

martin1m2

NAJ epizóda z celého seriálu doteraz ! Mrzí ma akým štýlom dorazila Arya na Zimohrad ... tak nepovšimnuto ... Rozhovor so Sansou dole bol nejaký divný ... Ale tá scénka s Branom a HER LIST bola super :D Keď bol pán počítač Bran zas tak tajomný a podaroval jej tú dýku a ten pokec o Kings Landing ... Sansa: Who else is on your list? :P HA HA ! A potom ten boj Arye s Bryenne ... WOW :O EPIC ! A ako ju sledovali Malíček a Sansa: HOLLY SHIT GUUURL ! A ten pohľad Malíčka ... Začal všetky plány prepracovávať, lebo Arya ho šokovala! :P Btw na to, že sme Aryu moc trénovať poriadny boj nevideli, a zrazu bojuje ako badass :D Ale tá holka je prostě miláček ♥ A záverečná bitka s Daenerys ... EPIC EPIC EPIC !!! Wow hlavne ako sme sledovali Drogona ako letí zboku a všetkých spaľuje ... WOW ... Bojím sa oňho ... fakt nechcem, aby sa mu niečo stalo ... a prečo zrovna Drogonovi OCH ! A neviem prečo nepritiahla všetky 3 draky ... to by ich rozmlátila okamžite ... P.S.: Áno, seriál má od odchodu Martina ďaleko viac nelogickostí ... Teleportovanie mi tiež nevadí ... ved v čase skáču všetci ... a logika tomu nechýba ... veď sa hýbeme dopredu ... to, že Varys predtým skočil s Dorme až na lod k Daenerys ... ale ved aj Arya preskočila k Freyovcom ... tak čo? Čas plynie pre všetkých ... ale už nevidíme omáčky ohľadom ich ciest atd ... Osobne ma to rozvláčňovanie sralo ... takže za mňa fajn ... Akurát, že tie boje mi tiež prídu urýchlené a nedostatočne vyobrazené ... ale asi to žerie priveľa peňazí no nie? Ale zas na 2. str ... ved na tom zarobili také ťažké prachy, že by mohli investovať oveľa oveľa viac ... Aj tak sa im to vráti ... A čo sa týka Jaimeho ... podľa mňa vôbec nešiel prizabiť draka ... ale práveže išiel zapichnúť Daenerys ... a len sa typicky ukázal ako totálny namyslený keket ... Napadlo ho to čisto len preto, lebo keby mu to vyšlo, bol by hrdina, kt. vošiel do histórie ... A ešte zo skorších dielov je posadnutý tým, aby sa raz dostal do tej knihy najväčších hrdinov ... lebo zatiaľ tam o ňom nie je napísané takmer nič a ani nič pozoruhodné a obdivuhodné ... a nálepku ségropich a kráľokat má stále ;) A určite to ten dement prežije ... no tak henten imbo mu dá umelé dýchanie a hotovo ... to by bola totálna kravina keby ho zachránil a ten dement sa utopí ... -.- ()