Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa gemi k tomuto seriálu (30)

Hra o trůny (2011)

1. SÉRIE: První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impozantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda v Brně. Je to v podstatě Ulice v kulisách fiktivního středověku. Akorát se tady o fous víc souloží, ukazují nahá těla a stříká krev. V osmém dílu se ale začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! Závěr série se vyhrabe z komatózní nudy a nevěřil bych, že to napíšu, ale mám chuť pustit se do druhé série! 2. SÉRIE: Neskutečně ukecané, roztahané a nudné, o dost nundější než první série. Ale z nějakého důvodu mě zajímá, co se bude dít dál. Skoro všichni jsou sice vyčůraní, falešní a intrikánští šmejdi, kteří při nejbližší příležitosti vrazí meč do vlastního bratra, ale člověk si k nim stejně dokáže vytvořit nějaký vztah. Nebo aspoň postoj. Kdyby okolo seriálu nebyl takový hype, asi bych to vzdal. Ale dívám se ze studijních důvodů - snažím se pochopit, proč tu všichni hážou ty pětky, co je na seriálu tak geniální. Zatím mě nic nenapadá. 3. SÉRIE: Chrrrr... 4. SÉRIE: Čtvrtá série mě docela bavila. Těžko říct, jestli je to tím, že se tam konečně začalo něco dít, nebo prostě proto, že si člověk za tu dobu určité postavy oblíbí a zajímá ho, co se bude dít dál. Asi od každého kousek. 5. SÉRIE: V páté sérii zvolili scénaristé taktiku "unudíme diváka xmrti" a až na drobné výjimky se jim to skutečně daří. Série začíná tradičně supervlažným dílem a pokračuje tak volně, že by jej felčaři mohli předepisovat jako hypnotikum. Konec je ale poměrně strhující, ačkoliv to je trošku silný výraz... 6. SÉRIE: Tak zima konečně přišla. Ta hláška "the winter is coming", kterou omílali od prvního dílu, už mi celkem slušně lezla na nervy. Pravda, trvalo to šest let, ale v tomto seriálu je čas relativní. Hlavně při cestování. To takhle někdo cestuje z města do města věky, jindy ale rovnou přes půlku světa a člověk má pocit, že se portnul. Stejně tak je to s informacemi. Někdy se něco neví měsíce, jindy to vypadá, že používají Twitter. 7. SÉRIE: To jako došly prachy, nebo co?! Sedm sérií se schyluje k něčemu, co se prostě utne v momentě, kdy to začne a nashledanou?! Jak můžou takto ukončit sérii? OK, jako pozvánka na tu osmou dobré, ale to bych nesměl vědět, že ta vyšla až dva roky poté, a s odřenýma ušima. 8. SÉRIE: Nejpozoruhodnější rozpor mezi pohybem postav. Na jedné straně (mrtví) stojí, přestože jdou neúnavně dnem i nocí, na druhé straně se ale lidé teleportují. To je ale stupidní. Na druhou stranu je to ale nejakčnější série. Pořád se tady něco děje na rozdíl od těch předchozích, které sice mají olbřímí hodnocení v červených číslech, ale jinak jsou poněkud hypnotické. A závěr velice dobrý. Seriál začíná s naprostými magory ve vedení říše a končí s těmi nejrozumnějšími, které si lze za daných okolností představit. ()

Série 1 (2011) (S01)

Je to tu! Tady a teď. Můj první díl legendární GoT. První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impozantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda v Brně. Je to v podstatě Ulice v kulisách fiktivního středověku. Akorát se tady o fous víc souloží, ukazují nahá těla a stříká krev. V osmém dílu se ale začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! Závěr série se vyhrabe z komatózní nudy a nevěřil bych, že to napíšu, ale mám chuť pustit se do druhé série! ()

Zima se blíží (2011) (S01E01)

Je to tu! Tady a teď. Můj první díl legendární GoT. První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impoznantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda. ()

Královská cesta (2011) (S01E02)

Druhý díl svojí nudností navazuje na ten první. Od poloviny se ale rozjedou různé pletichy a vypadá to na celkem brutální telenovelu. (Zejména brutálně předraženou.) Myslel jsem, že třetí díl už nedám, ale začíná se to zamotávat, takže zatnu zuby a jdu do toho. ()

Lord Sníh (2011) (S01E03)

Královnička je pěkná mrcha, co vychovává synáčka přesně opačně, než jak radí příručky - vyroste z něj dacan. Jinak to byla samá dějová vata, kterou jsem přečkal jen díky kvalitnímu alkoholu. ()

Mrzáci, bastardi a zlámané věci (2011) (S01E04)

Legendario. Jenom díky němu jsem dokázal přečkat tuhle srágořinu. Když jsem řekl, že tředí díl byl dějová vata, to jsem ještě netušil, co přijde ve čtvrtém. Ale jsem bojovník. A jako takový se jen tak nevzdám a budu pokračovat. Zahodím další cennou hodinu svého života na pátý díl této brutálně nadhodnocené sračky a budu doufat, že se konečně začně něco (cokoliv!) dít. ()

Vlk a lev (2011) (S01E05)

Kecy, kecy, kecy... ()

Zlatá koruna (2011) (S01E06)

Hurá, konečně díl, který se dal přečkat i za střízliva! Díl, ve kterém se dokonce i něco děje, což je v tomto seriálu zatím věc nevídaná... ()

Bodej ostrým koncem (2011) (S01E08)

Tam se snad začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! ()

Série 2 (2012) (S02)

Neskutečně ukecané, roztahané a nudné, o dost nundější než první série. Ale z nějakého důvodu mě zajímá, co se bude dít dál. Skoro všichni jsou sice vyčůraní, falešní a intrikánští šmejdi, kteří při nejbližší příležitosti vrazí meč do vlastního bratra, ale člověk si k nim stejně dokáže vytvořit nějaký vztah. Nebo aspoň postoj. Kdyby okolo seriálu nebyl takový hype, asi bych to vzdal. Ale dívám se ze studijních důvodů - snažím se pochopit, proč tu všichni hážou ty pětky, co je na seriálu tak geniální. Zatím mě nic nenapadá. ()

Sever nezapomíná (2012) (S02E01)

Mám takové nepříjemné déja vu. Začátek druhé série je jako začátek té první - kecy a nuda. ()

Zahrada kostí (2012) (S02E04)

Jako předchozí díl. Plácání od ničeho k ničemu, osvěžené pouze vychytralým trpajzlikem. ()

Oheň a voda (2012) (S02E09)

Konečně díl, který nemá účinky Rohypnolu. Ale jeho závěr mě zklamal, už to vypadalo, že se těch incestních vší zbavíme! ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Supr, tady se toho dělo víc než dost! Hodně odvážný twist v závěru. Díly jsou teda ale těžce nevyvážené. Na jednu takovouto superakční epizodu připadá deset uspávacích. ()

Mhysa (2013) (S03E10)

Jak jsem předpokládal - v předposledním dílu scénáristé vystříleli všechny šípy a v tom posledním došel dech. ()

Série 4 (2014) (S04)

Čtvrtá série mě docela bavila. Těžko říct, jestli je to tím, že se tam konečně začalo něco dít, nebo prostě proto, že si člověk za tu dobu určité postavy oblíbí a zajímá ho, co se bude dít dál. Asi od každého kousek. ()

Dva meče (2014) (S04E01)

Již tradičně je start série vlažný jako čaj po půlhodině. Scénáristi se prostě vůbec nepokoušeli diváka nalákat, veškeré úsilí šlo zjevně do marketingu. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci