Hra o trůny - Série 1

(séria)
USA / Veľká Británia, 2011, 8 h 57 min (Minutáž: 50–59 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Sean Bean, Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Mark Addy, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Jason Momoa (viac)

Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky... Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (HBO Europe)

buzzwoody

Dlouho jsem váhal s hodnocením mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Po fascinujícím prologu jsem se musel ponořit až do poloviny seriálu, aby mě vůbec začal bavit, ale pak už se to začalo vyplácet. Ned Stark byl výborná a jedna z nejlépe zahraných postav, ale svým charakterem se mezi ostatní hráče o trůny nehodil a není divu, že nevydržel dlouho, byť by jeho dějová linka byla zajímavá, pokud by se skutečně přidal k hlídce. Čím víc děj plyne, tím je pochopitelně zajímavější a poslední dvě epizody dokázaly výtečně navnadit na zbytek seriálu. OBLÍBENÉ DĚJOVÉ LINKY: Noční hlídka, Tyrionovy toulky, Pobočník krále, Učení šermu. OBLÍBENÉ POSTAVY: Tyrion Lannister, Eddard Stark, Jon Sníh, Arya Stark, Daenerys Targaryen, Khal Drogo, Jorah Mormont, Jeor Mormont, Syrio Forel, Barristan Selmy. NEOBLÍBENÉ POSTAVY: Cersei Lannister, Jaime Lannister, Robert Baratheon, Lysa Arryn, Robin Arryn, Joffrey Baratheon, Sansa Stark, Catelyn Stark, Viserys Targaryen. ()

petikacka

No, já jsem se přidala mezi fanoušky až poměrně pozdě...Seriál mě naprosto nadchnul a pohltil...Historické filmy nebo seriály, byť fantasy, mě fuck baví...Sama pro sebe si zasazuji děj do reálných zemí světa a o to víc je to pro mě zajímavější... Za mě 95% ()

Kesiak

Hodnotenie 1. série: 65%. Motiváciu pozerať 2. sériu mám primalú. Ošiaľ okolo tohto seriálu úplne nechápem, ale v kontexte dnešnej doby (prejavujúcej sa v zobrazovaní explicitného sexu a násilia) to asi sadlo na chuť väčšinového diváka. Čakal som väčšie dobrodružstvo a využitie stredovekého prostredia. Viacej sa riešia intrigy a podobné veci. Z hercov ma najviac zaujal Peter Dinklage, ktorému postava absolútne sadla a herecky je veľmi presvedčivý. ()

inachisio

I po velice dlouhé době od zhlédnutí o seriálu přemýšlím, zajímám se a žasnu nad komplexností seriálu i knihy. Rozjezd byl velkolepý, pokračování ještě více. Postavy byly zajímavé a jiné. A celý seriál neuvěřitelně atmosférický. ()

Luk Skywalker

Začátek navnadí na Bílé chodce, kteří přijdou na řadu až v dalších sériích, semtam někdo více či méně důležitý zemře a pak tu máme sex, nahotu a násilí. Jako alternativní vykreslení temného středověku by se to taky chytlo, magie či jiných prvků fantasy je málo. ()

Pekisan

Tak som si to pustil. Je to vsade, reku si to dam a uvidim. A...no myslel som, ze v dobe porna to uz nebude platit, ale ako sa zda tak sex a nahota stale predava. Lebo okrem snahy tvorcov byt "iny" a narvat do kazdeho dielu aspon 10 minut s kozami, prdelami a bobrami, som tam nenasiel nic extra. Postavy sa tam bud rozpravaju akoze v hadankach, alebo niekam idu, odisli, odidu, prisli, pojdu, aby si pokecali. Celkovo to nie je zle, ale...podarilo sa mi aj precitat knihu a mrzi ma, ze ludia co tomu dali 5 hviezd nevedie o co prichadzaju. Dalo by sa povedat, ze su dokonca klamani, kedy su niektore postavy v knihe a vo filme v rovnakej situacii vykresleni v uplne opacnom svetle. Ale povedzme. Kniha je kniha a tv je tivi. Horsie je,ze sa do telky nezmestili velkolepe suboje a bitky spolu s mnozstvom mytologie tohoto kazdym dnom studenejsieho sveta. A o tom to predsa je. Ludia dakuju tvorcom za znovuzrodenie fantasy. Po prvej serii urcite nie. Podakujem sa vsak panu Martinovi. Uz teraz sa zda, ze vsetko bude inak a tu hlavnu hru si zahra uplne niekto iny. Koho pravdepodobne este ani nepoznam. Season 2 here I come ()

Hpatrik

Trochu pomalejší rozjezd, a místy hodně zbytečné vaty, ale jakmile se do toho člověk ponoří, chytne to a nepustí. Obrovským tahákem jsou bezesporu grandiózní produkční kvality, a tomu odpovídající výprava, což dělá fantasy svět Hry o trůny podmanivý a uvěřitelný. ()

Razzor_82

Monstrózní kolos sedmi království se pomalu roztáčí. Někdy se zdají dialogy zbytečně dlouhé a prázdné ale vše má svá opodstatnění. Vše dostane grády posledními dvěma díly. Malá rada osnuje své dokonalé intriky. Celou první sérii si ukradne pro sebe statečný a chrabrý „Ned“ Stark. Série tak končí neskutečnou chladnokrevností a brutalitou. 9/10 ()

Likan7

Upřímně doufám, že se seriál v dalších sériích dostane na tu slibovanou úroveň. Poslední díly jsou sice parádní, ale hlavně v první polovině sezóny tu je pro mě hodně zbytečné vaty, která sice dobře podkreslila atmosféru, ale seriál neutáhne. ()

gemi

Je to tu! Tady a teď. Můj první díl legendární GoT. První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impozantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda v Brně. Je to v podstatě Ulice v kulisách fiktivního středověku. Akorát se tady o fous víc souloží, ukazují nahá těla a stříká krev. V osmém dílu se ale začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! Závěr série se vyhrabe z komatózní nudy a nevěřil bych, že to napíšu, ale mám chuť pustit se do druhé série! ()

bearmeedek

Asi je zbytečné 9 let od vzniku první řady přidávat nějaká moudra. A není to ani o tom, že bych těch 9 let nevěděl o existenci seriálu. Prostě všechno má svůj čas a já mám teď výhodu, dát si to plynule pěkně za sebou. Jen budu mírně souhlasit s těmi, kteří třeba do půlky první řady hledali tu absolutní pecku a ono to zas tak naplno nezářilo. Ale byl jsem trpělivý a ono to pak přišlo. ()

1mArc0

Ak by som mal vybrať sériu, ktorá si zaslúži plný kotol tak práve 1.sérii. /100 %/ Od príbehu, postáv (ten kontrast, flexibilnosť príbehov), hudby, hercov, šikovné využitie efektov. Aj ďalej seriál niečo zaujímavé ponúka. Pamätám, keď som videl prvú sériu pred viac ako 5 rokmi, to bolo. Prvotina je prvotina. Tvorcovia (nie George) nedobabrali dejovú líniu, ktorá je v knihách! Áno, nie všetko môžme vybrať z knihy ... tá dejová línia je predsa dôležitá. Ramin Djawadi brilantný soundtrack, presne určený na danú tému, vystihol ju do každej noty .... ()

DrobekSKS

První série je nejvíce o dialozích mezi postavami. O skvělých dialozích mezi skvělými postavami! Na pořádnou akci, která přijde zhruba po půlce série, se ale také vyplatí počkat. Skvělý start nejlepšího seriálu současnosti! ()

Mkartaylas56

Během první poloviny první série Game of Thrones jsem po celou dobu přemítal o tom, že tohle asi nenaplní má obrovitá očekávání. Děj se rozjížděl možná až moc pozvolně a například ani postavy jsem si hned z fleku neoblíbil. To se ale v druhé půlce změnilo, protože bylo znát, že tvůrci výrazně zvýšili tempo, prakticky každý díl končil velmi napínavě, já jsem s chutí hltal každou novou epizodu a i když jsem si osobně představoval lepší zakončení, tak pět hvězd si ode mne první série i tak zaslouží. 85% ()

ANTYCHRYST

První série..spousty postav..:) občas je problém se v tom orientovat.. po většinu času napínavé díly..jen pár hluchých míst.. parádní lokace.. kostýmy..hudba.. herecké obsazení... jako ten malej.. teplej rádoby krypl král mě dosti sere:) :) doufám že dostane za vyučenou sráč malej.. 90% jsem zvědav na další sérii :) a mám radost z dráčků..:) a čarodějnice cuza dostala co si zasloužila.. ()

celticek

Představují se nám 4 zásadní rody - Baratheonové, Starkové, Lannisterové a Targaryenové. Zrovna mám za sebou první knihu - Hru o trůny. Kniha je výborná, seriál jí ale zdatně sekunduje a drží se knižní předlohy. Uvidíme, jestli bude příběh gradovat. ()

Blutarg

Ale utvrzuje mě to jen v tom, že to zatím je jen "alternativní historie", protože z "fantasy-světa" tam byl jen poslední záběr (cca 30 sekund), kdy se vylíhli draci. A pak záběr uprostřed série na 5 sekund, kde byla vrána se 3 očima, ale to by se dalo vysvětlit, že to je jen zvířecí anomálie :) Jinak v první sérii fantasy VUBEC NENÍ ;) Ale vím, že pak se to zlepšuje... Tak snad se můj úsudek zlepší. ()

papadoce

Ku prvej epizóde som sa vyjadril samostatne. Ak budem hodnotiť celú sériu a trochu porovnám ostatné diely s prvým, tak môžem skonštatovať, že ubudlo (bohužiaľ) light porno, pribudli (chvalabohu) herecké výkony a rozbehli sa intrigy. Nepovažujem Hry o tróny po tejto sérii za úchvatné, ale rozhodol som sa, že im dám šancu a pozriem aj druhú sériu. Herecky potešili jednoznačne Sean Bean a Peťo Dinklage. Tí dvaja boli super a Peťo išiel úplné bomby. Moja najobľúbenejšia postava zatiaľ. Nestratil sa prekvapivo ani hnusák Kit, ale to možno bolo iba tou kladnou rolou. Baby boli úplne všedné, no a keďže prestali ukazovať už aj rite a prsia, tak vlastne aj škoda reči o nich. Fakt dúfam, že to naberie na kvalite, lebo inak to bude najviac zabitý čas ever. Dávam prvej sérii tri hviezdiny a držím si palce ďalej. A vlastne pozerám to len preto, lebo chcem vidieť kam to až Peťo dotiahne. Ešteže to nie je nič mýtického, lebo inak neviem neviem. ()