Rozprávkový príbeh o láske princeznej Aničky a Filipa, zázračných bylinách starej Apoleny a o čertoch, ktorí chceli ovládnuť jedno kráľovstvo. V zemi kráľa Dobroslova sa prestala ceniť poctivá práca, slušnosť a čestnosť. Do krajiny sa postupne vkráda moc pekla a tak, tí v ktorých ešte zostala štipka slušnosti z krajiny utekajú. Trochu popletená bylinkárka Apolena má svoj sen, že krajinu zachráni neznámy spasiteľ, ktorý príde na somárovi a vezme si za ženu princeznú Aničku. Keď je v krajine najhoršie, kráľ z bezmocnosti upíše svoju dušu peklu a vládu prevezme jeho zradný minister. Práve vtedy prichádza do kráľovstva mladík Filip, v ktorom nikto nespozná princa zo susedného kráľovstva. Len Apolena je presvedčená, že práve on je tým záchrancom. Filipovi sa naozaj podarí zachrániť zem pred peklom, nie však pomocou čarovných Apoleniných byliniek, ale za pomoci lásky k princeznej Aničke. Chamtivý minister, ktorý za zlato upísal svoju dušu Luciferovi. V tom kráľovstve žila milá princezná Anička a jej verná stará bylinkárka Apolena. A jedného dňa sa tam zatúlal švárny mladík Filip, ktorý padol do oka Aničke a Anička jemu. Bol to šikovný mládenec a hneď ho aj vzali do služby v kráľovskej kuchyni. A potom tam bolo iné kráľovstvo. Kráľovstvo pekelné so svojim vládcom Luciferom A ten sa rozhodol, že kráľa Dobromila zničí a pripraví o jedinú dcéru. Preto pošle svojho hlúpeho synovca Urugala, aby sa uchádzal o jej ruku. Ale Anička miluje Filipa a o synovca nejaví ani ten najmenší záujem. A to Lucifera naštve tak, že prikáže, aby ju Urugal priniesol do pekla. Samozrejme, že ten nešťastník namiesto Aničky privedie do pekla komornú. A tak sa začne kolotoč nedorozumení intríg a čarov, ktorý môže nakoniec zastaviť iba cit zo všetkých najväčší - láska. (STV)

trollfjord

Hodně rozpačitá pohádka, která má svá skvělá místa a současně chvíle hrůzostrašné trapnosti. Vynikající je představitel Lucifera Csongor Kassai.. Princ je otravný, nádherná Táňa Pauholfová nezklame. A pobaví Václav Koubek a Pavel Liška. Myslím si ale, že kdyby byla vůle, tak po přestříhání by se s tím dalo něco dělat. ()

honza.g

Klady: neokoukané tváře, modernistický Lucifer, vtipné pronikání světských vlivů (bylinky) do podsvětí. Zápory" slabší dějová logika, až příliš předvídatelný děj, herecké výkony až na pár výjimek ze staré gardy průměrné. Celkově: "dá sa". ()

Lukke32

Jedna z těch lepších moderních pohádek. Vizuálně krásné, herci dobří - až na krále, Somr nebyla ideální volba. Proč tedy čtyři hvězdy? Za Lucifera, jehož neuvěřitelně charismaticky ztvárnil Csongor Kassai. ()

Milsa

Celkom fajn rozprávka, len ten koniec je akýsi rýchly a práve preto je aj jedna hviezdička dole. Očakával som, že koniec bude zaujímavejší. ()

Keti

V záplavě pohádek mi tato připadá jako příjemné osvěžení. Kromě Pavla Lišky a Jiřího Lábuse, které mám jinak moc ráda, to nebyla ta pitvořivá pohádka, kde jsou hodní a hloupí čerti, uječená strašidla a přectnostné princezny. Dvojice Táňa Pauhofová a Štěpán Kubišta pro mě má největší šmrnc z pohádkových dvojic poslední doby. ()

wdo odpad!

Pohádka by to mohla být možná i koukatelná, ovšem v okamžiku, kdy se na scéně objeví Pavel Liška se svým dementním způsobem verbálního projevu, odcházím, přepínám, vypínám. Nikdy jsem ji neviděl celou a už se to nestane. ()

horskejvlk

Nelogická pohádka, která si hraje na něco logického. Hezká kamera, nesmyslný příběh s urychleným rozuzlením a ukončen, co tedy zbývá ? Opětovně jen ty hezkě lokace a již zmíněná kamera. Herci jsou hrozní, Janžurová mluví jak po mozkové mrtvici, ostatní řvou jak kdyby to měl v ruce Troška. Celej tenhle paskvil vsadil jen na maskéry hungároš Kassai vypadá jak satanův démon ale nikoliv čert nebo dokonce Lucifer do české pohádky je moc vážně podanej. Scénář je bez logiky a konec je jako ukončená stopáž dochází film nějak to ukončete. Chudák přehrávající Lábus ten opravdu neměl co hrát. Počet repríz jsně ukazuje že je to další neoblíbená pohádka. ()

Barkasss

Jedna z nejvíc podceňovaných pohádek. Za mě jedna z nejvtipnějších pohádek, která se u nás natočila. Je mi líto, že má tak nízké hodnocení. Pokud hledáte pohádku, kde bude hodně humoru, tak tahle je ta pravá. A to nejen kvůli Lábusovi s Holubovou. ()

Benigni

Za mne velmi přeceňovaná pohádka, ve které funguje jen kamera, výprava a místy herecké výkony. Těšil jsem se také na pohádkovou hudbu, která byla spíše taková anonymní, bez výrazu. Díky Somrovi a jiným hercům jsem pohádku poctivě shlédnul dokonce, ale mizerný scénář a rozpačitá režie mne stále od sledování odrazovala. ()

Dakota1978

Kdyby byl o fous vydařenější scénář, byla by to bomba. Skvěle hrající herci, úžasné peklo v čele s Luciferem a něžnou Ivou Janžurovou. Pěkná kamera atd. Docela koukatelná pohádka... ()