Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

EXpenza

Určitě lepší než dvojka,nicméně určitě horší než jednička. Třetí díl Transformerů nepřinesl nic neočekávaného. Čekal jsem od toho asi příliš a to se u Baye nevyplácí jsem zjistil. Ale i tak byl tento díl velice kvalitní a všem nám fanouškům Autobotů at už Optimuse či Bumblebeeho nám něco dá. Jen je škoda,že nám tato trilogie končí. ()

ScarPoul

Jedna z dôležitých vecí, ktorá sa musí Bayovi ako tvorcovi nechať, je že dokáže udržať pozorného diváka. Scény spája z takou ľahkosťou, že aj keď film po mnohých stránkach nefunguje - a myslím, že tie stránky sú tu mnohými spomínané, je funkčný. Poučený dvojkou nechrlí teraz akciu ako na bežiacom páse, takže nás vlastne necháva v napätom očakávaní pred finálnou bitkou a servíruje nám medzitým sled rôznorodých scén, ktoré ozrejmujú mytológiu Transformerov a ktoré v značnej miere aj predznamenávajú posun vo vývine hlavnej postavy, ktorý dostal z novým dievčaťom aj gule. Efekty, Jablonského hudba a strih, ktorý je ako obvykle dokonalý skvelo pasujú do celého toho Bayovského megalomanského sveta a aspoň pre mňa predstavovali niektoré scény - mrakodrap, zaháknutie o zloducha - neskutočný filmový zážitok. Herci sa vo svojej podstate nezmenili a je jasné čo od každého z nich( ako charakteru) môžme čakať. Až na to, že skoro všetky nové postavičky sú nie len zbytočné, ale aj dosť lezú na nervy - McDormand, alebo Dempsey. Jediné prekvapenie aspoň pre mňa predstavuje Alan Tudyk, ktorému som ten jeho nemecký prízvuk. dokonale veril. Všetkým Tranformerom som dal rovnaké hodnotenie. Jednak preto, lebo nikto iný ako Bay, by to nevedel takto úchvatne preniesť na filmové plátno a jednak preto, lebo každý diel má svoje klady a zápory, ale ako zábavný film, pastva pre oči a ukážka vojenského arzenálu spojených štátov to funguje dokonale. A načo vlastne chodíme na Bayové filmy? Kvôli myšlienke? Alebo kvôli tej veľkoleposti? ()

RelaxMan

Po skvělé jedničce, špatné dvojce, je tu průměrná trojka, která neurazí, ani nenadchne. Přistání na měsíci + Černobyl jsou, asi nejzajímavější momenty filmu. Hodně jsem se zasmál u pracovního pohovoru. John Malkovich je prostě pan herec. Jinak mi vůbec nevadila absence Megan Fox, stejně, už tam byla nudná. Co ještě dodat? Je to typický blockbuster, který je, asi lepší vidět v 3D a pokud možno v originálním znění, protože dabing se moc nepovedl. ()

Lacike

Kvalitou aj stylom je to presne medzi jednotkou a dvojkou. Jednotka bola mix Spielbergovskej serioznosti a Bayovskej infantilnosti. Co mi dost vadilo, kedze podla mna bol tento mix nefunkcny. Naviac akcne sceny boli neprehladne. Dvojka si konecne vybrala jeden smer a to totalnu zhovadilost, ktora vela ludom nesadla, ale mne pripadala neskutocne zabavna. A akcne sceny boli väcsinou nadherne prehladne. Bohuzial po krittike infantilnej dvojky, v trojke Bay trochu hodil spiatocku a do urcitej miery sa snazil vratit k serioznosti jednotky. Hlavnym stelesnenim tejto serioznosti sa stala postava riaditelky vyzvednej sluzby Mearingovej (Frances McDormand). V momentoch ked sa stretne Mearingova so Samom, ktory je zase stelesnenim teenegerskej infantilnosti, tak film znova skripe ako v jednotke a paradoxne aj ked Mearingova jedná zmysluplne, tak je práve ona za tu nesympaticku otravnu postavu. Nastastie nemá vo filme az tak vela priestoru a väcsina filmu si ide stale nenarocnou odlahcenou cestou. Len nemiesto infantilnych robotov ako v dvojke su zdrojom zabavy infantilne ludske postavicky. Aspon pre mna väcsina z nich zabavna bola (John Malkovich, Alan Tudyk, John Turturro). Akurat Ken Jeong mi definitivne potvrdil, ze je neznesitelny a nevtipny pičus. A Rosie Huntington-Whiteley je rovnako nesympaticka ako na obrazkoch, akurat k tomu pridala otrasny prizvuk a evidentne nulove herecke nadanie. K tomu mi pripada, ze po vyhodeni Megan sa scenaristi ani nenamahali prepisat jej postavu a iba jej zmenili meno, takze jej vztach so Samom posobi dost nepravdepodobne. Akcne sceny su v trojke totalne megalomanske a tak dokonale prehladne ako este v ziadnom inom filme od Baya neboli. Vdaka 3D musel Bay radikalne prisposobit svoj styl rezie a pre divaka to je len velke plus. Dufam, ze takto umierneny bude tocit aj nadalej. 6/10. ()

Pepy

Opět jsem přesně věděl, co od toho mohu čekat. Nic se nezměnilo, jsme zase na začátku. Roboti, lidé, roboti, lidé a stále dokola... Dumal jsem dlouho čím se od sebe tyto tři díly liší a teď už vím čím. V tomto třetím díle sem se místy cítil jak v novém pokračování filmu 2012. Dalo se rozbít, rozmlátit, zbourat cokoliv, to ten štáb to město musí uklízet ještě nyní ne? Přece také ztráta herečky Megan Fox, která mi tu taky hodně chyběla. Spousta záhad kolem jednoho přeceněného snímku. ()

Genero

Tento komentář je poněkud spoilerovitý. Autoboti to pořád myslí dobře, Deceptikonů je jako much a rozpoutávají apokalyptické finále, kdy to má Chicago a potažmo celé lidstvo vážně na váškách. Jenomže tentokrát se bude strhávat v konečném hvězdičkování. Prvním problémem je hodně pomalý rozjezd. Celkem mě nudí a chvílemi krká sledovat Šíjovu ulopocenou snahu stát se sociálně zodpovědným mladým mužem. Zápletka s přistáním Orla na Měsíci, konspiracemi a alternativním vysvětlením Černobylské katastrofy je jako z péra desetiletého retardy a trochu nám to tu zavání fekáliemi. Druhým problémem je fakt, že mi ta blonďatá kráva zkazila celej film. Slečna Lišková je prostě slečna Lišková a představě, že jí má nahradit nějaká vychrtlá britská kobyla, bych se vysmál. Tím ovšem končí výtky, žlutý Chevrolet Camaro si to sviští po dálnici a v tu chvíli začíná ultimátní akční nářez, kterýžto nemá v posledních letech obdoby. Celková rehabilitace předchozího devadesátiminutového fujtajblu je na spadnutí. Jen je mi líto chudáka Megatrona, který se z renomovaného plechového ranaře musel pod tíhou scénáře ponížit do role podržtašky zrádného šmejda Sentinela Praima. Ale co, dobře ti tak, hajzle. ()

maseer2

Isherwood to krásně vystihl, tudíž nemám moc co dodat.. Bay je šílenec, ale nikdo jiný neumí bavit lidi tak velkolepě jako on :) ()

Borrtex

Třetí díl série, a dle všeho vypadajíc i poslední (s dosavadními herci) se mi hodně líbil. Myslím, že naprosto perfektní zakončení, ve kterém už bohužel nefigurovala moje oblíbená Megan Fox, což mě bohužel zklamalo, ale co se dá dělat. Oproti druhému dílu se zde méně bojovalo, a byly zde scény, které hrály spíše více na city, takové ty emotivní, či případně jisté scény s dialogy, kterých bylo ve dvojice rozhodně méně. Musím uznat, že jsem trošku zvažoval, že dám jen 3 hvězdičky, a to asi proto, že mi tam prostě vadila ta Whiteley, kterou jsem moc nemohl vystát.... Ale vůči celé sérii by to bylo nefér. Abych to shrnul, propracovanější příběh, ve kterém si s námi zase autoři hrají, a stejně jako v Revenge of the Fallen diváky nechají po jistou dobu v domnění, že autoboti byli zničeni (v Revenge of the Fallen se tím má na mysli samozřejmě dočasná smrt Optimuse, který byl Deceptikonem skolen v lese) což ve mě tentokrát vyvolalo opět pocit beznaděje, ovšem samozřejmě všichni Autoboti na finále nastoupili v plné síle, a jako vždy pokořili síly necitlivých a chladnokrevných zabijáků Deceptikonů. Skvělý příběh, úžasné efekty, a také (nečekaně) výborný výkon Shia LaBeouf, kterému tentokrát více asistoval Tyrese Gibson. :-) Za mě tentokrát slabších 75% ()

st.ranger odpad!

Tragický patos impotentního humoru, zbytečných scén, rádoby vtipných gest a dialogů veškerých herců a k tomu naprosto nezáživná akce bez špetky napětí. Délka filmu je hrozbou pro mou zadnici, která musela tento splašek vytrpět. Ještě nikdy se mi nestalo, abych měl potřebu odejít z kina, což tento film splňoval v mnoha ohledech a nebýt mé přítelkyně, opravdu bychom odešli. Byl jsem vlastně i šokován, že dokáže Bay natočit ještě větší zhovadilost než jakou byl předchozí díl Revenge of the Fallen. Je to ale zároveň smutné, opravdu jsem věřil, že se celý štáb poučil, ale zanedbatelné drobnosti nedělají ze špatného a nudného filmu lepší dílo. Jen doufám, že už byl toto opravdu poslední film, což naštěstí závěr velice striktně naznačuje. Pro mě nejhorší film roku 2011. Souhlasím s komentářem KevSpa. ()

McClane

Po třetím díle zjišťuju, jak "real filmem" byli první Transformers, tady už logika zůstala v jiné galaxii. Fyzika dostávala na frak i v minulých dílech, ale tady je to tak do očí bijící, že to nelze přejít. Ačkoliv jsou souboje robotů přehlednější, tak jejich logika selhává. Někdy je tranďáci skoro nesmrtelný a můžu se mlátit hlava nehlava, za chvilku Bumblebee vykrosí x decepticonů během vteřiny. Jsem z toho velmi zklamanej, protože jedničku nekriticky zbožňuju. A za scénu v mrakodrapu a hlavně za citování Casablancy(!) uvažuju, že uberu tu třetí hvězdičku. Pane Baye, děkujeme, ale stačilo. 50% ()

Hismael

Další ultra-mainstreamová přehlídka robotů, topmodelek a drahých aut. První hodina je příběhem skoro až otravná a tentokrát to ani nevylepšovaly boje mezi roboty, ale aspoň jsou přehledné. Menší změna přišla v druhé polovině kde je to hlavně o akci, ve které je opět hlavní hrdina Shia středem pozornosti uprostřed bitevního pole se svojí novou modelkou a ozbrojenou partou kámošů, zatím co armáda někde spí nebo sedí u monitoru. Podobné jako minule, další porce blbostí, nemá je cenu ani vyjmenovávat. Všechny věci, díky kterým se dá film označit za kvalitní, jsou skovány za vizuálně skvěle zvládnuté boje mezi roboty. Proč něco měnit, zkoušet to udělat jinak, když u zaběhnutého systému je větší jistota že film vydělá pořádný prachy. Je to příliš průhledné a na mě to nefunguje. ()

Johny_fork

Ani miliony dolarů, ani supermoderními efekty a ani dekolt Rosie Huntington-Whiteley neschovají, že tohle není film, ale oslava tuposti a konzumu, neboli slátanina volně přecházející v totální kokotinu. Už se těším na čtyřku. ()

Terva

Temná strana Měsíce je sice jen o Autobotech, ale 3D efekty a velice kvalitní DTS zvuk udělalo z tohoto snímku naprosto úžasný zážitek. Včera 30. 6. 2011 jsem byl v I - Maxu za 230 korun českých svědkem toho, co přináší nové technologie pro filmový svět. Uvaděč, který vždy před začátkem promítání naznačí lehce děj filmu, vám pak připomene, že když se někomu udělá mdlo, má zavřít oči nebo si na chvilku sundat brýle. Lidé v kině ho už ani moc nevnímají. Jaké pak bylo překvapení, že i já, který v tomto kině viděl asi deset filmů ve 3D, si musel sundat na chvilku brýle. Efekty a zvuk jsou tak perfektně sladěné, že jsem v jednom záběru dostal závrať. Snímek se rozjíždí velice pomalu a prvních asi dvacet minut se střídají klasické 3D záběry promíchané černobílou projekcí záběrů přistání na Měsíci roku 1969. Pak je vidět co se údajně stalo těch 21 minut, co Nasa ztratila s kosmonauty kontakt, děj se dále dostává až k událostem ve vesnici zvané Pelyněk až po přistání Deceptikonů a Autobotů na naší planetě. Asi někde v půlce filmu se nám připomene pan Spielberg, který má ve filmu produkci. Kamera totiž prolétá jedoucím Autobotem a zastaví se - hádejte, kde - zastaví se u zpětného zrcátka ( Spielbergův podpis ) a sleduje děj, který se odehrává za jedoucím autem. Nápis na zrcátku ala Spielberg tam sice je, ale ve všem tom zmatku, výbuších a akce jsem si ho všiml až na poslední chvilku. Závěrečné události dlouhé cca 40 minut pak přinášejí to, co asi každý od filmu očekává. Ježí se vám chlupy na celém těle, vaše tělo ve zvukových efektech vybruje jak splašené, šílená akční jízda ve vás chvilkama vyvolává pocit, že jste přímo v ději všech těch událostí, létající vojáci vám zvednou žaludek, padající mrakodrap vám zčechrá ofinu - prostě síla. Víte, že je jedno, jací herci v tomto filmu hrají ? Úplně je totiž přestanete vnímat - ten film je strašnej rachot, kde se v efektech 21 století stává herec naprosto bezvíznamnou figurkou. Dvě a půl hodiny něčeho naprosto úžasnýho. Ještě asi hodinu po opuštění kina jsem ten film v sobě cítil. Značka produktu Stevena Spielbergra - pohled do zpětného zrcátka - je vidět v 67 minutě. Ohromující scéna. CITÁT - OBJEKT IN MIRROR ARE CLOSER THAM THEY APPEAR - stejný nápis na zpětném zrcátku je vidět i ve filmu Jurský park. CITÁT - Zmetku Deseptikonská!!!......... ()

moviesfan

Ach ten Bay. Nebyl by to on, kdyby nenatáhl délku filmu na maximum. Radši bych film o půl hodiny kratší, ale nedá se nic dělat. I zde se opět opakují všem známé záběry, výstupy z auta, polibky, prostě nic nového. Naštěstí film napěchoval výbornými efekty a notnou dávkou akce, která zde byla vesměs pořád. To mi zajistilo, že jsem se nenudil, tedy po cca dvou hodinách jsem si říkal, že by mohl být už konec. Uvítal bych více humoru, o který se stará mj. především Samova mamka. Těch pár výhrad je sice pro mě důležitých, ale akce se povedla. Zážitek v kině to pro mě určitě byl. ()

JohnCZ

Bay jde v každém díle s akcí o kus dál a zatímco první dva díly byly relativně komorní efektní souboje několika robotů, ve trojce se válčí dokonce o celé město. Po stránce efektů a zvuku opět nehorázná paráda, ovšem napotřetí je to už trochu nuda, navíc příběh film moc netáhne, záměna Megan Fox za tuctovou Rosie Huntington-Whiteley taky zamrzí. Pořád je to slušné pokoukání, ale napočtvrté už o tu mě asi fungovat nebude. Jedině kdyby série udělala nějaký větší krok kupředu. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)