Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) natočil jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák dobrodružnou komedii pro celou rodinu... Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů… Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů. (oficiálny text distribútora)

HappySmile

Podle mě nejlepší z českých pohádek poslední doby. Narozdíl od Nejkrásnější hádanky nebo Pekla s princeznou se tady zabaví každý a vůbec nemusí být dítě. ()

M.i.k.e

jako večerní TV film (potažmo seriál) relativně přijatelné.Jako plnohodnotný kino film úplně mimo.Dost dobře si nedovedu představit,že bych za něco podobného vysolil 180 vočí.Janák ani tentokrát nezklamal a nám tak nezbývá,než doufat,že někdy natočí něco koukatelného více než jednou... ()

Martin741

Rytierska rozpravka od Karla Janaka /Snowboardaci, Raftaci ...../ teda dopadla na hovno. Nuda suverenne vladne, rezia katastrofalna, herecke vykony priserne/pripadne ziadne, no a scenar stal za hovno! S odretymi usami 5 % ()

rakovnik

Z mého pohledu dospělého člověka se jedná o nepříliš povedený pokus o dětský historický film, až pohádku. Současnost jde panu Janákovi lépe, protože pokus o její našroubování do historie působí křečovitě. Připouštím ale, že děti se mohou bavit, i když na mě dětští hrdinové působí nadmíru otravně, čemuž zdatně sekunduje hlavní záporák. ()

Sinn

Trošku Pán prstenů (vážně, koho to nenapadlo při dobývání tvrze?), pár špatných hereckých výkonů dětských herců, pár dobrých výkonů Prachaře a Kříže, pár vtípků, pár akčních scén, pár zamilovaných trapásků, které však místo milého pousmání vykouzlý spíš posměšný úšklebek, alespoň u mě. Není to špatný nápad, mohla to být relativně milá rytířská pohádková komedie, jen kdyby to dostal na stůl někdo jiný než idiot Janák. Takhle bohužel nic moc. Spíš nic. ()

SeanLSD

Tak ďaleko od katastrofy ako moje očakávania od tešenia sa na niečo príjemné. Janák pre deti je o mnoho tried zábavnejší ako Janák pre puberťákov a mnohé naznačuje, že bude schopný tvoriť aj skutočne výborné filmy pre dospelých. To berem. ()

sir-dave

Asi záleží v jaké věkové skupině se nacházíte. Moje malé sestřenky jsou z toho nadšené, znají každý dialog a moc se jim to líbilo. Svůj účel to patrně splnilo. Pro starší publikum to už bude horší. Nejvíc bych pochválil hudbu a všechny exteriéry a interiéry. Jen ten Pavel Kříž mi tam ze svým výkonem neseděl... ()

wendelin9

Jedna z těch lepších novodobých českých pohádek, ale stejně si myslím, že tak vysoké laťky, kterou nasadily staré české pohádky, se tyhle ani nedotknou natož aby ji překonaly.. ()

LeoH

Ehm. Připitomělý scénář vypocený kolem jakž takž dobrodružného děje, za kterým není ale lautr žádná myšlenka, poselství, prostě nic; místo postav jednorozměrné figurky, nanicovatě podbízivé dialogy v ryze současné češtině/pražštině (hlavně aby malým konzumentům hladce vklouzly do uší), herectví pro kočku (aspoň od toho Pavla Kříže jsem čekal podstatně víc než levnou karikaturu složenou z naklánění hlavy, falešných úsměvů a cezení slov mezi zuby), splácaná sterilní výprava bez ksichtu, dtto hudba, minimum atmosféry, stupidní zesměšňování muslimů, zapomněl jsem na něco? Jo – děti jsou z toho úplně na větvi: „Táto, že to bylo legrační, jak tam byl ten velitel zavřený v té kleci?“ (Ne, synáčku, nebylo.) Přidal bych hvězdičku za snaživou kameru, ale nepřidám, takováhle falešná rutinérská náhražka filmařiny si druhou hvězdičku nezaslouží. Sorry, Karle. ()

Mrkvič

Podle ohlasů jsem čekal něco tak strašného, že jsem to nechtěl ani očkem zahlédnout. A ono to nakonec tak strašné není. Žádný extra nával dětských blbinek ani hloupostí a už vůbec ne trapnosti Pavla Kříže. Hodně slušná výprava tu je příjemně využitá a některé fórky i k pousmání. ()

Lachtaan

Klasika mezi rodinnými snímky z produkce ČT. Nic světoborného, ale pro příznivce Pavla Kříže nikterak urážlivá jednohubka. Viděno v době, kdy jsem hltal Horákovi, takže přítomnost Honzy Komínka také na jedničku. ()

Linka2

:D tak jestli tohle je historický dorodružný film, tak já jsem arabskej sultán:)) připomíná mi venkovskou verzi Sám doma. Kdybych byla režisér, nejvíc ze všeho by mě děsilo, že moje práce bude takhle zbytečná. ()

IvyH

Ať žijí rytíři odráží ve středověku ducha současnosti; chybí zde pohádkovitost, zlo má lidskou tvář a dobru musí stejně nakonec pomoct slaboši a zloději. Janák coby režisér a scenárista snímku pak skončil na půli cesty; tam, kde je výborná kamera a hudba, tam selhává příběh a herecké výkony. Možná by se proto film lépe vyjímal rovnou v nedělním programu České televize, než na plátně kin. ()

jitrnic

Janák je dobrý řemeslník a má na to točit dobré žánrovky. Je však příšerný scénárista a neumí vést herce - dětští herci strašidelně ochotničí a o moc lépe na tom není ani takový David Prachař nebo Matěj Hádek. Pavel Kříž je asi tak čtvrtinu svého pobytu na plátně zábavný, aspoň něco. A ještě chválím hudbu a pěkné exteriéry. Jinak hrůza. ()

Ravi

Film je lepším bratrem seriálu. Umění střihače a režiséra se podepsalo pod snímek, který zkrácením vyzdvyhli z bažin do kaluže. Stále jde jen o pokus o cosi, co se blíží zábavě a příběhu. Dávám 35% = 2/5 ()

ZkuKol

Taky už by si nejmenší generace zasloužila nějaký film, u kterého jednou bude nostalgicky vzpomínat a vychutná si ho i se svými ratolestmi. Rytíři to nebudou. Ani nevadí "malost" filmu, Martin Preiss s kamerou umí a občas vykouzlí opravdu povedený obraz a i ta akce je na místní poměry slušná. Soundtrack má energii a umí i záběr na 4 jezdce epochálně nafouknout. Jenže, jediný Pavel Kříž ví, jak se přehrává (a vychutnává si to), tak jak žádá žánr. Děti jsou opravdu otřesné, ale i to je slabota proti Prachařovi a spol. Janák tak nějak drží tempo příběhu, ale gagy mu jdou do ztracena s tím, že čím horší, tím častěji se opakují. Takže už Karlovi nevěřím ani na poli žánrovek a je to poslední film od něj, na který jsem koukal úmyslně. Přitom ten příběh, atmosféra a sdělení jsou nadčasové, univerzální a mají potenciál bavit. Třeba se jednou dočkáme povedeného remakeu. Zlý Albrecht, chce hodného Martina tvrz, ale nepočítal s tím, že Martinovi děti jsou horší než vozová hradba - jak pro něj, tak pro zábavnost filmu... 30% ()