Keď Dany (Vojtěch Kotek) sľúbil Filipovi (Jiří Mádl), že mu pomôže "zbaliť" dievča, tak ešte netušil, koľko prekážok sa im postaví do cesty. Napriek tomu, že sa postupne musia vyrovnať s prítomnosťou Danyho rodičov, malého brata Honzíka, či prísneho inštruktora Bořka (Oldřich Navrátil), objavenie dievčenského vodáckeho kurzu im nakoniec ponúkne mnohé možnosti, ako naplniť Filipovu túžbu. Čo všetko sa dá na vode zažiť? Kúpanie, nudu, únavu, lásku, sklamanie či opitosť. Rafťáci sú komédiou pre mládež, ale nielen pre nich. Na svoje si v nej príde i generácia ich rodičov, ktorým sa po bezstarostnosti prvých lások už iba cnie. (TV Markíza)

Matty

Oceňuji, že na rozdíl od filmu Panic je nanic se zde neobnažují pouze ženy starší šedesáti let, ale jinak toho není mnoho, co by stálo za pochvalu. Kotel s Pádlem hrají mizerně, výborně se tudíž doplňují, jdouc ruku v ruce s režií. Ta doplácí na svou snahu působit „übercool“ a vyvolává spíše lítost, než efekt spadlé tlamy. Lítost nad tím, kterak se chlapec z Čech chtěl vyrovnat svým americkým vzorům, leč nevyrovnal. Pravda, nedá se říct, že bych se nudil a cítil tak trapně jako u předcházejících Snowboarďáků, jednou jsem se dokonce i uchechtl, ale člověk by čekal výraznější posun kupředu. Navíc mě neskutečným způsobem iritovala, když pominu spoustu, spoustu jiných věcí, jakási zvrácená „filozofie“ Rafťáků i většiny ostatních teenagerských komedií: osoby starší třiceti let jsou zabedněná paka, která nic nechápou a zaslouží si být leda tak zesměšňováni + všechny dívky se chovají jako pitomé slepice a jako takové mohou „sloužit“ k jedinému účelu. Překvapuje, mě, že k druhému problému, typickému opravdu pro všechny dosavadní české teen komedie, se zatím hlasitěji nevyjádřily zdejší feministky. Asi to nepovažují za problém hodný komentáře, kdo by ostatně bral vážně názor prezentovaný zábavou natolik pokleslého charakteru. 40% Zajímavé komentáře: Brouk, castor, hudryhudry, MoiJe, Triple H ()

mzss1

O dost lepší jak podobná komedie se stejnou hereckou dvojkou Snowboardáci. zde bylo více vtipných scén a také lepší prostředí filmu. Herecké obsazené bylo rovněž dobré. Nejvíc mě bavil Oldřich Navrátil, který hrál přímo dokonale. Výhrady by se tu našly, ale moc jich nebylo. Vojtěch Kotek mi to nějak nevadil - nato, že ho nemusím. Dobré písně, dobrá hudba. Takže ve výsledku menší český trhák. Hodnotím na zasloužených 92% = ***** ()

igi B.

Pár ffftipných momentů (asi fakt jen dva, kdy jsem se opravdu od srdce zasmál), vyplavených řekou trapnosti, žvanění a pitvořením kašpara Šteindlera. Jestli tohle má být komedie pro dnešní puberťáky, tož snad budiž, ale potěšpámbů generaci, která takovou pičovinu přijme za svou a divák obecně pak za (mo)mentální mládežnicko-lidové měřítko zábavy. Tihle rafťáci se můžou plavit tak leda říčným proudem současné tuzemské pisskultury. A mít se na pozoru před jakoukoli >hloubkou< , v níž by utopili poslední zbytky něčeho, čemu se snad ještě dá říct humor a filmové umění!... :-// - - - - - (Poprvé viděno 30.8.2008 na tv Nova, komentář zde jako (b)análně mnohý - 30.8.2008) ()

Niktorius

Jako jednohubka to jde strávit a není to o nic horší než Snowborďáci, teda jen ty holky jsou až přespříliš nadržený a za scénu na záchodě bude Karel Janák nejspíš v budoucnu lynčován davem bojovnic za ženskou emancipaci. Hvězdičku ubírám z jednoduchého důvodu - Snowboarďáci byli první a svým způsobem i odvážní, zato Rafťáci se vezou právě na lavině, kterou spustili kluci na prknech. ()

Djoker

Rafťáci jsou ukázkovou letní jízdou a znovu těží z chemie, kterou při komediálních výstupech mají Kotek s Mádlem. Lov šterbin se přesunul mezi vodáky do kempů a film má díky tomu od začátku větší spád a nabízí hned několik adrenalinových sekvencí. Janák dal navíc dohromady asi nejlepší možnou sestavu holek, která byla k dispozici. Větší prostor pro trampoty rodinných příslušníků se ukázal jako prospěšný. ()

• Ve scéně, kdy Honzík (Matyáš Valenta) stříká z hasičského děla vodu na okolní lidi, je v jednom záběru vidět hlava člověka, který dělo držel doopravdy hned za hlavou Honzíka. (Leachim_)
  • Ačkoli na plátně se zdá být letní idylka, sluníčko, mráčky a voda přímo lákající ke koupání, ve skutečnosti mnohdy žádné horko nebylo a voda měla často jen deset stupňů. (Specs)
  • Letní komedie stála produkci 30 milionů českých korun a už během prvního víkendu (9. – 12.3.) promítání vydělala v českých kinech rekord s 103 320 diváky. Rafťáci tak překonali pět let starý úspěch Tmavomodrého světa (84 066 návštěvníků) a zároveň byly od roku 1989 prvním českým filmem s návštěvností větší než 100 000 diváků za první víkend. Na první příčce se udrželi měsíc a za tu dobu je vidělo 457 808 lidí. (imro)

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (viac)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (viac)