Rok co rok trávili vánoce s rodiči a jejich otravnými rituály. A den za dnem snili o svých vlastních nabušených vánocích. Ten den právě nastal. Rendymu a Jáchymovi je konečně šestnáct a můžou vyrazit na svou první skutečnou pánskou jízdu. Čeká je týden na horách, kde si budou užívat jak se dá. Naučí se jezdit na snowboardu, pořádně pařit a samozřejmě balit ženský. Zažijí prostě týden na který se do smrti nezapomíná. No - to asi skutečně zažijí, ale ne zrovna tak, jak si představovali. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Fr

Nemusím americký teen komedie, páč spršky vulgarit ze mě už dávno záchvat smíchu nevylouděj. Vskutku dobrej nápad využít fajnový prostředí hor a snowboardu, doprovázený padnoucí muzikou. Jestli se mám u takovýhle komedie bavit zrovna já, není důležitý. Z reakce svýho okolí vidím, že film se líbí nejen náctiletejm. A na sobě postupně pozoruju, že čím hůř umím jezdit na snowboardu, tím víc mě bavěj Kotek s Mádlem. ()

MM_Ramone

Jiří Mádl a Vojtěch Kotek. To vám bola svojho času velice populárna herecká dvojica pubertálnych mamľasov. V roku 2004 mali premieru ako "Snowboarďáci" a o dva roky neskôr, v roku 2006, sa objavili v spoločnom filme ako "Rafťáci" a tiež aj ako rockoví podvraťáci. Vždy to bolo v kostrbatej réžii bohovsky coolového trotla Karla Janák. No či už Mádla s koKotekom štylizoval do úlohy rafťákov, podvraťákov či ako v tomto prípade nadržaných snowboarďákov, vždy sa mi to zdalo trapné, nezábavné a blbé. * ()

monolog odpad!

Když to šlo do kin, bylo mi dvacet a tak jsem pravděpodobně jedním z cílové skupiny. A nelíbilo se mi to kvůli záchodovýmu humoru, cool všemu a in hercům. Ani Sněženky a machry (to se tedy zase měli čím inspirovat) se mi nikdy nijak zvlášť nelíbili, ale proti tomuhle zmetku je to komorní humoreska s propletencem děje plná zábavy (hodně přeháním). Jediná opravdu dobrá věc tu je ta písnička, která je však zase kvůli coolovosti nazpívaná anglicky, čímž u mě ztrácí víc, než kdyby se mi vůbec nelíbila (jsem Čech, tak kurva nebudu zpívat cizácky, ne?). Hlavní hrdinové, jsou jen "hezounkové", kteří neumí hrát a spoléhají se na neexistující vedení režiséra. Pokud toto má být rodinný film pro všechny generace, tak jsem asi mimogenerační jedinec, protože heslo "vojebej je všecky, Bůh už si je přebere" mi nikdy nepřišlo jako životní krédo. ()

Niktorius

Snowboarďáci mají ode mě body za to, že se někdo vůbec rozhoupal k tomu natočit moderně vypadající film pro teenagery, který má daleko do zatuchlosti velké části současné české tvorby. Narozdíl od amerických kolegů jsou Snowboarďáci méně vulgární, zato přiblblost, vykonstruovanost, schematičnost a vcelku malá vtipnost se jim nevyhnula. ()

tron

“"Večeře!“ – "No jo, jenom dostříkám.“ – "Umyj si potom ruce." Väčšina divákov si vydarených SNOWBOARĎÁKOV pozrie z troch dôvodov. Prvý: nahá Lucia Vondráčková. Druhý: budú sa chcieť na vlastné oči presvedčiť, ako sa dokázali Česi (ne)vyrovnať americkým tínedžerským komédiám á la PRCI, PRCI, PRCIČKY. Tretí: sex. Vezmime to heslovite a postupne: áno (je tu jedna pekná scéna so saunou a Luciou), dokázali (mama jedného z hrdinov si v úvodnej štvrťhodinke prejde peklom, s akým by mal morálne problémy i Stifler) a áno (o sex ide vážne až v prvom rade). Prekvapivo sympatické, s krásnou horskou zasneženou výpravou, fajn ústrednou pesničkou Dana Bártu a vynikajúcimi hláškami („Si povídejte s veverkami.“; „Ať si trhne rovnátkama.“; „Být váma tak s tim moc nepočítáme, jedeme je totiž VOŠUKAT.“; „Odtěd mi budete říkat pane.“) a dialógmi („Napovídala mímo fotrovi, že tady fetuju.“ – „Co je to za blbost, to ti dosvědčím, že nefetuješ!“ – „No jo, jenomže ty prí fetuješ taky.“). ()

• Podle režiséra Karla Janáka jsou některé nedostatky a nadnáklady, které během natáčení vznikly, následkem toho, že "produkční plán podcenil filmování na horách. Nevím, jestli to byl problém konkrétního vedoucího výroby nebo obecně českých filmařů, že už tak dlouho netočili v zimě na horách, ale točit tam v tuhle dobu neznamená jen to, že se ráno pozdě rozednívá a odpoledne brzy stmívá. (...) Natáčíte-li v zimě, nejenže máte o několik hodin kratší den než v létě, ale díky tomu, že jste na horách v ďolíku, dlouho jste ve stínu protějšího kopce, pak jste na chvilku na přímém slunci a za chvíli už je slunce schované zase za jiným kopcem, takže prakticky každé dvě hodiny se mění světelné podmínky, a roztočíte-li jeden obraz, musíte ho do těch dvou hodin bezpodmínečně stihnout, abyste zachoval srovnatelnou světelnou atmosféru. A to mluvím o dnech, kdy je počasí stabilní, to nemluvím o dnech, kdy je nějaká chumelenice nebo tak." (NIRO)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdinové opravují babysense, je možné několikrát zahlédnout mikrofon štábu. (Gerron)
  • Scénu ze začátku snímku, kdy snowboardisté vyskakují z helikoptéry a odjíždějí pryč, natáčel bývalý profesionální snowboardista a zakladatel společnost DHC production, která se věnuje tvorbě videí a fotografií adrenalinových sportů, David Horvát. Točilo se v Nízkých Tatrách na Chopoku. (Olík)

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Finanční propadák Post Coitum, který ani kritiky nešetřily, neotřásl s Jurajem Jakubiskem, tak jak by se mohlo zdát. Každý jistě ví, že splín se většinou zahání prací, ale to co si ukousnul samotný… (viac)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (viac)

Český lev je za námi

Český lev je za námi

07.03.2005

Poprvé v historii Českých lvů, získaly hned dva filmy stejný počet sošek. Nejúspěšnějšími snímky minulého roku jsou tedy HOREM PÁDEM a KRÁL ZLODĚJŮ. Hřebejkovo Horem pádem ale přesto zazářilo v… (viac)