Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Senátor

Každých pět minut "Star Trek: Do temnoty" obsahuje více vizuálních vjemů než součet všech použitých efektů za celou jednu řadu seriálu Star Trek. Bohužel každých pět minut seriálu obsahuje více z myšlenky, atmosféry nebo odkazu lodi Enterprise než celý tento film... ()

sun.eagle

Chápu že fandové Star Treku zažívají ráj na zemi, ale mě tahle Star Trekovská manie nikdy nezasáhla jak jsem psal u prvního dílu a tak jsem se mohl akorát podívat na solidní sci-fi která podle mě nedosahuje zábavnosti jedničky a na zadek si z ní rozhodně nesednu. ()

Alhazred

Úprimne tie vysoké hodnotenia nechápem, Star Trek mám rád a toto je slabý odvar klasických flmov. V podstate remeselne vytvorená nuda, film pre efekt a dej plytký a plochý. 3 hviezdy s privretím všetkých očí. ()

tein

Toto jsem napsal u prvního dílu: "Původně jsem chtěl dát 4* ale nakonec se film o jednu z nich úplně zbytečně připravil díky extrémně stupidnímu rádoby ruskému přízvuku Čechova a to jak v anglické verzi filmu tak ještě hůř v té české. Takhle debilně snad nemluví nikdo a pokud ano, a někdo je opravdu takhle retardovanej, tak by se do vesmírného sboru určitě nedostal. K dokonalosti filmu mi taky vadí osazení hlavního hrdiny kpt. Kirka neskutečně nesympatickým hercem s odporně neupřímnýma až zlýma očima, čimž se sice hodí na toho parchanta, kterýho hraje ze začátku, ale od kapitána "klaďasa" má teda prostě sakra daleko." Bohužel jsem toto ve dvojce nezměnilo a opět mě neskutečně vytáčelo stejně jako ten "protekční spratek" Jim Kirk. Tentokrát se mi ale film líbil mnohem víc, velmi dobře mě zabavil, efekty i příběh taky povýšili a o tu jednu hvězdu navíc se zasloužil hlavně výborný výkon Benedicta Cumberbatcha. 4* tedy dávám převážně kvůli němu a je škoda, že kvůli těm předchozím zmíněným slabinám na 5* u mě tento film prostě nemá. ()

Iron_Man

Promarněný poteciál - vytáhnu se s luxusním záporákem, na kterém stojí celý děj, abych ho potom nechal před kamerami desetinu celé stopáže. A abych vyplnil zbytek, řeším zde emoce mezi Kirkem a Spockem, které by byly mnohem silnější, kdyby byl příběh aspoň o něčem - přitom začátek vypadal luxusně (teda pouze Cumberbatchova část, jinak mě domorodci fakt nebrali). Doufám pane Abrams, že ty Star Wars nepoděláte. ()

Bullet

Musím říct že jsem byl mile překvapen, po fantastickém prvním dílu jsem měl krapet obavy jestli ta laťka nebyla přece jenom trochu vysoko.Naštěstí mužů za sebe říct že Do temnoty je dustojným pokračováním.První díl byl jako první sex, vyděl jsem už haldu filmů na tohle téma tak jsem byl zvědavý co se bude dít, jestli mě čeká nějaké překvapení a světe div se byla to pecka.Na podruhé už vím co můžu očekávat ale to vůbec neznamená ze bych si to méně užil. ()

uprchlik

Nečekala jsem od toho filmu nic ale překonal má očekávání.Nikdy jsem moc Star trek nemusela a tak se asi ptáte proč jsem se na něj koukala.Odpověd je jednoduchá a to Benedict Cumberbatch.A film to byl skvělý super efekty,obsazení režie a střih,takže se mi to líbilo tedy tři hvězdy.A čtvrtá za Cumberbatche.No co každý něco máme :D ()

MayB2

Hereckým vítězem je jednoznačně Benedict Cumberbatch, stačí mu se upřeně dívat a vyhrožovat krásně modulovaným přehlubokým hlasem. Stále nechápu, proč, ačkoli jsou představitelé hlavních postav mí vrstevníci, mi osazenstvo Enterprise připadá jako pubertální adepti na pár výchovných pohlavků. Nebo je to nutné pro rozšíření fanouškovské obce o mladší ročníky? ()

hanzikk

Zřídkakdy se stává, že bych pokračování bývalo lepší než jeho předchůdce, ale u Star Treku mi to nedalo. Nevím čím to vlastně bylo, jestli zato mohl Khan se kterým jsem svým způsobem soucítil a přitom nenáviděl, nebo Kirkova arogance, která dostala větší prostor než v prvním díle. Řekl bych, že to je tak, že vše dobré z prvního dílu se zachovalo a vylepšilo o zajímavější příběh a chování postav. ()

happyk

Benedict je v tomhle filmu prvotřídní drsňák, ze kterého jde vážně strach! Jenom škoda, že nenadělal trochu víc škody. Jinak jsme se neubránil tomu, že jsem film musel někaolikrát zastavit a proložit něčím jiným, protože mě přestával bavit a bylo to na můj vkus tak o půl hodiny delší, než bylo třeba. Tři hvězdy. ()

Tobias_Sin

Jak to říci, prostě to bylo ono! Nečekané zvraty, akce, vesmírné souboje, pořádný záporák s mrazivě drtivou inteligencí. Rozhodně lepší než jednička! ()

ma2sko

Vďaka, JJ, načrel som do svojej mladosti a oživil si spomienky na fascináciu pôvodným seriálom a vesmírom ako takým. A nevadil ani občasný afekt. ()

pouzivana

Díky za natočení každého sci fi filmu, natožpak velkofilmu a tak i když to pomalu začíná připomínat spíš sled akčních eskapád, než star trek, donutím se vymáčknout pět hvězd a budu doufat, že příště se pokusí do scénáře propašovat i něco víc. ()

Epikuro

Star Trek má svá pravidla, která jej činí výjimečný, kdy jedním z těch ústředních je, že se dodržuje subordinace a kapitán a jeho rozkaz se respektuje. Sladkobolná a akční vata smíchává to, co je obecně velmi oddělené. Myslím, že po shlédnutí tohoto dílu již bohužel nemohu zodpovědně pronést větu: "Ne miláčku, Star Wars a Star Trek opravdu není to samé." ()

Adelaides

Kvůli tomuto dílku jsem navšívila biograf 5x, z toho 2x IMAX. Vizuálně naprosto dokonalý zážitek, obzvláště některé scény - vynořování Enterprise ze dna oceánu a hlavně z mraků po pádu... fakt jsem si sedla na zadek. Jasně, jsou tu místa, která mne zas tak nebaví, ale celkově musím dát plnou palbu, za vizuál vč. titulků (bomba, bomba, bomba), hudbu, herce (do té doby jsem fakt netušila (nekecám!), co je zač ten zvláštní chlápek v černým ohozu, co tady vypadá jak umělohmotný :-)), Bones (toho fakt miluju, beru ho trochu jako své alter ego=věčný rejpal), Quinto (hlavně ten závěr!!!) a mohla bych ještě chvíli pokračovat. No prostě WOW... ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)