Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Mate0

Jsem dá se říct antifanoušek star treku,ale tento díl mě doslova pohltil tak že se snad začnu dívat i na starší díly . Opravdu užasný scifi thriller ze vším všudy a tleskám J.Abramsovi za tento snímek ! ()

Spek1978

Film Star Trek do temnoty je dalším skvělým pokračováním úspěšného tzv. jiného prvního dílu, stále pokračujeme v jiné realitě a pořád to úžasně funguje i když nakousnete starý film Khanův hněv máme tu úplně jiný příběh ve kterém máme trojúhelník hlavních hrdinů, kteří vás drží v napětí od začátku do konce plus stále měníte názor jestli je Khan ten dobrý nebo ten špatný, odpověď samozřejmě najdeme až na konci filmu kde se vám u dojemného konce možná rozbrečí i vaše holka . ()

Zanian

Jedním slovem? Zklamání... Je to dobré, ale první film byl na jiném levelu. Tohle je přesné ztvárnění pořekadla, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Khááááánéééééééééééé!!!! ()

zimi

je to rozhodně super film a natočit jej si nedokáži představit! Ale jednička byla lepší,rozhodně doporučuji a je to mezi 4 a 5*! ()

Muad

Opravdu totální zhovadilost. Bohužel pro tento film nemám jiné označní. Tohle není Star Trek, je to přiteplené, nelogické, příběhově děravé, herecky mizerně obsazené (až na Urbana), prvoplánově vykalkulované světelné divadýlko pro uvřeštěné patnáctky, jejichž snem už není princ na bílém koni, ale Kirk v bílé Enterprise. Jak už to v pohádkách bývá, tak blonďaté princátko přece nemůže umřít, musí dostat polibek od své vyvolené, což je v tomto případě Khan a pak budou všichni žít š'tastně až do smrti a bohužel se pouštět tam, kam se žádný jiný Abramsův filmový průjem ještě nevydal. Jestli se dnes dává 81% za takouvou patetickou slátaninu, tak není divu v jakém úpadku se mainstremová kinematografie nachází. Je to bohužel odraz lidí, kteří tomu aplaudují. Což je bohužel většina. Star Trek byl vždycky tak trochu pro nerdy, většinou snad podivínské intelektuály, tahle ohavnost je pro masy. ()

Filmyx

Tři hvězdičky dávám pouze za stupidní scénu, s plačícím Spockem. To bylo úděsný. Jinak zapracování původního Khanova hněvu do nového kabátu se mi líbilo, vždyť to má být alternativní verze původní reality, ne zcela nová. Chválím za Scottyho - je tisíckrát lepší a sympatičtější než z TOSky a prvních filmů. To samé Kirk (v původním seriálu klon supermana a obtloustlého šukálisty všeho), i Quinto je za Nimoye víc než obstojná náhrada (charakter postavy logicky emotivnější, ale ten brek, ten neodpustím). Je to akční, vtipné, napínavé, je to na plný počet hvězd. Jenže... ()

PanPopleta

U všech kapitánů Kirků! Jedna z nejkoukatelnějších a nejpovedenějších záležitostí, co si může fanoušek sci-fi přát! Souhlasím s komentářem Golfisty, který zde souhlasí s komentářem Tsunami X - e, který zde nesouhlasí už s nikým, ale píše zde o filmu to, co o něm být napsáno mělo... ()

Mažňák

Nikdy jsem nebyl fanouskem Star Treku a na tento film jsem sel kvuli 3D. A nebyl jsem rozhodně nespokojen. Film šlapal bez zbytečných prostojů. Vše ostatní již bylo napsáno. 80-85% ()

da040926

Formálně precizní, ale zoufale prázdné, předvídatelné, nudné. Precizní práce s každým prvkem se ve výsledku obrací proti vnímavému divákovi - netrvá dlouho a uvědomí si, že to co se zde odehrává není příběh, ale bezduchá (byť formálně perfektní) snaha režiséra dostrkat film tam, kde ho chce mít. Zřejmě i proto se motivace postav v několika momentech zdá nepochopitelná; ony totiž žádnou motivaci nemají, to jen režisér potřebuje berličku, aby se o čtyřicet minut později mohlo stát něco jiného. Akce je tu tolik, že jsem namísto napětí cítil jen neurčitou odtažitost a otráveně čekal, kdy se konečně objeví něco zajímavějšího. Neustále se odněkud někam skáče, někdo s někým bojuje, něco hoří, exploduje, loď se rozpadá; všechno je to samoúčelná výplň zastírající, že film nemá nosný příběh a už vůbec nemá "duši". Režisér tu hraje šachovou partii sám se sebou a postrkuje figurky tak, aby dosáhly předem známého výsledku. Je to efektní, ale stejně tak i nekonečně nudné. Těžko se na Abramse zlobit, tohle je nakonec to, co režisér dělá, ale zřejmě dospěl jako mnozí jiní k závěru, že scénář a příběh jsou v podstatě zbytečné, stačí aby to bylo barevné, hýbalo se to a hořelo a bude z toho bomba film. Nebude. Tedy ne pro mne. Minulý ST jsem dal spokojeně za čtyři, tentokrát ale jen dva a půl a to především díky skvělému Cumberbatchovi. ()

malahradna

oproti jednotke hlboký, hlboký prepad na kvalite...trpí to klasickým komplexom druhých častí - všetkého viac...a pritom jednotka fungovala tak skvelo ()

pavol_o

Kto má rád kvalitné filmy a nepozná StarTrek tak áno. Fajn, pre vás len dobre. Ale ST Into Darkness už nie je viac Star Trekom. Nie je. Bodka. Film samotný nekomentujem, určite by som sa len zase opakoval. Okomentujem len príbeh aj to len v skratke - ak by doteraz žiaden star trek neexistoval, tak by bol na 4*, ale chýbajú mu prvky a rysy, ktoré všetky ostatné ST príbehy mávajú. Ak tam aj nejaké sú, tak ich prekrútili a zbanalizovali. ()

MAX33

Nikdy jsem nebyl a pravděpodobně ani nebudu fanouškem Star Treku. Ovšem vím pár základních věcí ještě z dob kdy jsem se díval na několik sérií seriálu s plešatým Pikardem. Musím však říci, že jak první tak i tento teměnjší film mě velice vtáhl a dost jsem na těch 132 minutách ujížděl. Žeru Pikarda, Spok mi leze krkem, Uhuru je nádherná a Khan v podání Benedicta je pro mě skvost, jeho hlas je unikátní a je skvělý herec, všude kde jsem jej zatím viděl. Výborně natočené, skvěle zahrané, slušná akce jen těch vesmírných soubojů jsem čekal víc a ze scény s Klingony šlo vytěžit více akce pro mé krveřvoucí srdce. Byl jsem nadšen 90 %. ()

Edwin44

Benedict Cumberbatch tomuhle filmu přidává grády. Člověk si snad ani nemohl přát lepšího "záporáka". Celkově casting Star Treku nikdy nedopadá špatně. Sice spoustu lidí (hlavně zarputilé fandy) štve Simon Pegg, ale mě osobně vůbec nevadí přidává tomu filmu krapet vtipu a britského přízvuku :-D . Zpátky k filmu. Co vlastně říct dál. Je to taková lepší jednička víc akce víc digitálních triků a víc stopáže. Takže pokud to takhle půjde dál jsem zvědav co se z trojky vyklube, laťka je hoodně vysoko. ()

ArchAngel_

Jako vizuálně pecka, záporák super, ale prosím vraťte nám pořádný a skutečný Star Trek alespoň ve stylu zrušeného posledního Seriálu Enterprise. ()

Hajajan

Svět Star Treku je oslňující a patřím k jeho fanouškům. Ale právě proto mám od každého dalšího filmového počinu vysoká očekávání. Nemůžu říct, že by mne Into Darkness zklamal, nandal pořádnou porci všeho, co člověk očekává. Ale zřejmě k vůli této opulentnosti působí celek poněkud bez tahu na bránu, roztříštěný do kratších epizod, které nás mají utvrdit zejména v tom, že ti chlapíci z Enterprise se mají fakt rádi. Hlavní padouch je tady pak jaksi navíc, asistující na pozadí. Upřednostnil bych rafinovanější příběh a méně sentimentu. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)