Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

pepa3rd

Už při sledování prvního dílu jsem se až s dětinskou nedočkavostí těšil na pokračování, až se opět ponořím do fantastické budoucnosti plné ideálů Spojené Federace Planet při objevování neznámých zákoutí vesmíru. Neskutečně mě těší, že i přes má velká očekávání, nejsem zklamán. V podstatě platí to co jsem napsal o prvním dílu. Dvě a půl hodiny plné odkazů minulosti, ale bez nostalgického vykrádání předlohy. Dobrodružství, které musíte vidět. I druhý díl, doufejme nové série, si udržuje jednoznačně nastolenou úroveň. 80 % ()

Ondr@932

Už první Star Trek od J.J Abramse mě nenadchnul tak, že bych z toho spadl na prdel ... Prostě tyhle vesmírné střílečky mě moc nepřitahují. A dvojkou se to potvrdilo ... Akorát zde jsem ještě se svým hodnocením trochu přitvrdil. Příliš ukecaný ... to mě na tom asi vadilo nejvíce. A nejvíc se mi zase naopak líbil konec, souboj ve městě. 60% ()

aR3Zz

Moje obrovská očekávání po prvním "mladém" Star Treku z roku 2009 nebyla naplněna. Ale stále se jedná o špičkovou scifi akci, která má šmrnc. A je věrná myšlenkám původní série, ničím neurazí. Po všech stránkách kvalitní podívaná, kterou si určitě nenechte ujít! 80% ()

tomik99

Pokračování, jak se patří. Znovu vychází vše skvěle na jedničku jako v minulém filmu. Funguje hudba, které je opět famózní (Michael Giacchino potvrzuje svoji suverenitu), ke skvělým hereckým výkonům se k Chrisu Pineovi, Zachary Quintovi a dalším přidal výjimečný Benedict Cumberbatch, který má opravdu ďábelský hlas a na záporáka skvěle hodí. Scénář funguje po všech stránkách a divák dostane zajímavý příběh se zápletkou, akcí a nejednom malým překvapením a zvratem v celém příběhu. Dokonce ubylo i světelných efektů („Lans flare“) a celkově mi připadalo, že během prvního a druhého filmu J. J. Abrams hrozně filmařsky „vyrostl“ a natočil „větší“ film. Snímek totiž působí mnohem více osobněji a epičtěji, než jeho předchůdce. Abrams znovu dokázal natočit parádní film, který dodává Star trekovskému světu opět jinou jiskru. ()

mirecek

Star Trek 2009 jsem viděl jako svůj první Star trek v životě a jelikož nejsem zrovna fanda tohole sci-fi tak sem obdivoval vše od kostýmu po efekty, jen příběhem mě nedostal. Ale ST into darkness mě nevím jak ale mnohem více chytlo, skvělá akční scény... V pád Enterprise do mraků, krása ! Almost five. ()

HOFMAN

Tak jako jednička to byla zábavná podívaná, která vyloženě nenadchne, ale rozhodně neurazí. Jen ten konec byl prostě trochu přitažený za vlasy. ()

myxomatoza

Tři až čtyři. Ale tak teda čtyři no. Zkrátka a dobře, TOS se nic nevyrovná a tohle je hezké, milé, potěší, ale nevytrhne mě to. Jediný koho mám stejně ráda v téhle verzi jako v TOS je Bones v brilantním zpodobnění Karla Urbana, bohužel ten zbytek se mnou nic nedělá. Vztah Uhury se Spockem mi přijde až patetický a zbytek postav je takový.. no.. průměrný. Dialog Spocka se Spockem (jakkoli nechápu jeho smysl ve filmu) mě jen utvrdil v tom, že můj Spock je zkrátka Nimoy, ač mám Zachary Quinta hodně ráda. // Co se týče filmu a ne jeho postav, ke kterým mám holt svůj vztah, bylo to fajn, mělo to smysl, navazovalo to a člověk chápal co se děje. Ale co víc, stejně jako v jedničce.. jo hezký, padouch a hrdina, dojemnej moment, hm hm a dál? Pořád mám pocit, že to dobré teprve přijde, tak budu čekat na další film, stejně jako tomu bylo doposud, ale objeví se to dobré? Těžko říct. // Mimo toho musím zmínit epic sekvence ve warp speed a obecně akční scény, nebolely z toho oči, ale každý si přišel na své. // Jediné co jsem moc nepochopila byla role blond doktorky - Kirk se s ní nevyspal, nikoho nezradila, nezatáhla za důležitou páčku, jenom byla dcerou zlýho pána.. takže co s ní vlastně? To všechno mi přijde zbytečně emotivní a jen to dodává pocitu, který bych odborně nazvala ''no a co teda''. // Hvězdičky dávám hlavně Khanovi Benedictovi. Nechte ho, prosím, hrát víc bad guys, to mi byla tedy podívaná - palce nahoru! ()

AxelWers

Vizuálne nádherné, proste vidieť, kam sa technológie vo filme dostali za posledných 50 rokov. Rád by som videl kde bude Star Trek o ďalších 50 rokov. Abrams si zakladá na efektoch a tu to bolo vidieť. Príbeh tiež fajn, len ma trochu "sklamali" Klingoni, vyzerali všelijako možne, len nie ako Klingoni. ()

Mandalorian

Opravdu chápu celý název tohoto filmu - Star Trek - Do temnoty... Celý film mi přecházely oči... Simon Pegg mě překvapil: Není tomu tak dlouho, co jsem si ho oblíbil a stal se pro mě zárukou kvality. A tady přímo exceloval. Benedict Cumberbatch mi chvíli připomínal obličejem a grimasami Caryho Elwese ze Saw, což je hodně zvláštní, ale díky tomu jsem si na jeho obličej velice rychle zvykl. Při některých pasážích mi až běhal mráz po zádech. Zmínil jsem sice jen vedlejší postavy, ovšem v tomto filmu exceloval každý, kdo se v něm byť jen mihl... A pak byly titulky a já pořád jen zíral... Moje teorie konce byly všelijaké a celé to dopadlo úplně jinak, než jsem čekal... Což celé té kráse přidává další bod navíc, jelikož se mi nic podobného už dlouho nestalo. Já dávám 6/5... Ale max je jen 5* No... nevadí. Ovšem NEDOPORUČUJI, pokud jste neviděli první díl. Hodně příběhových linií zde bezprostředně navazuje. ()

Hpatrik

Je neuvěřitelné s jakým citem J.J Abrams se Star Trek univerzem zachází, s jakou jistotou dokáže diváka přikovat k sedadlu a nepustit do závěrečných titulků. Pocitově o něco slabší než jednička (to ale díky komornějšímu příběhu), ale jinak je to všechno jak má být - skvěle obsazené (božský Cumberbatch), dobře napsaný scénář se správným poměrem akce, zábavy, napětí, a jako obvykle, s výborným hudebním doprovodem, při jehož notoricky známém theme naskakuje husí kůže. ()

Plechpetr

Jako seriálový neznalec musím uznat, že star trek je v novém kabátu opravdu super zajímavý. Dvojka sice na první díl nemá a to zejména svoji okrájenou vtipnosti. To bylo to co mě na jedničce tak bavilo. Cumbercosy se jako Khan zjevně orientoval. Jinak digitální orgije jsrm si opravdu zamiloval. ()

bif

Temnější, propracovanější, chytřejší a taky...nudnější. Pokračování zrestartované ságy je do detailu propracované hlavně co se týče děje a hloubky postav. Smutnou pravdou však je, že je to občas celkem nuda. ()

HenryIvan

Po jednotke som si myslel, že ju už žiadne pokračovanie nepredbehne a nepredbehne. No dvojka ju dokázala úspešne dobehnúť. Príbeh bol tento krát trochu iný, no nemenej napínavý. Opäť sa mi vôbec nechce hodnotiť. Tak len dodám, že by som dal znova 80 %. ()

Kalimero13

Nebezpečně začínám mít u podobných filmů pocit, jakoby by byly točeny pro mé desetileté já a které já již po třicítce nedokážu ocenit. Respektive asi shledávám hodnoty kinematografie asi jinde. To nutkání smát se v situacích, které mají být vážné, je čím dál častější. Kombinace patosu a hereckého nevýkonu ale nedává jinou možnost. Na druhou stranu nutné uznat, že Into Darkness umí vykouzlit vážné momenty, jen se mu to nedaří vždy a v těch důležitých místech. V imax scénách krásné UHD i HDR. Po delší době jsem žasl nad krásnými vizuály a hlavně jak realisticky byly cgi zakomponovány do reality. Škoda toho rušivého přepínání do širokoúhlé kamery, která je kvalitou v detailech o dvě třídy níže. ()

geek.ondra

Abrams stále pokračuje na absolutní blockbusterové špičce. Perfektní casting, velkolepá akce a hlavně pocit že opravdu sledujete něco velkého a neobyčejného. Pecka! 8/10 ()

Kofolacik

Sice jeto o trochu horsie ako fantasticka jednotka (pribeh 'zoznamovania' s postavami mi vacsinou prijde zaujimavejsi ako jeho pokracovanie). Zatial co jednotka stala viac na emocionalnom rozpracovani postav, a mala celkovo pomalsie tempo, dvojka ide od zaciatku na plnu paru. Opiera sa o pritom o fakt bobmasticku akciu, rychlo plynuci dej, a naozaj fantastickeho Cumberbatcha. Pri momentke Khana vs Marcusovi mi stuhla krv v zilach... To hlavne co by som filmu vytkol suvisi so scenarom a jeho twistami, ktore boli na moj vkus az prilis lahko predvidatelne, a druha vec je ze moc nemusim cele tie ich Trekkies ritualy... Videne v IMAXe, krasny zazitok. 8.5/10 ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)