Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

chrustie

Nesdílím nadšení. Aby bylo jasno, vyrůstal sem na Hluboký vesmír 9, Enterprise, Voyager, ačkoliv když se na ty seriály dívám po 15 letech znovu a připadají mi už svým způsobem směšné, pořád se na ně rád podívám. Star Trek: Do temnoty je pro mne ale přehnaně technicky zastaralý, zbytečně užvaněný a až moc akční. Stále se zde omýlá, jak vyráží posádky hvězdné flotily poznávat vesmír a kromě neustálého válčení a bitek se zde nic neděje. Celý film by se dal vkusně zapasovat do jedné 45 minutové episody po těch letech hodícího se seriálu a osobně si nemíním sednou na prdel pouze ze značky ST, za kterou se skrývá nejspíše chuť po rychlém výdělku. Na podívání pěkné, ale určitě ne na dané hodnocení. ()

jack_scott

Má mnoho nedostatků, přesto je snímek přesně, co fanoušci chtěli. Jako byl kdysi Avatar na špičce současného vývoje filmového scifi - nyní je králem Star Trek a Abrams. ****** ()

Mira00

Skvěle natočené, skvělá star-trekovská zábava, skvělý herci, skvělé vizuály, ale spíš mám problém s tím, že to ve mě nic hlubšího nezanechalo. ()

x_ander

Stejně jako u prvního dílu mi v Abramsově Star Treku chybí něco, co by mě vyloženě posadilo na zadek. Tolik ke kritice. Přesto dám Into Darkness plné honocení, protože ten film je vypulírovaný do posledního detailu (ty dialogy!), kdy za absolutní top považuju démona Cumberbatche (byť ta aura trošku opadla oproti trailerům) a především dokonalý vizuál. Vlastně ani nevím, jestli mám být smutný, že Abrams nenatočí třetí díl nebo šťastný, že v podobném stylu skočí do Star Wars. ()

ellessar01

Bohuzel uz to bylo akcni az moc, u startreku s fyzikou clovek taky moc pocitat nemuze, ale jak sakra muze lod ktera je na orbite zacit padat. A doted nemuzu pochopit, jak je mozne, ze ve vsech Star trek dile na vysadky chodi zasadne jen nejvyssi veleni, kdyz na lodi maji stovky cervenych uniforem:D ale jako akcni scio fi to byla jizda...a Sherlock teda zavalel ()

warpcore

Ak je toto budúcnosť Star-Treku, som buď už príliš starý alebo príliš starý ! Až na vizuálnu stránku a krátke cameo Leonarda Nimoya nevidím na tomto snímku nič, čo by skalného fanúšika Treku mohlo nadchnúť či obohatiť. Je to iba velkolepo farebný ohňostroj, po ktorom zostane len sírny smrad nad hrobom fenoménu, ktorému sme kedysi vravievali Star-Trek ! Česť jeho pamiatke. ()

krivkin

Já nevím - je to takové prázdné a plytké, ano, ubíhá to, ale to je tak všechno, co můžu říct. Proti prvnímu filmu určitě zklamání, Star Trek - Cesta do nevědomí aneb Kterak Forma pohltila Obsah... ()

Vasyl

Ten Nimoy bude hrát Spocka snad i digitálně po smrti. Jinak dobrý, bez výhrad. Khan je supr záporák a kapitán Kirk má obrovskej ďolík pod nosem. OBROVSKEJ! ()

ejay

Prostě paráda! Víc jak dvouhodinová a nablejskaná akční jízda, při který není čas na nudu. Celou dobu sem neodtrhnul oči, jak to celý hezky vypadá, klape a baví. Pane Abrams, nemůžu se dočkat na Star Wars: Episode VII ()

smith22

No teda, vůbec jsem se z toho neposral.Zabavá = dobrá.Příběh = dobrý.Scénář = Tolik stupidit a trapností co jsem ve scénaři našel jsem už dlouho u velkofilmu neviděl. Celkově bych dal 70% – navíc to nemá. Předchozí díl co se kvality týče, byl na nesrovnatelně lepší úrovni! ()

andree182

Napísať o tomto filme že je sklamaním by asi bolo rúhanie sa fanúšika sci-fi. Na druhej strane by som od Star Trek filmu očakával trošku hlbší dej než nahánanie sa od jednej explózie k druhej. Presne ako sa vravelo aj vo filme - hrdinovia sa spoliehajú na náhody a štastie, takto by to fakt na vesmírnej lodi nefungovalo, myslím. Z tohoto pohľadu by som filmu dal skôr 3 hviezdičky - pretože ide o normálny akčák, graficky/režisérsky spracovaný excelentne (ale to už je dnes bežné), no veľmi tažko zaraditeľný do predchádzajúcej "histórie" série. Navyše napr. Avengers mi prídu tak nejak zaujímavejší... Na druhej strane radšej toto, ako žiadny Star Trek - takže tentokrát ešte ten bod obetujem, nabudúce už nie. ()

Aywes

Film je určen pro kina a ne pro domácí pozorování na malé obrazovečce. Hodně efektů a přeplácanosti. Přesto stále zábavná výprava do hlubokého vesmíru. ()

Umpa-loomp

Veľmi dobré pokračovanie reštartovanej sci-fi ságy. J.J. Abrams jednoznačne potvrdzuje, že vie točiť kvalitné vysokoropočtovky. Film má dobre zvolené tempo, kvalitné obsadenie (v tomto smere bolo jednoznačne najlepším nápadom obsadiť do roly záporáka výborného Benedicta Cumberbatcha, ktorý je podľa mňa hlavným ťahákom celého filmu) i správnu dávku cool digitálnych efektov (oceňujem, že film nie je "predigitalizovaný" na štýl transformerov, kde sú efekty vyslovene samolúčelné a skôr lezú na nervy ako ohurujú). Škoda len, že príbeh ako taký nie je veľmi originálny a obsahuje hŕbu klišé, ktoré si scenáristi mohli odpustiť. V zásade som však rád, že nové Star Wars by mal dostať na starosť práve Abrams, lebo vidno, že má na to aby raz natočil ozajstný sci-fi masterpiece :) ()

Don Maty

Benedickt Cumberbatch je boží. Čo tu mám písať? Dokonalosť sama. Nemám čo vytknúť. Ale zase nemôžem až tak chváliť. Nie je to päťkový film pre mňa...4* ()

CorvusBlek

Jako milovník dobrých sci-fi musim napsat, že jsem se u tohohle kusu sázející především na efekty docela nudil. Plně vystihující koment viz. Verbal ! 45% ()

rasto87

Pre mňa osobne je strašne ťažko hodnotiť celkovo Star Trek, pretože nie som jeho zástancom a nikdy ma nijaký diel nejako neoslovil a aj preto svoje hodnotenie tejto časti nepovažujem za objektívne a kvôli tomu som dal tri hviezdy, ktoré hodnoteniu neublížia a ani ho nepolepšia. Aj keď Star Trek : Do Temnoty bol pre mňa osobne najlepším dielom terajšej série. ()

axik

Co dodat - skvělé. Hutný příběh, propracovaná psychologie postav, neklišoidní konec, dvě hodiny pořádné zábavy. ()

N00bz0r

Neznalce původního seriálu by film možná nadchl, ostatní trpí absencí napětí, jelikož přežití různých hrdinů je samozřejmé. Nuda ()

only_serials

Za prvé nutno říct že jsem star treku nikdy moc nefandil, ze seriálu jsem viděl jen pár epizod a nikdy mi to moc nevadilo... Ale tenhle film byla teda neskutečná pecka.. Pro mě osobně jedna z absolutních TOP scifáren co jsem kdy viděl... Bylo to tak napínavý, že i přes to že jsem prakticky celý film potřeboval na záchod, tak jsem nebyl schopný zmáčknout mezerník, pauznout film, odtrhnout se od obrazu a dojít si... Super a prosím Hollywoode víc podobných masterpieců.. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)