Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Tom10000

Velice pěkný film. Byl něžný, nacházely se v něm spousty zajímavých situací, moudrých vět i trochu smutných situací (třeba ten platan). Herečka Juli byla celkem pěkná, i když bych tam za ni dosadil spíše tu její úhlavní nepřítelkyni. Padesátá léta dala filmu rovněž takovou zvláštní atmosféru, kterou jsme zde nikdy nemohli prožít. Ze všeho nejlepší byly přechody mezi postavami, jejich vyprávěním a odlišnými pohledy. 85 procent, tedy 5 hvězd! ()

Bogrant

Rozkošná zábavka pre celú rodinu, ktoré vie byť aj vtipná, aj tichá, aj dojemná. Kvitujem predovšetkým to, že napriek detskému uhlu pohľadu to vôbec nevyznieva naivne či sterilne, ale naopak dosť vyspelo. Pekná metafora so stromom. Detská hrajú skvele. Nemožno to nemať rád. ()

Sefko

Rob Reiner (režisér filmu Stoj pri mne) skúša ďalšie retro s dospievajúcimi hrdinami. A popravde je to fajn ale niečo tomu chýba. Zatiaľ čo v snímke Stoj pri mne, režisér rozpráva príbeh skrze jedného hrdinu. Tu je to na preskakovačku. Raz rozpovie celu situáciu chalan a potom dievča. Hrá tu fajn hudba. Ale pocitovo sa to vlečie aj napriek krátkej minutáži. ()

Destoroyah

SWITCH WEEK 2 / 1) FLIPPED. Ja som si už od začiatku myslel že sa bude jednať o ničím výnimočnú slaďárnu ktorú som videl tak sto krát. Nuž, mýlil som sa. Nieže tento film mi zlepšil náladu ale našiel si špeciálne miesto v mojom srdci. Ja viem že to znie ako keby to písala nejaká osem ročná fanúšička filmu Twilight ale keď to už mám popísať ako som to vnímal tak ak to tak aj znie. Film Flipped je perfektným príkladom pre rôzne priemerné romantické filmy a názor asi nikdy nezmením. Nie je to vôbec detské alebo príliš trápne, aj napriek malému rozpočtu je to film ktorý podľa mňa zalahodí každému kto má rád filmy, možno aj ľudom ktorý filmy veľmi nemusia. Film ma jednoducho dojal svojou jednoduchosťou ktorá je tam vidieť. Keďže mi nie raz "ukvápla" slzička tak musím povedať že sa za mňa jedná o perfektný film. HODNOTENIE: 9/10 ()

WenceslasHip

Příběh, vyprávěný v pouhých 90 minutách, a i tak je schopný předat vše, co je potřeba. Milý film, který vypovídá o důležitých lidských hodnotách, které se v mladém věku formují. Koukám se na film pokaždé, když se potřebuju ve stresu hodit do pohody, a tohle poslouží jako lék na kterékoliv potíže. Klenot mezi romantickými filmy. Můj comfort movie. 10/10 ()

lajkee

Ešte nikdy som nedával hodnotenie s takou radosťou, akú mám teraz. Už po prvých sekundách som mal na tváry úsmev. Príbeh úžasnej lásky, prvej lásky. Skvelý príbeh, vzrušujúci pocit lásky :) Netypycké prelínanie dvoch pohľadov na tú istú vec. Skvele zahrané, Madeline Carroll a hlavne tá malá z prvej scény je strašne zlatá. Inak tá prvá scéna je super :D Proste nemám čo vytknúť, láska na prvý pohľad. Jedným slovom, krása. ()

Thaarm

Dôvodom pozrieť si tento film bol jeho obal, veľký košatý strom so sediacim párom dívajúcim sa do diale. A ešte krátky popis, vyvolávajúci pocit, že si pri ňom oddýchnem. Dostal som presne to čo som očakával, ba aj trochu viac. Skvelý dialógový film plný myšlienok, ktoré pekným spôsobom ukážu, že veci sa môžu mať aj inak ako sa na prvý pohľad zdá. Niekedy pomôžu múdre osoby nablízku, inokedy vlastná intuícia a výsledok sa dostaví, ak mu dáme šancu. ()

5ars33r

Film se skvělým vypravěčským stylem a rychlým tempem, které vám nedovolí odtrhnout oči, pokud nechcete o něco přijít. Herecké výkony jsou nadprůměrné, což s kombinací s prostorem k náhlednutí do způsobu prožívání příběhu každého z nich zaručuje unikátní zážitek. (Pomocí dialogů a přehrávání scén z pohledu dvou postav.) Jeden z mých nejoblíbenějších snímků. ()

lineker

Film na příjemné završení pracovního dne. Od začátku do konce se vezete na pohodové vlně krásného volně běžícího příběhu vyprávěného z pohledu obou hlavních protagonistu. ()

Filip3366

Tak týchto 5* som dával s radosťou a nadšením ako asi ešte nikdy. Film má úžasnú pohodovú atmosféru rokov minulých spojenú s úžasným rozprávaním príbehu a veľmi sympatickými hlavnými aktérmi. Teraz hovorím hlavne o Madeline Carroll na ktorú sa fakt príjemne pozeralo. Hlavným plusom je ale ten pocit aký máte keď sa na film pozeráte. Proste teplo pri srdci skoro permanentný úsmev. A zdieľam názor človeka ktorý už komentoval. Tiež som si prial aby to neskončilo..........nikdy. A aby to nebol film. ()

DžejPý

Paráda - příjemný a pohodový film o věcech -náctiletých. Zábavné nahlížení na stejnou událost oběma protagonisty. Jen víc takových pohodovek :) ()

visokeYQ

Presne takéto filmy zbožňujem. Malé a pritom tak veľké filmy. Btw mal som sa radšej narodiť v tej dobe a na tom mieste a nie v dnešnej a tu :D ()

bitpoppy

To bylo tak pěkné, všechno do sebe kouzelně zapadalo, výborní mladí herci, skvělá atmosféra. Jen doufám, že jim to vydrželo až do smrti. Za 5 ;-) ()

BenNat

Bohužel příliš krátká exkurze do dospívající mysli. Když sledujete July a Bryce, jak každý po svém nahlíží na strasti a radosti svého společného vztahu, nehce se vám ani na moment přestat koukat. Hudba a nálada 60. let v USA tomu všemu dává uvěřitelný potenciál, protože v dnešním světě by tento příběh byl jen těžko realizovatelný. Jenže dříve než se do příběhu naplno položíte, přijde krátký a rychlý konec. Za tuto malou vadu na kráse dávám "pouze" 4*. ()

Palo1310

Jou, krásny príjemný film, veľmi emocionálne silný, jednoduchý, ale nanešťastie, kde niektoré nudné filmy vedia prekračovať spokojne dĺžku dvoch hodín, tento bol na mňa príliš krátky. Vedel by som pri ňom presedieť kľudne aj oveľa dlhšie obdobie ako 90 minút, ale čo už. Talentovaní mladí hrdinovia, príjemný hudobný sprievod minulého storočia, a vynikajúca réžia a spracovanie. Strašne príjemný pocit z tohto kúsku bude dúfam ešte dlho............90%. ()