Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Ace.Anita

Kvůli větě "I dropped high school because for some reason I thought it would impress Radiohead." jsem přišla o placku s nápisem "Holka, co se u seriálů nikdy nesměje nahlas." ()

VanTom

Po formální stránce skvělé, zpracování jednotlivých dílů v různých stylech, žánrech, parafrázích, poctách a parodiích na jiné seriály nebo filmy bývá perfektní, nápadité a často přímo labužnické (mafie s kuřecími křídly 1x21, paintball 1x23, stop-motion animovaný vánoční díl 2x11, AD&D 2x14, dokument o natáčení reklamy 3x08, Glee 3x10, Mupeti 4x09, diktátorský kastovní režim MňauMňauBeenz 5x08, G.I.Jeff 5x11, špionážní paintball 6x11, svatební dokument 6x12 a mnoho dalších). Kvalita zápletek a humoru je kvůli tomu sice hodně nevyrovnaná, něco jde úplně mimo mne (Changovo psychotické šílenství, děkanovy teplé převleky), ale herci jsou výborní a i když chování jejich postav občas sklouzává do značné debility a afektovanosti, zůstávají sympatičtí. Neoddiskutovatelná sestupná tendence dosáhla dna v S4, pro kterou výše zmíněné platí opravdu horko těžko, naštěstí návrat showrunnera Dana Harmona v S5 pozvedl laťku téměř do původní výše a vymodlená S6 na internetovém portálu Yahoo! ji ještě přeskočila. ()

hroubek

Osobě jsem doufal, že tento komentář budu psát po epickém finále šesté řady, které bude ukončeno velkým cliffhangerem, který nás bude lákat do kina a doplní to o hlášku: Six seasons and movie. Bohužel se tohle asi nestane, což mě velmi rmoutí, jelikož jsem téhle bandě s Greendale podlehl a přál jsem jí, aby to dotáhly do úplného konce. Pamatuji si jako by to bylo včera. Na Tvzone vyšla recenze na první dvě řady a já byl zrovna nemocný a tak mě napadlo si zjistit co je na těch Community, tak skvělého, že dostali tak vysoké hodnocení a na Moviezone o nich pořád mluvily. A pak to přišlo, první díl nebyl nic extra, ale navnadil mě abych si pustil další a takhle to jelo celé dopoledne. U nějakého pátého nebo šestého dílu jsem si uvědomil, že jsem se do tohoto seriálu zamiloval a chci vidět další a další díly. Takže během prvních pár dní padla první řada jak nic a to jsem si některé díly pouštěl víckrát. V té době jsem poctivě z netu tahal další dvě řady(začal jsem koukat, když v televizi běžela půlka třetí řady). S každým dalším dílem jsem byl čím dál více spokojenější. A co víc. samotné postavy mě přirostly k srdci, některé více některé méně, ale měl jsem a stále je mám rád. Nebudu tvrdit, že s příchodem čtvrté řady všechno zůstalo v pořádku, ale pokaždé když jsem slyšel úvodní znělku, tak jsem byl šťastný, což je prostě fanouškovské blaho. Nakonec se v páté řadě vrátil Dan Harmon, aby se pokusil napravit škody, které způsobilo studio, a i když se pátá řada povedla, tak studio seriál zařízlo. Tohle všechno jsem napsal, aby ten kdo to bude číst pochopil jaký mám vztah k samotnému seriálu, protože jsem nechtěl napsat obyčejný komentář ve stylu, že je tento seriál boží. Jsem si vědom, že seriál má spoustu velkých chyb, ale já mu je odpouštím za to, že se celou pokoušel být tím seriálem, který šel proti proudu a byl svým. Byl svým a to za každých okolností a navíc měl/má jedny z nejlepších postav, který se úžasně doplňovali. Joel McHale pojal Jeffa jako sobce, kterému jde o jen sebe a jeho ego a nakonec se z něho stal člověk, který dýchá a krvácí pro Greendale. Jeff si prošel za celý seriál obrovským vývojem, který nebyl nucený ale přirozený, navíc je McHale neuvěřitelný sympaťák, že jste mu přáli, aby dosáhl toho správného cíle. Gillian Jacobs si mě jako Brita získala hned první dílem, jelikož to ona byla hlavním motivem proč se založila Studijní skupina. Jacobs je opravdu moc hezká a vtipná a její ekologické a anarchistické projevy jednoduše neměly chybu. Danny Pudi nám představil jak má vypadat pravý geek. Sám si staví kostýmy, vymýšlí alternativní reality a neustále něco cituje nebo na něco odkazuje. Donald Glover jako Troy byl hodně vtipný a navíc skvěle fungoval s Abedem, ale jeho samotné příběhy mě tolik nezaujaly. Alison Brie jsem podlehl jen co jsem jí spatřil. Její Annie je skvěle zahraná vtipná postava, které nechybí roztomilost, šarm a hlavně je neuvěřitelně sexy, když svádí. Yvette Nicole Brown jsem měl z party nejméně rad, jelikož mě tolik nesedla, ale její vývoj v seriálu na mě udělal velký dojem. Chevy Chase je od první minuty frajer a zároveň největší blázen na scéně, který nikdy nezkazil žádnou srandu. Ken Jeong valí jeho Chang je totální nihilista, nikdy od něj nevíte co máte čekat, jednu chvíli Vás miluje a druhou by Vás nejradši zabil a to je první řadě učitel. A nakonec tu máme děkan, který se z epizodních roliček stal členem party. Jim Rash ho obdařil něčím úžasným, že to musíte vidět na vlastní oči. Hodně moc mě potěšili herci ve vedlejší rolích, kteří jen hostovali nebo se zdrželi déle Josh Holloway, John Goodman, Jonathan Banks. Podle mě nemá cenu Vám říkat jako moc jsou Community skvělý, jelikož to musíte zjistit sami, ale rozhodně v žádném seriálu neuvidíte takový paintball, několik bitev o školu, anime epizodu, plastelínovou epizodu, muzikálovou epizodu, epizodu ve stylu Dračího doupěte, maňáskovou nebo epizody, která paroduje známe filmy(mafiánské a Pulp Fiction) a mnoho další. Pevně věřím, že se Community vrátí a pokud ne, tak se znovu sejdeme na začátku a dáme si to zas znovu. A na závěr jedna klasická hláška: POP! POP! PS: Šestá řada se mi hodně líbila, není dokonalá, je pomalejší a některé zápletky jsou dost divné, ale ten závěr je geniální a málem jsem měl na krajíčku. Kdyby nevznikl film a další řada, tak s tímto koncem bych dokázal žít. () (menej) (viac)

swe

Gejzír ztřešťených nápadů, originality a inteligentního - dosti nekorektního a leckdy absurdního – (meta)humoru, vyžívající se v záplavě popkulturních narážek a parodií. Seznamte se s Greendale, nejhorší komunitní školou všech dob s anusem coby školním logem. A seznamte se s její studijní (anti)skupinou – sedmi zcela rozdílnými lidmi (ne)dobrovolně sdílejícími jeden magický stůl. Pro mne osobně je Community srdeční záležitostí a naprostým zjevem na současném seriálovém poli. Geniální po všech stránkách. První série – 90 %: Trošku hůře se do seriálu dostává, ale nenechte se odradit několika prvními epizodami v nichž se studijní skupina teprve utváří a chemie mezi jejími členy ještě plně nefunguje. Až později se to rozjede na plné obrátky. Druhá série – 95 %: Community v nejlepší formě mimojiné díky Piercovi v roli čistokrevného záporáka. Třetí série – 90 %: Co/jestli je něco ubráno na humoru, je dohnáno na originalitě. Čtvrtá série – 60 %: Absence autora předchozích sérií Dana Harmona je velmi citelně znát. Až na dvě slušné epizody (Němci II a zpívánky) to je bída. Pátá série – 75 %: Dan Harmon je zpět a zlepšení je znatelné, ale už to prostě není ono – výborné momenty střídají průměrné a hodnocení rozhodně nepřidala absence dvou (zábavných) členů studijní skupiny Troye a Pierce. ()

L_A_D_A_S

Naprosto úžasná záležitost. Po prvním díle jsem si říkal co to je za blbost ale vzhledem k seriálovému suchu jsem se rozhodl že Community dám ještě jednu šanci.. a díky bohu za to ! Po několika dílech jsem si vypracoval závislost a celou první řadu sjel zhruba za 2 dny :) Inovativní seriál který v mých očích nechává i HIMYM daleko za sebou ;) těším se na druhou řadu ;) ()

JoseBenes

HIMYM a TBBT byly právě převálcovány. Vlastně už dávno, Community představuje závan svěžího větru do mého sitcomového kamrlíku, který jsem si udržoval už jen z tradice. Je to dost možná ten nejkvalitnější a nejchytřejší humor za poslední dobu. Množství narážek, odkazů, vtipů na všechny typy lidí a různé menšiny dosahuje naprostého vrcholu seriálové tvorby. ()

Myrreczech

Až jsem se divil co z tohohle "nemám teď na co koukat tak zkusíme třeba tohle" seriálu nakonec vzniklo. Po slabém začátku, kde tvůrci evidentně hledali vlastní hranice, začala neuvěřitelná jízda. Chevy je prostě geniální důchodce a mladý Danny Pudi je ukázkovým příkladem některých fanatiků na ČSFD. A zbytek postav se drží se ctí. U dílů s paintballem a dračím doupětem jsem se pobavil jako u máločeho. Největší seriálové překvapení. EDIT 3. řada je opravdu příšerná, scénáristé vynechávají všechno co dělalo z Community zábavný seriál a já stále doufám, že procitnou a zjistí, že takhle to dál nejde. ()

Zagi20

Přivítejme nového krále sitcomu. Community je skutečně jedinečný seriál. Vždyť který jiný seriál si dokáže dělat prdel z tolika filmových žánrů, klišé a podobně, přitom nevypadat jako slátanina a držet si příběhovou linii skrz všechny ty mafiánské, vesmírné, akční, Lotrovské, konspirační, animované .......... díly. Nechápu jak se může takový skvost tak dlouho vyhýbat českým televizím a divákům obecně. Je to škoda, protože si rozhodně zaslouží větší pozornost. Ale to nic nemění na tom že se jedná o aktuálně největší pecku na seriálovém poli. EDIT : po famózním dvou dílu na konci druhé řady musím s politováním prohlásit že mi nestačí hvězdičky. Tohle bylo finále jak má být !!! Třetí sezóna pokračuje v nastoleném tempu, a i když ho občas ztratí a klopýtne pořád je to neskutečně zábavné a hlavně pekelně vtipné. !!!!!!!!! POZOR !!!!!!!!! Co se ale stalo se čtvrtou sezónou je mi záhadou, stala se z toho hnusná hromada odkazů na všechno okolo nás, bez většího smyslu, bez vtipu, prostě o ničem. Je to smutné, mrzí mě to ale zřejmě jsem s tímto seriálem skončil. Čtvrtá řade je prostě úplně zbytečná a debilní. A český dabing stojí za hovno, zprasili tím skvělý seriál. A bohužel se seriálem končím, v polovině 4. řady to vzdávám. Nemám slov ... prostě to šlo do sraček. ()

Darill

Baví mě, jak se tvůrci nebojí experimentovat a dělají šílené a přitom naprosto geniální tématické epizody. Smekám hlavně za paintbally, smažené kuřecí či videohru. Rozhodně doporučuji všem (seriál)geekům a milovníkům popkulturních narážek. Něco tak META jste ještě neviděli:)) PS: Vždycky jsem byl spíše obhájce českého dabingu, ale to, co z Community udělala Nova, je prostě děkanostrofa! ()

Roseinka

Jsem u osmého dílu a zatím si mě tenhle seriál nezískal natolik, abych měla nutkání se pořád dívat a nemohla přestat, jak to mám u svých oblíbených, ale jestli něco miluju, tak je to závěr každýho dílu.... Tak uvidíme, jak to půjde dál. ()

KlonyIlony

Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na chuť všem těm žánrovým hrátkám a metahumoru, ale po třech sériích mě tento seriál skutečně baví. Odpouštím i pár méně povedených dílů. ()

Mr.KarlAdler

Vlna originalit, popkulturních odkazů a sbírka lidských trosek v potenciálním cvokhausu, kterému „vládne“ plešatý děkan s úchylkou (nejen) na dalmatiny. Škola tak hrozná, že má ve vitríně úspěchů pohár za druhé místo v soutěži o nejlepší americkou college podle hlasování svých vlastních oficiálních stránek. Abych svoje pocity nějak shrnul: Nebylo by těžké se do Community zamilovat, když v jednu chvíli prokazuje svou inteligenční a buddyship výši a během druhé se zvrhne v sérii šíleností a vypjatých situací, do kterých se vžijí doslova všichni ze sekundy na sekundu (pinballové nebo halloweenské speciály a mnoho dalšího). Jenže na Greendale tohle funguje zároveň a ve stejnou chvíli. A to tak, že si tvůrci razí svůj kousavý humor a baví v první řadě sami sebe, což dokazuje absence „Now you’re supposed to laugh“ smíchu na pozadí. OT – Jednou, až vyrostu, budu uznávaným changologem. 1. řada 9/10 | 2. řada 10/10 | 3. řada 8/10 | 4. řada 7/10 | 5. řada 8/10 ()

haluska11

extrémně nevtipný přeceňovaný sitcom. po první sérii jsem si chtěla vyškrábat oči. po uzření toho, do čeho se to zamotal john oliver, mě bolelo srdíčko. asi nemusím jmenovat další orgány, je to zkrátka utrpení. epizoda s multiverzy byla chytrá, ale extrémně nevtipná. nepřicházím tomu na chuť a nevidím nic, než mix Teorie velkého třesku s Přáteli a dalšími show, při kterých utíká mozek z hlavy. ()

Luksa

Hledal jsem seriál, který by mě bavil podobně jako The Big Bang Theory. Zhruba v půlce druhé řady jsem měl jasno - Community jsem si oblíbil víc než TBBT, zejména díky husté kadenci hlášek, zajímavých a vtipných postav (i v pidirolích), odkazů na jiné filmy, a témat, které každý nový díl přináší. Není to podle mně ani tak vztahovka, jako spíš parodie na všechno možné i nemožné, což je jen dobře. Nejoblíbenější díly/okamžiky - paintball, batman, Kickpuncher, Dungeons&Dragons, konspirační díl... Nejoblíbenější postavy - Chang, Abed & Troy, Pierce, Annie (kdo by se do ní nezamiloval...). Až na pár slabších dílů v 1 řadě nejlepší a nejvtipnější sitcom co v současnosti TV zábava nabízí. ()

zahron

Maybe im a liar, but im not a cheater! Maybe im a cheater, but im not a lesbian! Now she going to make a "Disney Face". Haa Gayyyyy. Now you owe me 200 energocubes. Period Faerie. Kiss from a Rose ! Christina Reachy ! No prostě mě uplně zchangovali ! ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)