Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

7trpasliku

Super seriál plný neoposlouchaného humoru, skvělých scén a odkazů na mnoho filmů, navíc bez odpuzujícího sitcomového smíchu. "Cool. Cool, cool, cool!" ()

lukasch

První dvě série byly jako úplně nejvíc, ve třetí trochu polevili. Tolik parádních postav už dlouho neměl žádný seriál. Kdo by řekl, že bude tak dobře fungovat, když do komedie ze střední strčíte třicátníky, čtyřicátníky a Chevyho Chase. Úplně best byly díly, kdy se ve škole o něco soutěžilo. Bezvadná jízda. ()

rtio

Ze začátku jsem si říkal, co na tom může být, že je tento seriál tak oblíbený. Prvních pár dílů je spíše na seznámení. Pak se seriál teprve začne rozjíždět a jeden díl je lepší než druhý. Tuto úroveň si seriál drží do začátku druhé série, kdy se začínají bohužel střídat lepší díly s těmi horšími. I tak si tento seriál z vysokoškolského prostředí zaslouží vysoké hodnocení. / 70 % / ()

noby

Když se objevily ohlasy na první díly Community, zhlédl jsem první díl a nezaujatý jsem seriál odložil. Po letech jsem se vrátil spíš z nouze k dalším dílům…a zamiloval se. Prvotřídní postižené postavy, příjemně lehký, ale ne opatrný humor, nekonečná studnice odkazů, parodií i poct, a mnohaúrovňového metahumoru. I čtvrtá série si přes absenci Dana Harmona zejména díky postavám udržuje vysokou úroveň, ač viditelně pod předchozími sériemi. Kdo ví, co mi u prvního dílu přelétlo přes nos. ()

jasiska

Pri pilote som si ešte nebola istá, ako sa mi Community páči, ale už pri druhom dieli som sa rehotala jak najatá. Zaujímaví týpkovia v pestrom obsadení, ktorí sa nehanbia robiť si sami zo seba srandu, nemusia byť za každú cenu politicky korektní a dávajú parádne popkultúrne referencie. Hoci z Community cútiť low budget, je to neskutočná sranda a Joel McHale je moja nová láska:-) ___ Po 6. sérii: genialita, postmoderný skvost. ()

Ondracius

Vysoké hodnocení mě dost překvapilo. Seriál mi příjde strašně vydřenej. Autoři se snažej za každou cenu být vtipní, každá postava musí být vtipná sama o sobě a navíc ještě v kolektivu. Vtipnej pomalu musí být i strop, protože jakmile by v každé vteřině nebyla vtipná každá věc a každá molekula, tak to není pak vtipné. Postavy mi přijdou nechtěně umělé a často mě irituje jejich nechutně přehnaná povaha (naivita, sarkasmus apod). Navíc mi přijde, že po dvou sériích ten seriál prostě nikam nevede, postavy se nevyvíjejí (jak by taky mohly, to by pak přestaly být vtipné). Kdyby to autoři postavili na vtipu, že se sejde několik různých povah v jedné studijní stupině a při studiu zažijou hahaha příběhy, tak by to bylo ok. Ale založit to na tom, že uděláme něco vtipného - bude x vtipných lidí, s vtipnými osudy a budou se vtipně scházet - tak to nefunguje a potřebuje to něco víc, třeba děj! ()

Darik

A helemese co tu máme - tak prima seriál a skoro mi unikl? No ještěže neunikl :D Ne, fakt, tohle je opravdu kvalitní zábava o opravdu nesourodé partě lidí (klasičtí teenageři, pár lidiček ve středních letech a jeden starej páprda), kteří se k sobě dostanou tak blízko až to někdy nedělá dobře, ale přitom již bez sebe nedokážou řádně existovat. Seriál plný komických situací, které jsou střídány emocionálně nabitými událostmi a navíc podkreslovány rozdílem generací, že to prostě musíte milovat. Jinak hlavní postava bývalého právníka je tak perfektní, že sem si ho zamiloval hned odprvního dílu a zbytek postav ho následoval rychlostí takřka světelnou. Pro mě osobně sitcomový objev roku 2012 (já vim že trochu pozdě, ale lepší pozdě než nikdy). Po první sérii dávám 90%. 2. serie - Musím uznat, že i přes slabší díly to bylo příjemné, vtipné a sem tam i překvapivé. Ale nejlepší stejně nakonec zůstává poslední dvojdíl (SPOILER - sice je to opakování z 1. serie, ale díl s painballem byl i tam hustej a tady to ještě víc rozjeli - super :D KONEC SPOILERU). Trochu slabší než první a proto 80% (i když poslední dvojdíl má u mě 100%) ()

DarkKnight

Asi nejlepší americký komediální seriál. který vyčnívá především svou originalitou, dílem ve vesmírném simulátoru, epizodou o paintballu a plno dalšími neotřelými a především skvěle zpracovanými nápady, které zajistí, že ani při tří denním nepřetržitém maratonu vás seriál neomrzí. Nejoblíbenější postava: Abed. Nejoblíbenější epizoda: S02E23 A FISTFIL OF PAINTBALLS. ()

Tristaver

První (a částečně i druhá) série je neskutečný nářez s originálním nápadem spojit ve vzdělávacím institutu netradiční skupinu lidí. Nápady jsou úplně jednoduché (co díl, to jiný kurz), přesto výborně zpracované. I díky skvělým postavám (Jeff, Abed, Chang vedou) se opravdu jedná o nadprůměrnou záležitost. Bohužel, od třetí série se tvůrci odebrali jiným směrem, a ten byl z mého pohledu až příliš bizarní. ()

Sagara

Žiaľ zostáva trochu v úzadí, zatienili ho mnohé novinky, ktorým sa dostáva viac pozornosti, hoci neprávom. Kto Community nedal šancu, o veľa prichádza. Pilot je síce fajn ale až druhá a tretia epizóda naplno ukážu o aký humor vlastne ide. A veru najviac by som to asi prirovnal môjmu najmilšiemu 30rock. Samozrejme toto je podstate odlišné, ale aspoň typ humoru - paródia, sebairónia, infantilný až absurdný humor. Herci nemajú chybu a ich postavy sú proste vynikajúce. Expert na všetko Pierce, maniakálny profesor Chang, mamičkovská Shirley, o vysokej úrovni školy presvedčený dekan, divný Abed, bývalá stredoškolská hviezda Troy, Naivná Annie, správna Britta, a frajer so srdcom na správnom mieste Jeff - tvoria mix odlišných postáv, ktoré sa spolu znášajú vytvárajú si medzi sebou putá a hlavne nás fantasticky bavia. GO GO Greendale!!! ()

Zombi

Hláška střídá hlášku, tenhle seriál se opravdu povedl a ve snu by mě nenapadlo, že mě starej Chevy Chase dokáže ještě rozesmát takhle skvělou figurkou, překonává ho snad jen Ken Jeong, což je totální čínsko-španělskej magor. ()

Milky.

Neustálá řada šílených nápadů, scének, fórků, všudypřítomných narážek na kulturu všeho druhu včetně nejaktuálnějších, parodování ve formě klidně celých dílů (zombie díl, počítačové střílečky - modern warfare díl, mafiánský díl jako od Scorseseho, dokonalý Apollo 13 díl, Batman....) a asi jediný seriál u kterého se směju nahlas ikdyž se dívám sám. Platí asi do konce třetí série. Pak je to shit ()

ADIO45

Který nám nabízí pohled na rozmanitou studijní skupinu španělštiny, později antropologii jejíž členové se od sebe liší jak věkem, tak i životním postojem. I přes všechny rozdíly se postupem času začnou sbližovat, při čemž vzniká hodně vtipných scének. ()

Mikino00

Velice zábavný a podařený seriál zasazený do až bizarního prostředí s postavami, které snad ani nemohou být odlišnější. To nejlepší je samozřejmě parodování hollywoodských klišé, filmových žánrů, konkurenčních seriálu a filmů samotných. Mezi to nejlepší patří parodie mafiánských filmů, Lotra, westernů nebo třeba Star Wars. Jako nejlepší se mi zatím jevila série druhá, třetí už tak povedená není, na jeden dobrý díl připadají 2 horší, ale na působivosti to seriálu neubírá. Celá parta herců si své role evidentně užívá, osobně mám nejraději Jeffa a Abeda. Doufám, že se do budoucna vyvine nějak vztah Jeffa a Annie a opět přibudou závěrečné sekvence s Abedem a Troyem. Čtvrtá série je naprosto tragická, nevtipná a ostudná, je čas se ctí odejít, každopádně já dávám ruce od seriálu pryč. ()

TeraBum

Na Community jsem narazila v období před maturitou, ale zakázala jsem si na něj koukat, abych se mohla učit. Bohužel youtube jsem si nezakázala, a tak se Community stal prvním a jediným seriálem, který jsem milovala ještě než jsem viděla jediný díl. Po maturitě jsem shlédla všechny 3 řady asi za 4-5 dní. Z Community se stala naprostá srdcovka na kterou můžu koukat pořád dokola. Tolik vtipů ve dvaceti minutách, to se jen tak neomrzí. Jednoznačně můj nejoblíbenější komediální seriál. EDIT: Po obrovském zklamání ze 4. řady a nic moc 5. jsem se s Community v duchu loučila, ale přišla šestá řada a dokázala to zase celé nakopnout. Je to jiné než bezchybné první tři řady, ale zase jsem měla radost z každého dílu. #andamovie ()

gurmanik

Po první sérii jsem byl v euforii, paráda. Ve druhý sérii přišly díly, které jsem vyloženě protrpěl, bohužel laťka z té první série je hodně vysoko a seriál ji spíše začíná podlézat. Teď jsem ve 3. sérii a můžu říct, že polovina hlavních postav mi už neskutečně leze na nervy, zejména Brita. Rozhodně nedoporučuju českej dabing, často vám to totiž může vystřelit mozek z hlavy.. Přesto přese všechno, stále koukatelná podívaná :) Zejména díky postavě děkana, která je boží a těším se na každou další scénu s ním :D ()

Mimomisu

Trvalo mi pres dva roky, nez jsem se ke Community vratil (uz fakt pomalu neni na co koukat). Puvodne jsem sledoval prvni dva dily, ale nevenoval jim pozornost a sel dal. Pak to zacal vyslilat Smichov a i tam me to mijelo (zvlast v dabingu), ale mel jsem stesti, ze jsem narazil na predposledni dil druhe serie (paintbal č. 2) a jeho pokracovani uz musel najit na netu,tak mi to nedalo a sjel jsem vsechny serie pekne od zacatku behem ctyr dnu, tak jsem teprve pochopil v cem je sila a kouzlo tohodle serialu. Jde o parodii, jak ze stare skoly panu Zucker/Abrahmas/Zucker a stejne, jako oni se neboji zajit nekdy daleko. Asi to neni pro kazdeho, ale srovnani se soucasnymi sitcomy fakt neni vubec na miste - nekteri dotycni zni, jak pitomci - HIMYM, Friends? To je uplne nekde jinde...Vylozene me spis napadaji (casto citovani) Scrubs - k tem jedinym to ma docela blizko. Na pet hvezd to neni, zvlast diky kolisavosti nekterych dilu (vylozene spatny ale neni ani jeden). Ctvrta serie mi take vadila mene, nez je tady v prumeru v kometarich zvykem. Na patou se tesim, Chevyho Chase (resp jeho postavy) je sice skoda, ale nema se chovat, jak blb. PS: asi to uz tu nekdo proflak, ale tu slavnou epizodu Modern Warfare delal Justin Lin (zjisteno prave ted nahodou) ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)