Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

venison

Tento snímek bych zaškatulkovala asi jako hudební nízkorozpočťák a ono „hups“ Jeff Bridges za to dostal loni cenu.. Jako nic proti nikomu - Jeff je grandiózní herec a nikomu bych zlatou sošku nepřála víc, ale opravdu mě zarazilo, že jí dostal zrovna za roli Bada Blacka, protože vím nejmíň o 10 jiných rolích, kde by si ho zasloužil.. Proč ne zrovna za film Big Lebowski? Obdivuhodné je, že písničky nazpíval samotný Jeff společně s Colinem Farrellem, i když country a ještě k tomu fiktivní zpěváci nejsou tak vysoká laťka, jakou měli třeba Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon (Johny Cash a June Carter) ve filmu Walk The Line.. Jeff má hodně příjemnej hlas.. Neberte mou kritiku ocenění jako kritiku filmu, protože ten je fajn, jen si myslím, že neměl u zlatých sošek moc co dělat.. Maggie Gyllenhaal podle mě víc ukázala v Úsměvu Mony Lisy než zde o 7 let později.. V roce 2010 nenatočili jinak nic konkurenceschopného? ()

rockwoman

"Už jsme si mysleli, že se tu neukážete. Hochu já hrál nemocnej, ožralej, rozvedenej i na útěku." Bad je sympatický, stárnoucí muzikant s laskavým srdcem, který prošvihnul důležitých 24 let svého života a uvědomuje si to až ve chvíly, kdy potkává Jean a jejího syna. Vždycky to nevyjde tak jak by si člověk přál, ale i přátelství je vzácným darem. Jeff Bridges, ten nepřehlédnutelný obr sršící šarmem se tady zase herecky vyřádil a jak vzal kytaru do ruky vrněla jsem blahem. ッ ()

Timak

Já nevím co na to říct. Opravdu ne. Film se mi líbil, ale ... Jeff Bridges byl skvělej (ikdyž Tě nemám moc rád kámo), ale ... Maggie byla úžasná, ale ... Dokonce Collin doplňoval perfektně, ale ... Prostě nic novýho. Nemohl jsem se zbavit pocitu, kdy se to rozjede, kdy to přijde a najednou byl konec. Kterej se dal odhadnout poměrně brzy ... Je to dobrej film, ale dávám horší 4* ()

Tereza666

Jak já tohle nesnáším. Těšíte se na film a když ho konečně dostanete do ruky, a sledujete ty nevyužité možnosti.! Nuda, tak strašná nuda.. ()

0lie

Nejsem zrovna country fanda, ale Jeff Bridges se poslouchal opravdu slušně. Škoda jen, že příběh neměl co nového nabídnout. ()

Beatle

Country hudbě jsem nikdy nerozuměla ani nefandila, ale musím uznat, že v písničkách zpívaných Jeff Bridgesem se mi tu a tam tajil dech (kupodivu i Colin Farrell příjemně překvapil. Od irského notorického kuřáka a ožraly bych takový sametový hlas nečekala). Film má mezi žánry zařazeno "romantický", což se opravdu projevilo. Paradoxem je, že mě nikdy nebavily klasické romantické filmy, ale spíše snímky typu CRAZY HEART. Jen pro mne zklamáním bylo, že film neskončil tím "romantickým" předpokladem. Celou dobu jsem postavě Bad Blakea fandila, a opravdu jsem doufala, že na konci dojde alespoň nějaké odměny za roky v lihu a utrpení. A ono kromě peněz vlastně nezískal nic. Je to hořko-sladký film, naplněný vyzývavou a jako obvykle naprosto omračující Maggie Gyllenhaal, Colinem Farrellem, přičemž podstatu této postavy jsem moc nepobrala (přišla mi zbytečná), ale především jednoduše dokonalým Jeff Bridgesem. Myslím, že lépe by tento charakter moc herců nezahrálo. Alkoholika (který sebou ale nikde neplácá ožralý po barech), romantika (což je možná úchylné, ale i šedesátiletý Jeff dokáže přesvědčit ženskou populaci kina, aby jej bezmezně milovala), hudebníka (z vlastní zkušenosti vím, jak komplikované a komplexní osobnosti to jsou) a prostě všeobecně dobrou duši, kterou bylo potřeba jen postrčit. Takže nakonec musím dát 5* a na procenta hodnotit takovými 90%. Jak říkám. Mě se leckterý romantický film nelíbí. A tak když se mi nějaký líbí, tak ho po zásluze ocením. A je to taky za písničky, za zpěv a za to, že hudebníci hrající "kapely" ve filmu byli skuteční hudebníci (minimálně kytaristé na začátku filmu). Ony jsou prostě věci, se kterýma když léta žijete, tak je prostě poznáte :) ()

VasaX

Bridgesovo sólo, kde si očividně chtěl střihnout svého Wrestlera a zároveň i hudební country-drama. A celé si ho projíždí, od začátku do konce, sem tamsi přicmrndne Duvall či Farrell a jediný kdo tu více čeří vody je Maggie Gyllenhaal. Té moje sympatije obecně moc nepřipadají, ale je zajímavá, o tom žádná. A zde podává i celkem přesvědčivý výkon. Prim ale stále hraje Bridges, kterému role jasně sedne. Bohužel film nemá valného zvratu či důmyslnější zápletky a spíše je celý téměř dvouhodinový snímek o vnitřním konfliktu, smíření se Blakea s jeho vlastní vyhasínající hvězdou, vlastním stínem a kostlivci ve skříni. A to samotné je hlavní zápletka a přelomy v ději sjsou dramatickým vyvrcholením. Sice slabé a v tomhle ohledu plytné, a také ze moc originální, zato velmi přesvědčivé, lidské a skoro "biografické". Na místě by bylo průměrné hodnocení, ale má slabost pro Bridgese, těmto hudebním "biografiím" a blues/country hudbě u mě vydá na další, čtvrtou, hvězdu. Mě Bridges "Bad Blake" oslovil, ale u někoho dalšího se mu to podařit zrovna nemusí. ()

sskrblik

Je zvláštní, že se Crazy Heart často přirovnávná k Wrestlerovi, ikdyž jsou oba filmy o něčem úplně jiném. Jeffa Bridgese si poslední dobou čím dál tím víc oblibuji a tímhle jenom potěšil :). Hudba byla perfektní a životní příběh působivý. Crazy Heart budu považovat za kvalitní film, který má co říct. Není to sice jeden z těch filmů, který by mě dostal, abych z něj byl pif paf... ale i tak je to výborné hudební drama. ()

VanTom

Vyhořelý country zpěvák v pokročilém stádiu alkoholismu (a "morousovitého" negativismu ze stagnující kariéry) se na stará kolena zakouká do pohledné reportérky – ale dokáže (chce?) kvůli ní a jejímu malému synkovi se sebou něco dělat? Scénář sice jede takovou standardní odrhovačku s nevýraznou codou, ovšem excelentní Jeff Bridges (i půvabná Maggie Gyllenhaal) ve své kreaci fascinuje – a ty jeho songy (Stephen Bruton a T Bone Burnett) vůbec nejsou k zahození. ()

Bagr_007

Možná může někomu vadit, že je to místy podobné Wrestlerovi víc než by bylo zdrávo, ale když jde o stejně dobrý herecký koncert, tak proč ne. A té country muziky se nebojte. 80% ()

FrajerTom

Wrestler Jeffa Bridgese. Film, který se na první pohled může zdát jako prázdná Oscarová kalkulace je ve skutečnosti hodně silný příběh potulného zpěváka - pohasínající legedy, která marně vyhlíží svůj comback.. Jeff Bridges kraluje celému filmu a jeho vynikající herecký i pěvecký výkon byl po zásluze odměněn Oscarem.. Z jeho hereckých parťáků mě nejvíc potěšil Colin Farell a jejich společný koncert patří k mým nejoblíbenějším scénám z celého filmu.. Citlivá režie, skvělé obsazení a výtečná hudba dělají z Crazy Heart setsakramentsky příjemný film.. ()

zigíš

keď som v sobotu po ránu (alebo už k obedu?) spod prázdnych flašiek a hromady špakov čučal jak mochomůrka krom kávy a tobacca mi spravil chuť ´crazy heart´ ..proste koncentrovaná pohoda (aj to country mi nakoniec sadlo) ()

horacko

Taký ten typický americký snímok, ktorý určite lahodil práve tým Američanom, ktorý vysedávajú na svojej terase, upíjajú whisky z fľaše a občas oprášia svoju starú gitaru a zabrnkajú si pár country pesničiek. Príbeh Bada Blakea si získal aj mňa. Jeff bol skvelý tak ako herec, tak i ako spevák. Príjemne pozerateľné. ()

strelenaL

Srdcová záležitost léta. Oslňující a super chlap Jeff Bridges, nádherná country hudba (ve filmu) i soundtrack a příběh jak z dávných časů. Velmi doporučuji. ()

Ravi

I když to není nejzajímavější příběh jedné muzikantské legendy, který by diváka strhnul, má hodně do sebe a rozhodně 65% = 3/5 za něj není málo. Spíš maximum. Je to taková one-man-show Jeffa Bridgese, kterému role sedla, jako by ji žil i on sám. Potácí se rolí sem a tam v rozvláčném tempu a příběh v jeho stínu trochu bledne. Hudebně zajímavý, jinak ale průměrný film. ()

Eoin

Samotný hudobný žáner mam veľmi rád, tieto filmy maju zvláštne čaro. Crazy Heart je film ktorý má myšlienku sprevádzanú krásnou country muzikou a výborným výkonom Jeffa Bridgesa. Vôbec som netušil, že Jeff vie spievať, a k tomu sú to výborné piesne ktoré počúvam doteraz. 75% ()

Myrreczech

Krásný příběh o jedné zapadající hvězdě, krásné písně, krásný film. Příběhem připomínající o rok staršího Wreslera. Bridges nepřekvapil hereckým výkonem (který je vždy na jedničku), ale úžasným zpěvem. A Maggie sympaticky doplňuje skvělé obsazení celého filmu. Celkově opravdu vydařené, jen možná těch klišé nemuselo být tolik. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Tahle poloha mu nepochybně sedne. V „revenge thrilleru“ Out of the Furnace si zahraje chlápka, který si odkroutil čtyři roky za katrem. Po návratu plánuje sekat dobrotu a žít poklidný život. Jak… (viac)

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (viac)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (viac)