Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

vyfuk

Folkové orgasmy dokáží být skutečné. Drnkání na akustickou kytaru a k tomu onen country zvuk dokáže mít přeci jen něco do sebe. Pro mne to vždycky asi bude takový ten styl hudby, který mne vždy dojme, bude mít v mém srdci speciální místo, ale nikdy ho asi nebudu znát tak nazpaměť jak bych sám chtěl. Tento film dokáže perfektně hudební stránky využít a prošoupnout ji do v celku dobrého děje. Jedna věc je však ta, že někdo jako já čeká příběh nějakého extrémně arogantního zpěváka s životem v koncích a nějakého jistého napravení. No vlastně takový jiný Johnny Cash. Ale to by bylo zase moc. U mě je trochu buzerantovina to, že tenhle film je vlastně o tom, co říkám, ale ale hold já bych si to představoval jinak no. Ale to už je taky jiný příběh. Tenhle film je v jistém ohledu úžasný. Jenom to hold nebylo přesně to, co jsem hledal. ()

Philoun1

Velice příjemný filmový zážitek s hořkosladkou příchutí. Jeff Bridges tu předvádí svůj výborný standart a já doufám, že mu ten oskar dopadne, už by si ho dlouho zasloužil. ()

Pecival

Srovnání s nedávným Wrestlerem se asi nedá vyhnout a film pro mě vyznívá přeci jen hůře. Především, ač Jeff patří mezi širší okruh mých favoritů, Rourke to není. Také filmu láme nohy příšerná schématičnost a naprostá odhadnutelnost, což aspoň trochu zachraňuje závěr. Také jako asi nemalou část diváků v ČR, country mě zrovna nebere. Co tak zůstane nezpochybnitelné je parádní Jeff Bridges jako pořad ožralej, jetej vágus, ale určitě má zajímavější role. A Colin s culíkem je sekáč. ()

Almásy

naposledy ma takto dostali Hodiny. ano, pribeh je to tuctovy babrak, dostane sa z toho a je uspesny. herci nam starnu tak kazdy nech si zahra svoju zivotnu rolu. najsamprv to bol Mickey Rourke vo Wrestlerovi, teraz Jeff Bridges v Crazy Heart. mozno budem prehanat ale taky skvely herecky vykon som nevidel uz velmi dlho a slovami mojej profesorky ,, Hrali mu aj nitky na trenkoch", velmi zasluzeny Oscar. spolu s Gyllenhaalovou z toho tuctoveho pribehu robia neuveritelne ludsky film, naozaj ako vystrihnuty zo zivota. aj ten ne-happy end na konci bola velmi prijemna ceresnicka na torte. az som normalne prekvapeny ako sa mi to pacilo. soundtrack povinne stiahnut vsetci! ()

weselow

Problém je, že jsem přesně tenhle film čekal, country Bridges chlastá, fuckuje a zvrací jak to umí jenom on, pak ženská, posere to, odvykačka a napůl šťastnej konec. Taky jsem doufal, že bude trošku dramatičtější ta linka s Colinem Farrellem, třeba že si dají aspoň přes hubu :) ()

European

Uznávám, že osud Bada Blaka není v podstatě nijak originální... problémy s chlastem a ženskými měli (a mají) ve světě showbussinnesu snad všichni, takže ty 4 hvězdy jsou spíše za muziku a skvělé herecké výkony. ()

Soweek

Crazy Heart je špičkový film s výbornými hereckými výkony a skvělou režií, z níž nováček Scott Cooper bude určitě těžit minimálně dalším filmem. Film mne ale naprosto míjí příběhem, tématem, zkušenostmi, věkem a dalšími věcmi a abych bych kvuli tomu, že mně snímek nemá co nabídnout, zprznil jeho hodnocení, to ho radši ponechám nehodnocen. ()

Mr.Jackass

Bridges je samozřejmě na Oscara nominován naprosto po právu a opět se možná potvrdí, že když hraje někdo postiženého, závislého, šíleného, homosexuálního nebo černého, má největší šanci na Oscara. Je to one man show od začátku na konec, ale prostě mě ve filmu něco chybělo, přesto měl jistě zajímavou náplň a možná časem hodnocení na 4 * upravím. Trochu mě to připomnělo loňský film wrestler, akorát místo wrestlerského prostředí se dostaneme do Texasu a Nového Mexika a Country muziky. Zkrachovalý alkoholik po padesátce začne hledat smysl jeho života, jestli se mu to povede zjistěte a posuďte každý sám. ()

Lukoboss

Pěkná opilecká onemanshow aneb jak může chlast zničit něčí život. Jeff Bridges to má napsané přímo na tělo, image á la Big Lebowski mu sedí a ty písničky mu taky jdou pěkně od ruky (nebo od pusy?) :) Minirole C. Farrella je malinká, ale o to víc v pohodě, nijak nezaclání. Bohužel si kdysi slavný country zpěvák najde v průběhu asi tu nejhnusnější ženskou, kterou mohl potkat, ale to je můj problém, že to tak vidím. Přestože je snímek tzv. o ničem, dívá se na to dobře a člověk se u toho občas i zamyslí (nebo ho to k tomu aspoň nabádá), a to je dobře. PS: přirovnal bych tenhle film k Wrestlerovi. ()

Arius

Opäť taký ten pokus zahrať na citlivú strunu. Predovšetkým by som ale vyzdvihol nominovanie Jeffa Bridgesa pre ktorého je rola takého zbitého psa ako vyšitá. S tohto pohľadu skutočne skvelá, ťahal tu loď po celý čas a hlavne vďaka nemu som sa nenudil. Horšie to už bolo s Farrellom, ináč velmi dobrý herec nemal v contry dráme čo hladať, rovnako tak Gyllenhaal ktorá mi tam nesedela. Treba uznať že aj keď to bolo silene predsa len to zanechalo istý dojem a minimálne trojhviezdičkovo to ja vidím. ()

ZkuKol

Ideální role pro herce, jehož už opustilo mládí. Měsíc se nepřevlékl, na dietu se vykašlal, whisky neodmítal a holení zamkl na deset západů a Stanislavski se plácal štěstím do stehen. Jeff navíc umí i hrát, takže mu toho country-zpěváka, co věčně navátej musí dál tu káru showbussinesu táhnout sám, opravdu uvěříte. Vedlejší role jsou obsazeny velmi solidně, z country je vybraná ta lepší část, takže se to dá poslouchat a prostředí má své malé kouzlo. Kamenem úrazu je Cooper, ve filmu snad není jedna zajímavá scéna, vizuál šedivý, příběh otrhaný jak Badovi džíny, stopáž dlouhá jak špatné turné a tempo horší než ta píseň, u které Blake tak vesele zvrací. Soška je tak nějak v rámci trendů americké akademie pochopitelná, ale film je jenom jeden ze životopisů, navíc prostý jakékoli svěžesti. Bad Blake chlastá 30 let non-stop a jen tak mimochodem prožívá úpadek své zpěvácké kariéry, až potká ženu, jenž mu změní život - no páni, to tu ještě nebylo!... 50% ()

sedm.1

Filmů o životních ztroskotancích,outseidrech,alkoholicích a dalších podobných troskách je nespočet a většinou nutno přiznat,že jsou povedené.S Crazy Heart je to ale docela těžké.Ono nejde ani tentokrát o špatný film,ale co s tím,když jde o tak moc vyvařený matroš.Bývalá (tentokrát country) hvězda,která nyní nonstop chlastá a je celkově v řiti,potká někoho,kdo mu může změnit život a díky komu se i pokusí dát dohromady.Hotovo.Dvě hodiny pryč a význam či zážitek minimální.Crazy Heart nemá ani originální zápletku,neni ani nijak neobyčejně natočen či pojat,Jeff Bridges podává sice výborný(ovšem nikoliv Oscarový!!!!! výkon),ale tento typ filmů je většinou velkou hereckou příležitostí,takže ani zde nic nového a ani vystihnutí atmosféry se příliš nazadařilo,a to ať už se to týká buď zlomené duše chátrajícího hrdiny,nebo například country komunity a života v ní.Takže ikdyž se na Crazy Heart dobře kouká a poměrně rychle u něj strávený čas uteče,jako celek vážně neoslní.Prostě žádný ojedinělý zážitek,nic výrazného,jen zkrátka rutině natočený a výborně zahraný film. ()

Forsberg11

Crazy Heart je ten druh filmu, ktorý si pustíte len, alebo hlavne kvôli hereckému obsadeniu. V tomto prípade to bol práve Jeff Bridges, ktorý ma k snímku dotiahol. Svoju úlohou vo filme si aj patrične splnil, bol vynikajúci, čo už konečne neuniklo ani členom akadémie. Film samotný, je už na tom ale horšie. Nemastný neslaný príbeh o stárnucom country hudobníkovi, cestujúcom po krajine, to popravde nie je nič pre mňa. Teda aspoň v tomto obale, ktorý ma bavil len pramálo. Nakrútené to je ale celkom pekne, teda minimálne čo sa týka kamery a celkovej neviazanej atmosféry filmu. 55 %! ()

DavidS.

Nezáleží na tom, do jaké míry milujete nebo nenávidíte country. Crazy Heart je primárně o Jeffu Bridgesovi, který tu fantasticky ztvárnil alkoholika, ztroskotance, ale zároveň někoho, komu ještě zůstává špetka profesionality i charismatu...Bohužel jsem ale nenašel důvod, proč by se do něj měla zamilovat novinářka v podání Maggie Gyllenhaal a vystavit všemu i svého syna...Naštěstí konec tuhle vztahovou linku uvedl na pravou míru... ()

Cracker

Prvý Cooperov film a hneď takáto pecka! Dúfajme že mu táto skvelá forma vydrží čo najdlhšie :) Od začiatku som si film spojoval s Wrestlerom, Crazy Heart ma ale očaril iným spôsobom. Tie piesne sú geniálne, od Rockyho sa mi žiadne piesne tak nepáčili a Jeff tomu dáva svoje crazy heart. No a nakoniec samotný Pán Bridges, toho Oscara mu tentokrát zo srdca prajem aj keď sú nominovaný aj niektorý moji veľký obľúbenci. Úžasný film ktorý stojí zato si aspoň raz v živote pozrieť! ;) ()

casioa....

Bridges lepší ako Rourke (The Wrestler)! Tak týmto začnem...McClure's whiskey, and homemade bizkit :D Som zvedavý, či raz niečo takéto natočia trebárs, aj o Keithovi Urbanovi-ak áno, už sa veľmi teším. Ouu, Maggie Gyllehaaaal bola tak sladká, s tyrkysovými náušicami (ako vedela, že mám tyrkys rád :))))), taká staršia-odrastená verzia "highschoolsweetheart"-takže, vôbec sa nečudujem, že iskra preskočila :) Jeff lepší spevák, ako Mickey wrestler! Žeby Oscar za hlavnú rolu?!? Uvidíme (dnes je 7.3.10, čiže....Oscar o päť minút dvanásť :) UPGRADE-áno, Jeff má svojho Oscara....a tiež ústredná pieseň Weary Kind, si toho svojho vyzdvihla :) ()

Dodmund

Závěrečná píseň přehoupla hodnocení tohoto filmu ke slabším 4*. Country hudba mně je docela cizí, přesto oceňuji dobrou režii a Jeffa Bridgese. Jeho charakter velice připomíná Big Lebowski a první koncert v bowlingové hale, kdy popíjí na baru je přímým odkazem. Jinak mám pocit, že podobných příběhů bylo natočeno již spousta. Určitě stojí za zmínku fakt, že Jeff Bridges i Colin Farrell skutečně nazpívali všechny své písně. ()

Michelle75

" Dude" v plné své kráse. Film, který probíhá skoro celou dobu ve stejné rovině, ale mě prostě baví .Připadala jsem si jako v knize od Bukowského, protože život Bada Bleaka tak nějak vypadal, přesto herectví a zpěv Bridgese jsou hlavní tahák, proč tenhle příběh prožít. Někomu možná i otevře oči a dá naději, že nikdy není na nic pozdě. Vsuvky s Colinem jsou pro film příjemným zpestřením a já mám pocit, že tohle country mi vůbec nevadí, naopak. ()

Pavlík

06. 08. 2010 (201.); i když v založení nové rodiny Otis ,,Bad,, Blake nevyhrál, následující život ano, alkohol ve větším množství není dobrá věc ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Tahle poloha mu nepochybně sedne. V „revenge thrilleru“ Out of the Furnace si zahraje chlápka, který si odkroutil čtyři roky za katrem. Po návratu plánuje sekat dobrotu a žít poklidný život. Jak… (viac)

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (viac)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (viac)