Bezsenné noci v Seattli

• Česko Samotář v Seattlu (viac)

Architekt Sam stále smúti po smrti svojej manželky, ale jeho malý syn nechce, aby bol ďalej sám a tak zavolá do nočného programu v rádiu a prinúti otca, aby sa prihovoril poslucháčom. Medzi nimi je aj Annie, ktorú Samov príhovor zaujme. Obaja sú však veľmi rozdielni - Sam je idealista, presvedčený o sile lásky, praktická Anna má naopak o všetkom nejaké pochybnosti... (STV)

Zikus

Tenhle film byl zmíněn v jedné knize, jako příklad teorie o spřízněných duších. Děkuju autorovi za to, že ho tam uvedl, bylo to úžasný. ()

ZnalecH

Co se týče hereckého obsazení, tak jsem byl spokojen a ani atmosféra vyvolaná starými písněmi nebyla špatná. Bohužel jsem v tomto filmu nespatřil nic, co by mě oslnilo. Bylo příjemné pozorovat kousky malého kluka, avšak nebylo to dost na celý večer. Když tedy přejdu herce, hudbu a lehké komediální prvky, tak už mě nenapadá nic, co by stálo za zmínku. ()

neo93

Velmi zajímavá a také dobrá romantická komedie, která se navíc, již od začátku vyvíjí docela jinak než byste čekali. Od takového typu filmu samozřejmě očekáváte, kdy a jak se právě ústřední dvojice střetne a jak se bude dále rozvíjet. Jenže v tomto případě, tomu tak není. Celou dobu pouze sledujeme dva odlišné lidi, jak prožívají svoje životy a jen díky shodě okolností se protnou, ale až v tom naprosto posledním okamžiku. Pro mě rozhodně pozoruhodná výstavba filmu, která docela fungovala a bavila zároveň. A ten závěr, stojí za to, ačkoli už je trochu otřepaný. ()

haWranka

Teda já se tak těšila, ale vlastně mě to vůbec nebavilo. Nezasmála jsem se, romantika mi nepřišla nijak extra romantická... S Tomem a Meg budu mít vždycky radši Lásku přes internet. ()

Inozuka

Pamatoval jsem si jako lepší. Příběh sice dojemný, ale dost hloupoučký a naivní ... Duo Hanks-Ryan funguje dobře, ale celek úplně nezachrání. ()

Likan7

Na dvojici Tom Hanks Meg Ryan se moc pěkně kouká. Přece jen ale jejich romantický vrchol přišel až za 5 let s Láskou přes internet. Samotář v Seattlu je fajnovou komedií. Prakticky se v ní nestane nic špatnýho, postavy jsou sympatický a minimálně v první polovině vám to dobře odsýpá. V poslední třetině mi to sice začalo dost drhnout, a těch divných náhod začalo být na můj vkus až příliš, jako nenáročný film na sobotní dopoledne to ale funguje. ()

GTS_PUNK

Ľahko stráviteľná "jednohubková" romantická komédia o hľadaní partnerského a všeobecne životného šťastia. Miestami mierne klišéovité podanie, ktoré však je pri podobných filmových dielach istou povinnosťou, ktorá len málokedy nekončí očakávaným happy-endom, ku ktorému už od samotného začiatku smeruje. A inak to samozrejme nekončí ani v Seattli, v Marylande, alebo v New Yorku. Herecky príjemne prekvapuje malý Ross Malinger, čo v prípade detských hercov nie je bežnou samozrejmosťou. Chlapec na seba však vo viacerých scénach dokáže strhnúť pozornosť a prekonať dokonca aj samotného Toma Hanksa. Sleepless in Seattle niet čo vyčítať, pretože ponúka presne to, čo možno očakávať. A či je to dobré alebo zlé, nech už individuálne posúdi každý divák sám. Na niečo však je potrebné explicitne poukázať, a síce na to, že minimálne prvá tretina, tá vianočne ladená, ponúka vynikajúcu deväťdesiatkovú atmosféru. A hudba tu takisto stojí za to. ()

src

Na muj vkus prilis mnoho dramatu a prilis malo komedie (i kdyz treba scena se zadkem je brilantni), v podstate mirne komedialni verze pribehu z cervene knihovny. Kralovna romantickych komedii Meg Ryan a Pan Herec Tom Hanks vsak jen tak nezklamou. ()

Taffey

Už jsem na Hanksův relativně monotónní obličej docela alergický, abych pravdu řekl. Ale Samotář je vynikající film, ve kterém oba hlavní aktéři hrají přirozeně a Hanks nepřehrává. Vůbec jsem se nenudil. Kupodivu mi ale film vůbec nepřipadal jako komedie. Film mi velmi připomíná Zelenou kartu. ()

Strider

Bezsenné noci v Seattli?! No to je teda název, ti Slováci jsou fakt někdy k popukání. Ale jinak film byl takový lepší průměr. Dost se mi filmu líbila Meg Ryan, mikdy předtím jsem ji moc nemusel, ale teď byla tak správně trhlá. Malej kluk mě docela štval. Tom Hanks už je lehce okoukanej a ta ženská co furt řvala by si zaloužila ranu. ()

MRPitivier

Klasická romantická komedie s nádechem posledního desetiletí minulého století v krásném prostředí Seattlu a N.Y.C. Příběh je sympatický, herci prožívají své role a jejich výkon se tím rapidně zvedá. Syn svému otci nic nedaruje, i když ví, že po smrti maminky to nemá lehké a hledá mu novou přítelkyni pomocí rádia... ale otec si najde přítelkyni z okolí jejich bydliště, ze Seattlu, kterou chce poznávat, ale syn mu situaci komplikuje namlouváním jeho kandidátky na maminku... celé se to zamotá a skončí klišém v N.Y.C. na Empire State Building! ()

nenet

Zatím asi jediný film, kde se mi hodně líbily starší americké šlágry, které velice úspěšně dokreslují celkovou atmosféru. ()

Tamdydam

Kdyby se důkladně zapracovalo na zápletce (tak aby se filmu dalo alespoň trochu věřit), mohl by to být skvělý film. Hanks i Ryan jsou zde výborní. Člověk od začátku pln nadějí čeká, co se z toho vyklube. Ale postupem času se z toho klube čím dál tím nevěrohodnější pitomost. A člověk dál čeká a čeká a čeká... Až se ti dva konečně sejdou. ()

Duke90

Tak na tohle jsem se po moc příjemné Lásce přes internet hodně dlouho těšil a nakonec bych "nespavce" pomalu označil za zklamání. Prvních 45 minut se děj strašně táhl a byl cítit těžký závan nefalšované nudy s tím, že občas se objevily i lepší střípky v podobě hereckých výkonů (v tomto případě hlavně Tom Hanks). Celé je to takové až skoro pohádkově americké o tom, jak "slepý k houslím přišel" a právě přílišná naivita je pro mě další problém. Já jsem dost citlivý člověk a do těch správných romantických filmů se dovedu vžít bez problémů, ale tentokrát to bohužel nebude ten případ. ()

Pompey

Samotář v Seattlu má prý býti romantickou komedií. Z romatického hlediska je to naprostý propadák, protože samotný námět je dosti chatrný a bez jakéhokoliv odklonu od dějové linie se film stává neskutečně nudným. Navíc u filmu jsem se ani jednou nezasmál, což je pro komedii dosti velký handicap, možná by pomohlo, kdyby tvůrci vložili do filmu berličku v podobě umělého smíchu, abych alespoň věděl kde co a jak mělo být vtipné. Oproti jiným romantickým komediím ať už s Tomem Hanksem (Pointa, Láska přes internet, Žbluňk) nebo bez něj (Když Harry potkal Sally, Po čem ženy touží, Lepší už to nebude) je toto dosti slabá "podívaná". ()

Fanak

Ve své době snad byl tento film nadprůměrný, dnes však již poměrně uspávací záležitost, která zaujme především účesy Hankse i Ryanové. Oba herci v hlavních rolích v současné době už mají za sebou lepší kousky. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)