More Than a Game

• Veľká Británia More Than a Game

Debut režiséra Kristophera Belmana, jenž se spolu s Bradem Hoganem postaral i o scénář, přibližující cestu na vrchol současné superhvězdy basketbalové NBA LeBrona Jamese označovaného za druhého Michaela Jordana. Dokument se kromě Jamese zaměřuje i na čtyři z jeho spoluhráčů (Dru Joyce, Romeo Travise, Sian Cottona a Willie McGeea) ze střední školy St. Vincent-St. Mary v Ohiu. (Caszidy)

neoBlast

Hollywoodský příběh, který by napsal každý druhý scénárista z LA a přesto místo zdramatizované formy dostává divák sportovní dokument. Dokument vymazlený, divácky přivětivý a nakonec i těmi emocemi a city doplněný. O basketbalu vím velké megakulové na druhou - nic se sice nezměnilo, ale cestu s těmito kluky od Belmana dám klidně znovu. 70 % ()

Zeck

Pro neznalce mého kalibru, kteří znají pouze LeBrona a na basket koukají jen na Olympiádě, poučující. Zpracování dokumentu je vizuálně přitažlivé, různé upravy fotek do 3D je cool. Problém vidím se střihem, který je místy až tragický. Musím se přiznat, že jsem se nedokázal vyznat v zápasech, které Irové zrovna hráli. Celou dobu mluvili o nejdůležitějším zápase, aby o pět minut později označili další zápas za ten nejdůležitější. K tomu, aby se v tomhle dokumentu člověk vyznal, potřeboval by podrobně znát americké školní ligy, konference atd. Irové hráli zhruba 5 finálových zápasů, ale já se nedozvěděl, jestli je to státní, národní, nebo okresní, , zkrátka místy až chaotické pro nezasvěceného diváka. Různé nesmyslné přeskakování děje, který se vrací, ale ne k původnímu, ale uplně novému. Možná mám pár nesrovnalostí kvůli nedokonalým titulkům, které byly tak lajdácké, že se to ani nedá popsat. Dávám za 80%, konec byl dobrý a celkem dojemný. 17.06. 2010 ()

teutates

"Viac než hra, viac než tréner"... milujem sledovať NBA v TV, fakt pecka... LeBron je mediálne známa osobnosť, tento dokument približuje jeho mladosť, aj keď nie je len o ňom ako som si na začiatku myslel... taktiež som mal úplne iný názor na jeho osobu, v podstate som dosť prekvapený (v dobrom slova zmysle) z akých pomerov pochádza a aký je v skutočnosti "človek". Nemôžem zabudnúť ako sa díva na šport v USA a ako tuna, nie je ľahké byť dobrý športovec v CZ tak ako na SR... myslím si, že v tomto smere to majú v US o niečo jednoduchšie. Ako dokument 8/10 + fakt klobúk dole J. LeBrone ()

Caszidy

Snímek o basketbalovém mládí a dospívání budoucího nejlepšího hráče planety(je mi líto LeBrone, ale v sezóně 2009/2010 je Kobe stále ještě o malý kousek lepší). Zajímavý je především vysokou koncentrací unikátních záběrů z opravdu raného mládí Fab Five. Také podává pro pozornější diváky vysvětlení, proč je LeBron, jaký je, tedy silně extrovertní, s přemírou sebevědomí až hraničící s drzostí a namyšleností. Ale řekněte, nebyli byste stejní, kdybyste vyrůstali bez otce a všichni okolo, včetně médií, by Vám od útlého věku říkali, že jste příští Michael Jordan? ()

Fanucci

Super dokument především díky obrovskému množství autentických materiálů z doby, kdy LeBron a spol. spolu na střední hráli. ()

eye candy

Faktem je, že kdyby se LeBron neprosadil v NBA, pravděpodobně by tento dokument nikdy nevznikl, na druhou stranu by bylo dobré zmínit, že se nejedná o dokument o LeBronu Jamesovi, jak by se mohlo z komentářů zdát, nerozebírá se zde jeho kariéra v NBA, ani se zde neonanuje nad tím kdo je lepší, jestli on nebo Kobe. Tento nádherně zpracovaný dokument není totiž v zásadě ani toliko o basketu nebo výjímečných talentech jako o věcech, které tuto hru a sport obecně přesahují. /ostatně jak už napovídá samotný název ()

answer

Byl jsem velice rád, že to nebyl příběh pouze LeBrona Jamese, ale příběh celého týmu. Očekával jsem dokument o zrodu hvězdy, která na sebe upoutala obrovskou pozornost už v tak útlém věku, k mému překvapení The King byl pouze dílek do celé skládačky příběhu. Velice pěkně natočeno. ()

Spike23

Do Michaela Jordana má hodně daleko, být dřív pravidla NBA jako jsou nyní, hned by byl vidět obrovský rozdíl rozdíl MJ a LeBrona. Jako zarytý fanoušek Bulls ten plný počet prostě dát nemůžu. S nástupem Derricka Rose na MVP James prostě skončil. Je to nejvíce přeceňovaný hráč NBA a na nějaký dokument o něm je ještě hodně brzo. ()

kobe6

Hezké zpracování. Emotivní..přibližující nám zákulisí vynikajícího týmu střední školy a zrod NBA superhvězdy. Nejsem sice velký fanda Lebrona, ale toto na mě zapůsobilo, bohužel po jeho opuštění Akronu mi došlo, že pouze lhal do kamery. Ostatní postavy byly vynikající zejména vztah Dru-Dru:) ()

agassi68

Dosť netradične spracovaný príbeh o vychádzajúcej hviezde NBA LeBronovi Jamesovi a spol zo stredoškolských čias, keď ešte priateľstvo a súdržnosť boli pre neho najväčšími hodnotami. Momentálne Lebron robí všetko pre to aby konečne získal prsteň víťaza NBA a ja pevne verím, že sa mu to tak skoro nepodarí. Nech žije Michael Jordan! ()

sWONDER

Toto som potreboval vidieť. Teraz s kľudnym svedomím môžem tvrdiť že sledujem Jamesovu kariéru. Som LeBronov fanúšik a myslím si, že je jeden z najlepších a najkomplexnejších hráčov aký kedy hrali basketbal. Nebudem sa tu však rozplývať nad jeho výnimočnosťou a porovnávať ho s MJ-om,alebo tak. Tento dokument ukazuje ako "KING JAMES" začínal. Bola paráda sa pozerať na autentické zábery s jeho mladosti. POZOR! Film nie je venovaný výhradné Jamesovi, ale celému teamu s ktorým hrával od detstva. Každý s pätice tu ma približne rovnaký podiel času, ale aj tréner, členovia rodiny, atd....Dozvedáme sa o ich minulosti a živote aký viedli. Miestami však dosť chaoticky ukazuje, ako sa team dopracoval až na samotný vrchol. Pre fanúšikov POVINNOST !!! ()

MarsVl

Nejlepší dokumentární, a v mém TOP10 žebříčku určitě nyní obsažený film. Krásně natočeno, líbilo se mi, že nebylo vše jen kolem LeBrona i když to v podstatě bylo celé o něm, bez něj by tým nebyl a tím by nebyl ani tento film. Dozvěděl jsme se o jeho spoluhráčích a co víc dozvěděl jsem se víc o něm, jak měl těžké dětství , i když musím říct , že to měla většina slavnějších afroameričanů. Jde o to chopit šanci o nic jiného, je tolik nadaných dětí, které v pubertě přestanou , jde jen o to dřít. Nebudu nikomu nic tlouct do hlavy ale podle mě je LeBron James momentálně nejlepší basketbalovým hráčem planety a jako jediný se vyrovná Jordanovi. 5* bez žádných výčitek, skvělý zážitek.! ()

sirrgulo

Jo jo, před dvěma lety ještě netušili, že LeBron opustí Cleveland, a tak vznikl tento parádní dokument. Dnes je LeBron v domovském Ohiu za zrádce, samozvaného krále a zbabělce, který prchl v domnění, že ho jiní dostanou k vytouženému titulu zatím co sám slibovaný úspěch nedokázal nakonec do Ohia přinést. Jeho dresy jsou páleny, ale to každý fanoušek nba dobře ví. Přesto si nemůžu odpustit a musím to zmínit. Dokument je super a hlavně v druhé části ukazuje, že to nebylo jen sedm let, kterými LeBron připoutal pozornost ke Clevelandu a zmohl tak celé město a proslavil ho ve světě. Ale ve státech Ohio a Akron proslavil mnohem, mnohem dříve. Hlavní hvězda celého snímku je jasná, ale i přesto se nezapomíná na ostatní kluky a trenéra. Tam ale byla chemie, kdyby taková vznikla i v Clevelandu, nemusel se stěhovat do Miami. Snad se mu teď konečně začnou prsty zahalovat prsteny šampiona a s Wadem a Boshem to dotáhnou daleko. ()

yatan

More than a Game! Dokumentarny film, ktory aj laikom predstavuje vynimocne dieta a udalosti okoholo tohto mladeho muza, ktore maju tolko srdca kolo divak je len schopny absorbovat..Ano Lebron James je naozaj vynimocny basketbalista ktory trha vacsinu nba rekordov..a to co spravil v principe so St Mary, spravil neskor aj s Clevelandom. Prisiel do najslabsieho tymu a doviedol ho do Finale NBA. Rok na to sa stal najlepsim strelcom NBA a posledne dva roky spravil z tymu Cleveland Cavaliers najlepsi tym v NBA. Zial k absolutnemu tronu mu uz chyba len vytuzeny titul. Dnes mozme vydiet, ze sa fanusikovia Jamesa delia na dva tabory. Ti ktori schvaluju jeho rozhodnutie odist do Miami a sice tak prist o 75mil dolarov no sutazit o titul so spoluhracmi najvyssich kvalit, a tych ktori palia jeho dresy v clevelande a nechapu, ze Lebron James im dal krasnych a maximalne uspesnych 7 rokov a spravil tak z Clevelandu miesto na mape a majitelom tucne zisky. Skoda, ze aj NBA je More Than just a Game. Miami Go! ()

Andre.w

Tenhle dokument ukazuje, jak se LeBron James stal nejlepším hráčem planety. Zatímco Kobe24 stárne, hořkne a hraje hlavně na sebe, tak LeBron se stává čím dál tím víc nesobeckým hráčem, pomáhající svému týmu k budoucímu titulu v sezóně 2009/10. Snad z toho bude dynasty. ()

bedsore

Velmi zajímavé, poučné, kolikrát i dojemné, ale v rozumné míře. Vše se točí hlavně kolem basketu a palubovky. Kdo se někdy rád podívá na NBA a LeBrona Jamese jak hraje, neměl by minout tenhle filmový kousek. Ikdyž to není jen o něm, je to pěkná sonda do jeho basketbalové minulosti a odhalí v podstatě celou jeho cestu až k vysněné NBA. ()

John Marshall

parádní dokumet o vzestupu LeBrona Jamese jedho z nejlepší hráčů basketballu historie teto hry. jelikož jsem obrovský fanoušek Lebrona tak nemužu dát nic jiného než 5* ale taky je musím dát za skvělé zpracování všech momentů St Vincent - St Mary High School v Akronu Ohio. ()