The Blob

• USA The Glob (pracovný názov) (viac)

Jednoho večera pozorují teenageři Steve (Steve McQueen) a Jane (Aneta Corseaut) pád meteoritu. Ze spadnuvšího tělesa se zanedlouho vyklube podivná, slizká forma života, která je očividně lidem nepřátelská, ba dokonce je na potkání absorbuje... (Pohrobek)

jonyyy

Klasická osnova - atmosféra malého městečka, nevěřící policisté, teenageři dokazující svou pravdu. Známá tvář v podobně Stevea McQueena rozhodně potěšïla. Remake byl ale mnohem lepší. 70% ()

SOLOM.

Měl jsem dneska chuť si pustit nějaký ten starší kousek a tak jsem chtěl šáhnout po stejnojmenném kousku z roku 1988. Naštěstí mě „osvítilo“ a tak přišel nejprve na řadu tento originál (na který jsem jaksi pozapomněl). To by však byla velká chyba, protože nechat si ujít Stevea McQueena v „jediné“ hororové roli by byl obrovský hřích. Nejde sice o žádnou velkolepou podívanou, ale tato průměrná scifi-hororová oddechovka určitě stojí za pozornost. Je sice pravda, že jsem si místy připadal, jako bych spíše sledoval komedii, ale postupem času se dostavila i slušná atmosféra (tedy asi ve dvou scénách zhoustlo napětí). Vzhled monstra (slizu) byl spíše úsměvný a strach určitě nikomu nenažene, ale tak vzhledem ke stáří přimhouřím jedno oko. Stejně tak i tomu, že 17leté teenagery tu hrají skoro „třicetiletí“ herci. Byla vážně velká škoda, že „sliz“ tu nedostal více prostoru a tvůrci se místo budování hororové podívané spíše soustředili na odlehčené hlášky, dialogy a situace. Rovněž si myslím, že onu scénu z kina mohli ještě více rozvést. Bohužel na to zřejmě nebyli peníze, takže se divák musí spokojit i s tím málem. ()

liquido26

Sedmnáctiletý teenager Steve (představuje ho 28let starý McQueen) a jeho girlfriendka se snaží varovat město před smrtícícm slizem z vesmíru a jako obvykle jim nikdo nevěří. Se slizem samotným je náramná sranda, škoda, že ho tam nebylo víc. ()

blackrain

Steve McQueen v hororu? To byla ještě do včerejška i pro mě šílená myšlenka, ale přesvědčila jsem se na vlastní oči a zkoukla Blob. Nějak jsem si Steva nedokázala představit v takovém typu filmů. Myslím, že je to jediný horor, ve kterém hrál. I když tenhle snímek je spíše komedie než horor. Do hororu má hodně daleko. Nikdo se tu nekoupe v krvi a zohavenou mrtvolu tu taky nenajdete. Jde tu o to, že něco spadlo z vesmíru a nechová se to zrovna moc přátelsky. ()

Vampireman

Blob je čistokrevně šablonovitá, místy hrozivě tupá a natáhnutá záležitost, nicméně to má na podobný starý trháky asi nejlepší koukatelnost, ať už kvůli relativně rozumnému chování postav nebo přítomnosti starýho-mladýho Stevena, co to slušně táhne. Smál jsem se už u úvodní Carmichaelovy písničky a v úvodu jsem dostal ten správnej padesátkovej feeling american boye, co sedí se svou gal na movies a sleduje Blob. ()

Jino

Lehce úsměvná směsice sci-fi a hororu. Některé dialogy byly opravdu vedle, až jsem se musel několikrát nahlas zasmát a herci svými výkony přesvědčivě přehrávali jak jen to šlo. Na trikové stránce filmu jsem si však vcelku pochutnal. Sliz vypadá dobře a ty miniaturní makety domů, na něž montrum leze jsou dnes sice k pousmání, ale vzhledem k dobovým možnostem jsou provedeny pěkně a v některých případech i pečlivě. Jen je škoda, že slizu či jeho řádění si tady člověk moc neužije. Otevřený konec se nadmíru povedl a spokojeně dávám 60% ()

vesper001

Bacha na sliz, juchuchů…♫♫ Roztomilý horůrek s mladým, i když pro svou roli ne dost mladým, Stevem McQeenem. Ale komu by na tom u něj záleželo. Lidožravé želé mě dokonce i trochu vyděsilo – věrně připomínalo mé začátky v kuchyni. :) Závěrečný ekologický rýpanec taky beru. Spousta vřeštění, zmateného pobíhání a malé dítě v ohrožení jsou nezbytné, vytkla bych jen přílišnou ukecanost a dušezpyt jednoho opožděného benga. ()

Mr.Bulanek

Ono je hodně těžké hodnotit starý horor, se starými efekty. Lidé jsou více otrlí a efekty na vyšší úrovni. Ale já si to užil. Sci-Fi filmy z 50. tých let mám rád, mají svoje kouzlo. Od začátku jsem sledoval jak to s Blobem dopadne a závěrečné Global Warning bylo zajímavé. Těším se až si pustím remake z roku 1988, možná si ale předtím pustím Bloba z roku 1972. ()

Spock

Je to poměrně vtipný mix sci-fi, hororu a komedie, ve které pro mě jako diváka vítězí nadsázka. Zodpovědní teenageři hledají monstrum ze slizu, nedůvěřivá policie a jeden malý klučina s atrapou pistole ho chtějí následně zlikvidovat. Film skvěle zapadá do své doby. ()

Braddy

Pro milovníky jahodové marmelády je shlédnutí filmu povinností!! Já radši med, takže toto sousto bylo pro mě trošku nestravitelné. Steve McQueen je proto asi jediným světlým bodem tohoto filmu. Vše ostatní je špatně. Od srandovního "želé" které rozhodně nevzbuzuje žádnou hrůzu, po stupidní dialogy a prkenné herce, přestárlé "teenagery", až po nudný děj. ()

Babous

Roztomile špatný film, já tyhle starý béčka miluju. Sliz je odporný, americká noc padesátých let krásná - co se stane, když se tyhle dvě věci smíchají dohromady? ()

Han22

Trošku tomuhle filmu zvednu hodnocení. Tohle je prototyp zábavného hororu ala 80. léta (ostatně remake z roku 88 hovoří za vše), kterých jsem viděl spousty a které mám tak rád. Malé americké městečko, parta policajtů která nic nedělá, teenageři kterým nikdo nevěří, děj odehrávající se během jedné noci a něco ohrožující všechny okolo. Jasně sliz je spíše k smíchu a moc se na plátně neohřeje, vražd taky moc vidět není, ale děcka jsou sympatický včetně mladičkého McQueena, film je zábavný a celkem napínavý a závěrečná likvidaci slizu je celkem vynalézavá. A McQueen je tak dobrý herec, že celkem uhraje i toho teenagera, na kterého přecejen nevypadá. PS: Výborná písnička Beware The Blob na začátku. ()

iXtr3m3

Videné dávno pradávno a žiaľ film bol veľmi veľmi starý už aj tých 20-30 rokov dozadu, čo samozrejme ťažko vyčítať, keď sa človek pozrie na rok vzniku. Žiaľ nikdy sa to u mňa nezapísalo ako jeho famózne zremakovanie z 1988. ()

TERRORDROME

Steve McQueen vs. mäsožravý puding z vesmíru. Trochu to pripomína skeč Monty Pythona, až na to že tento puding nehrá tenis. No, je to blbé, naivné a väčšina filmu pozostáva z obkecávania a nekonečného presviedčania policajtov že majú v meste vražedný hnus z vesmíru. Vôbec mi nešlo do hlavy ako vlastne tá sestrička vyhodila poistky keď sa potkla v ordinácii. Samotný sliz je celkom pekný ( aj keď v podstate srandovný, kto by sa bál želatínovej gule ), ale uvidíme ho vlastne len v pár záberoch a samozrejme žiadne mŕtvoly alebo niečo podobné sú predsa 50-te roky. Najdesivejšou vecou vo filme je bizarný účes toho dedka čo padol ako prvý za obeť a najväčšia sranda je že McQueen tu hrá teenagera a pritom vyzerá ako chlap v stredných rokoch. ()

MickeyStuma

Je růžový, slizký a z jiného světa. Přiblíží se, pohltí svou oběť a nezanechá jedinou stopu. Sliz. Hodně vděčný námět hororového žánru, neb byl později použit ještě mnohokrát. Padesátá léta byla na takovéto snímky poměrně plodná, především v horších kvalitách. Tento snímek patří mezi ně. Při dnešním pohledu je až s podivem, že si v něm jednu z hlavních rolí zahrál Steve McQueen, a to dva roky před uvedením slaveného westernu „Sedm statečných“ (1960), ve kterém, jak známo, dostal jednu zásadní roli také. Inu, filmová historie má spoustu kariérních skvostů. Film je špatný, jak jen může být. Sci-fi horor? Vlivem občasných scén s oním slizem snad. Paradoxně však převyšuje romance, která je neustále narušována snahou navodit pocity úzkosti, zoufalství, klaustrofobie a hlavně xenofobie ohledně vzniklého nebezpečí. Vlastně se to dá považovat za něco jako snahu danou sugescí nahradit násilné scény. Inu, když je na daný projekt nízký rozpočet, co jiného s tím dělat. Snímek tedy bez napětí, děsu a vůbec nějakého náznaku strašením. Jen podivná vyprávěnka s podivnými dialogy v atmosféře podivné zábavy. A že byl na natáčení použit barevný materiál tomu nijak nepomohlo. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)