Fullmetal Alchemist: Bratrství

• Japonsko Hagane no renkindžucuši (viac)
Japonsko, (2009–2010), 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hiromu Arakawa (komiks)

Scenár:

Hiroši Ónogi

Hudba:

Akira Sendžu

Rie Kugimija, Romi Paku, Iemasa Kajumi, Šin'ičiró Miki, Unšó Išizuka, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Kazuja Nakai, Kendži Nodžima, Kóiči Jamadera (viac)

Poté, co bratři Edward a Alfonse utrpí fyzická zranění, bojují proti zlu, aby se pokusili získat zpět svá těla. (Netflix)

mpet

Oproti původnímu FMA z roku 2003 mnohem lepší a logičtější. Zkrátka někdy se vyplatí jet víc podle mangy a nepřidávat tam své nápady. Výborná předělávka. ()

gamer228

Na seriál jsem se díval z prvu s přesvědčením že by mohl mít jiný konec než původní alchymista. Jenže po pár dílech sem zjistil že se děj bude ubírat nejen jiným směrem, ale že to vůbec bude lepší než starý FMA. Ne že by starý seroš byl nějak špatný, to ne, dostal ode mě 5*, ale nelíbil se mi moc otevřený konec. Díly ubíhaly jeden za druhým a já se dostal až na konec. Po zkončení posledního dílu se mi ani nechtělo věřit, že tak neuvěřitelná jízda s těmi všemi skvělými postavami, které jsem si zamiloval vlastně končí. Ze seriálu mám ty nejkladnější pocity a samozřejmě sem byl nadšen z Eda+Winry jelikož tyto postavy jsem měl nejradši. ()

Appendix

Osobně tenhle seriál počítám za moje neoblíbenější anime. Nejen, že po grafický stránce to vede po všech bodech. Příběh má hlavu a patu. Postavy jsou velmi důkladně propracované, tak že si člověk rychle získá sympatie k jedné z nich. Zloduši v obou sériích jsou rozdílní, i když se jedná o stejné postavy. Proto zatím na FMA nemá žádné jiné anime. ()

Yhitte

Tak jsem po pár týdnech ukončil doprodružství v zemi Amestis a teď s pocitem nostaligie můžu vzpomínat na dlouhé noci strávené před svým monitorem. Byl to pro mě nový a neuvěžitelný zážitek. Pohybujíc se od depresivních momentů, které vás přinutí se zamyslet nad lidstvem, až po komické, těžce stylizované momenty, kdy se vám pro změnu chce břečet smíchy. To vše ve 25 hodinách jen s minimálními ztrátami na logice. To je zážitek!!! ()

JayJay5

Výborný! Moc zajímavé postavy, rozvíjející se zamotaný příběh, skvělá hudba...Není co vytknout. Tohle je prostě jednoznačně skvěle odvedená práce. Žádné "zbytečné" epizody, ve kterých se nic neděje. Děj plyne, akce je náramná. Nikdo nestojí v pozadí. Každá postava má svůj úkol, i obyčejný polda bez schopností se zapojí do bitvy a má to smysl. Jestli někdo tvrdí, že "kreslené" filmy jsou jen pro děti, po tomhle jistě změní názor. Je to prostě jízda pro velký kluky/holky! :) ()

Termit

Jedno z najlepších anime čo som doposiaľ videl. Anime, ktoré má všetko: dej, akciu, humor, emócie... Príbeh o Ericovi a Alphonzovi chytí každého fanúšika anime za srdce a pri niektorých častiach určite ujde nejedna slza. Veľké plus tohoto anime je tiež počet epizód - 64, čo nie je ani málo ani veľa. Odporúčam pozrieť! Pre mňa 5/5 ()

franksiantra

Skvelý remake pôvodného seriálu z roku 2003, v ktorom nechali základy skoro rovnaké (začiatky serálu), ale ihned po prvej desiatke častí sa pomaly odkláňame na iný príbeh než v prvom seriáli. Veľa vecí bolo ponechaných, ale ja, ako človek, ktorý videl najprv prvý seriál (a to som ho začal a dokončil len pred pár dňami) si ihneď všímam, že sú tam aj drobné zmeny typu iný vrah, iný detail, chýbajúce postavy z prvého seriálu, atď., ale aj vzhľadom na toto je seriál výborný, a celú zápletku tvorcovia vyniesli na oveľa vyššiu a premyslenejšiu úroveň než v prvej sérii. ALE, takéto zakončenie celého seriálu (myslím tú časť keď je po hlavnom súboji) mi nesadlo, čakal som niečo také obrovské ako v prvom seriáli, a takisto tam bolo aj filmové pokračovanie (či dokončenie?!) seriálu. Pri tomto všetkom ale stále odporúčam, keďže je viac prepracovaný, dlhší a takisto zábavný ako prvý seriál. ()

LosMichal

Úžasné anime ktoré ma pohltilo do svojho sveta neskutočne rýchlo. Za dva dni som pozrel okolo 40 častí. Za tých 64 dielov ponúka mnoho. Vtipné usmievavé momenty ale aj hlboké myšlienky alebo dojímavé scény. Akcia tomuto anime nechýba a keď na ňu dôjde tak je vždy bezchybná a stojí za to. Aj keď niekedy mi varila naivita postáv no to sa od detí, ale čakať dalo ťažko som to musel prekusnúť. Pre mňa jedno z najlepších anime 10/10 odporúčam, záverečné epizódy vyčarili aj slzy v očiach ()

Darthorias

Fullmetal Alchemist z roku 2003 som kedysi mal rád pokial som konečne nevydel posledných pár epizod a uplne som potom na toto anime zanevrel . Tím koncom sa mi toto anime tak znechutilo ze som ho odmietal znova vydieť . No a v roku 2009 začal vychádzať Brotherhood ktorý sa drzal pôvodnej predlohy no aj tak som sa k jeho sledovaniu hned nedostal pretože som bol presvedčený že to bude uplne rovnaké ako to z roku 2003 len z trochu lepšou animáciou . Začal som ho sledovať až niekedy v roku 2013 ked som sa k anime po rokoch vrátil a doteraz ma môj prvý dojem z Brotherhoodu nepustil a stale toto anime pokladám za vôbec najlepšie aké som doteraz vydel ani nedokážem Brotherhood zrovnať z tím odpadom z roku 2003. V tomto anime je všetko čo je myslím treba u vynikajuceho serialu , poriadna akcia , hromada prekvapení a zvratov, humor, hudba , aj animácia a vynikajúci koniec to všetko je tak dobre poskladané že len málokto môže povedať že toto anime je blbosť . Pravdaže su iste veci ktore tu ani byť nemuseli ale potom bi to mohlo dopadnuť cele inak a názory mnohých bi sa lýšili znova ale moje hodnotenie myslím vzdy bude na 98% ()

Lucinda4

Milovníkem anime jsem už dobrých 10 let. Ale FA:B mi vzal naprosto vítr z plachet. Poprvé jsem nepřeskakovala openingy a endingy, soundtrack je fenomenální. Všechny postavy, ať kladné či záporné, si musíte ihned oblíbit. Příběh je skvělý od prvního dílu, gradace funguje, napětí stoupá. Dokonce i ty vtipné momentky jsem si zamilovala. Seriál jsem zhltla za pár dnů, 64 dílů je sakra málo, snesla bych klidně dalších 100! Jediné mínus vidím v tom, že si nedovedu představit, co má šanci toto dílo překonat. 110%. Těch 5 hvězd je tu opravdu málo. ()

BlackLucky

Moje první a také nejlepší anime, které jsem kdy viděl. Před zhlédnutím jsem moc do anime nebyl a spíše jsem mu nedůvěřoval. Avšak seriál tohoto rázu je něco, co nemusíte nikdy dostat v hrané seriálové podobě a já jsem sakra rád, že anime existuje. ()

SavagerXx

Skvělé anime o tom že nic na světě není zadarmo a díky "magické" Alchymii která je hlavním tématem to zde platí i doslovně. Bratři Edward a Alphonse jen chtěli zpět svoji mrtvou maminku a zaplatili za to cenu nejvyšší. Edward přišel o dvě končetiny a Alphonse o celé tělo, ale předtím než se mohl Al celý vytratit jeho bratr pomocí alchymie dokázal připoutat jeho duši k prázdnému brnění které bylo poblíž. Cesta za nalezení kamene mudrců, homunkulové pojmenováni trefně podle sedmi smrtelných hříchů, pěkná animace, témata rasové diskriminace, to všechno a mnohem víc dělá z tohohle anime jedno z nejlepších. Zároveň se alchymie hodně opírá o vědu a o chemické reakce které jsou zde hodněkrát převedeny do efektních bojových technik a je radost na to pohledět. Všechny postavy jsou tu skvělé a je jedno jestli jsou záporné nebo kladné. ()

10z10Recenze

Když jsem dokoukal původního Alchemistu z roku 2003 a poté se začal dívat na Fullmetal Alchemist: Brotherhood, měl sem velké pochyby, byl sem si vědom hodnocení a toho že to lidé nazývali jedním z nejlepších, né-li nejlepším anime of all time, ale nemohl sem si představit, jak by mohli topnout úžasného původního alchymistu a k mému velkému překvapení, se jim to povedlo. Prvních cca 10 epizod, pro mě bylo těžké projít, jelikož to byli linky, které byli společné i s původním anime, jenže mi tu přišli odfláklé (Celý příběh s Ninou). Vše se pak ale změnilo, jakmile se Brotherhood začal odklonívat příběhově pryč od původního anime, příběh začal být zajímavějším a zaujalo mě, jakým směrem se příběh ubírá, některé postavy které zářili v původním alchimistovy, tu dostali méně prostoru (Lust, Učitelka, Hughes, Nina) Jenže se tu objevuje mnoho nových, zajímavých postav. Příběh homunculů mi tu přijde lepší a dává větší smysl, u nich se tu taky objevuje pár nových, zajímavých členů. Charaktery Eda a Ala zůstali vesměs stejné, možná krom některých menších, charakterových prvků. Mají stejnou motivaci, dostat zpět svá těla, jenže tato cesta je odvyprávěná jiným stylem než původně, zatímco původní alchymista byl hodně filozofickou záležitostí, Brotherhood spíše zapadá do klasických shonen prvků, což ale není vůbec špatně, protože jsou všechny doladěny na maximum. Doporučuji shlédnout obě anime, nemusíte se bát že uvidíte to samé, protože se to po prvních 10-15 epizodách odtrhuje a oba příběhy jsou naprosto odlišné. Můžu hrdě prohlásit, že se doopravdy jedná o jedno z nejlepších anime, které sem měl možnost vidět. 95% ()

lex85

Když je jedna epizoda která má cca 25 min lepší než 10 posledních let od Marvel.  Především ep.63 a 64 ale celý tento serial Vám dá víc než co disney kdy vytvořil a to dohromady. ()