Fullmetal Alchemist – poslední alchymie

• Japonsko Hagane no renkindžucuši: Saigo no rensei (viac)

Dlouhá a trnitá cesta bratrů Elricových dospěje k velkolepému konci, kde na ně ale čeká děsivé nebezpečí z jiného světa. (Netflix)

LyBerion

Shrnutí za všechny tři filmy, které jsou obecně vzato podprůměr. Oceňuji to že na tři filmy je to solidní souhrn Brotherhoodu. Na herce a jejich výkony je potřeba si malinko zvyknout jak už to bývá u filmových provedení animeček, nebo her. ()

Maximilianus

Musím povedať, že táto filmová trilógia celkom slušne pokryla a spracovala príbeh mangy. Kiežby viacero príbehov z Japonska dokázalo byť aspoň takto spracovaných, a najmä komplexne. Efekty boli aké boli, nie je to na úrovni hollywoodskych blockbusterov, ale postačili. Postavy boli zväčša verné predlohe a uspokojujúce. Len tie herecké výkony boli dosť slabé. 6,9/10. ()

UncleMorty

Rozkaz z Amestrisu zněl jasně. Prostě tu jebnem tři filmy co pokryjou mangu a já vám dám jak to nebude 100% věrný předloze s ikonickýma momentama. Jenže ouha, ony ty ikonický momenty fungují skvěle na kresleným papíře a rozhodně nepůsobí skvěle v hereckým podání, obzvlášť v případě kdy se divák neubrání poměrně velkýmu facepalmu. Třetí díl byl prostě moc zbytečně uspěchaně uvedený na plátnech a evidentně by ani nevadilo kdyby nějaký chechtáky šly opět do efektů, který zde byly upřímně až moc pěstí na oko, protože s efektama z jedničky se to opravdu rovnat nedá. Člověk pak nemá pocit, ale je mu doslova vpálený do hlavy že se dívá na film co se točil před zeleným plátnem kde se kurde jo jelo na ten největší možný lowcost, což je největší prokletí téhle serie. Druhý prokletí je samotný casting některých postav. To je takový problém v Japonsku najít modrookou evropskou blondýnu co je rodilá? Pro ty z vás co to neví, Amestris se silně inspiroval Německem a Amerikou během druhé světové války, tj. drtivá většina postav ze světa FMA jsou původem evropské kultury. Tady ten lowcost Japan casting dělá tolik bordelu, že oba Armstrongové jsou spíše k smíchu a jediný opravdu uvěřitelný casting je Ling Yao se svojí bandou. V Anime jsou prostě vtipné momenty, které do hraného stylu nesedí a nikdy ani sedět nebudou. I když mnoho fanoušku hrané adaptace doslova nesnáší, tak tahle série ukázala i na nový problém, tj. že 100% věrná adaptace včetně doslovných ztvárnění mnoha momentů prostě nefunguje a vypadá hrozně, až se divák sám diví jak tohle mohli pustit ven. Druhou poměrně silnou chybou je situace kdy překladatel z Netflixu asi čumí do černý díry, protože tolik chyb a špatně přeložených výrazů jsem neviděl ani u žáků základní školy. Tři státní alchymisti z pěti. ()

Milo384

Tak tento díl je nejslabší. Strašně dlouhý a nedokáže závěr pořádně vysvětlit. Mám pocit, že by bylo lepší, kdyby díly byly kratší a byly třeba čtyři nebo pět. ()

Johnny.ARN

Akože, keď ste nevideli predchádzajúce diely, bude to pre vás ultra píčovina. A ja, čom to videl všetko naraz, bola to len píčovina. Stále lepšia ako prvý a druhý diel, neustála akcia a konečne sa ten príbeh nejak uzavrel. Avšak, pokiaľ nie ste fans a anime nepoznáte, ani do toho nechodte. Ušetrite 6 hodín na lepšie filmy. 1 z 5 ()