Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

biochem

Velmi jsem ocenil originalitu scénáře a zápletky, ale ten konec mě úplně nepřesvědčil. Pánové v kloboucích byli příjemně civilní ovšem celkově se to docela vleklo... Nejvíc mě pobavil ve svojí roli M. Kelly, který se asi zaučoval na seriál Dům z karet ;-) ()

burg

Když si to tak uvědomím, tak s výjimkou Blade Runnera je tohle asi nejlepší zfilmovaná povídka od PK Dicka. A Mattu Damonovi se musí přiznat jedno - pro Emily Blunt a její neuvěřitelné taneční kreace bych obětovat prezidentstký křeslo taky a ani bych nemrkl :) Zajímavá myšlenka: "Ty nemáš svobodnou vůli, jen její zdání..." Kdo ví, jak je to doopravdy. ()

neskvik odpad!

Strašná sprostosť, tí klauni v klobukoch, jeden čo to riadi a opäť jeden vyvolený, predurčený ktovie k čomu. A úvaha na koniec o osude wtf? FU! ()

Tomas129

Jako pěkná podívaná. Sice už jsem trochu předvídal konec, ale opravdu hezká podívaná a nikdy jsem nic podobného ještě neviděl. Takže originální, stále se něco dělo. Za mě to mohlo být ještě více propracovanější a na tento námět se dalo vymyslet ještě mnoho více zajímavých věcí :) Nicméně 4 slušné * ()

PavelPros

Správci osudu, podle názvu filmu, slibovali to co nakonec dodrželi. Zajímavý, protože jiný, pohled na lidský život. Jen proto, že jsem na film, na jeho konci, necivěl oněmělý a s otevřenými ústy, dávám namísto pěti hodnocení ****. ()

mp5991

Nápad se správci osudu je rozhodně nadějný, bohužel mi přijde, že nebyl aplikovaný zrovna nejlépe. Tohle si vyloženě říkalo o něco poněkud více beznadějného. V podstatě nejhorší, co hlavnímu hrdinovi hrozí je, že bude velmi úspěšný politik, který to asi dotáhne až na prezidenta USA a ani pro to nebude muset moc dělat, protože je tu banda týpků v klobouku, co se o to už nějak postarají. Jen teda už neuvidí ženskou, se kterou za celý život mluvil asi 20 minut. Opravdová tragédie, to vám řeknu teda. Ale bavil jsem se, obzvlášť závěrečná honička byla celkem působivá, konec bohužel celkem předvídatelný, takže celkový dojem dobrý, ale ne tak jak bych čekal. ()

Crocodylus

...príjemný film, zaujímavý námet a prijateľná dávka "romantiky"... z nejakého dôvodu nechcem dať 5 hviezd, ale musím, nakoľko mi nenapadne nič, čo by som filmu mohol vytknúť :/ ... bavil ma a oddýchol som si pri ňom + som fanúšik "red pill" tématiky, čo táto snímka zvládla celkom originálnym spôsobom... 5/5 ()

Andrew88cz

Představte si, že většinu situací ve vašem životě může někdo ovlivnit a to zcela záměrně a naprosto jednoduše... A co když se "osudu" někdo vzepře a půjde za srdcem? Zajímavý nápad a pohled na to, jak může být náš osud ovlivněn. (8/10) ()

Sejkorka

Postavit se čelem svému osudu. Dobrý námět, skvělý film. xxx Jak to tak chodí, po druhém shlédnutí rating ze 4 na 3 * čili dolů. (19.1. 2022) Až moc jsem se soustředil na detaily, jak Emily tancuje apod. Poslání zůstává. Nenechte se vláčet osudem. POTŘETÍ 21-11-23 3* nechám, ale zase jsem o něco níž. A to jsem zapomněl, že ten černej "práskač" je šéf. ()

little.boy

Philip K. Dick má štedrú fantáziu, dá sa z nej bohate čerpať, len to filmové spracovanie by nám malo poskytnúť ešte iný rozmer vnímania a dodať k deju aspoň čiastočnú charizmu. Tu jej bolo žiaľ málo, miestami som mal pocit, že sledujem televíznu inscenáciu. ()

iggy_pop

Červená knižnica odetá do sci - fi hávu. Ale prekvapivo funkčná, s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou, ktorej to vzájomné iskrenie zožeriete aj s navijakom. Palec hore aj za vydarenú vizuálnu stránku. ()

McGuffin

Když mají osud ve svých rukou Správci osudu, The Adjustment Bureau, a když se o něm stále mluví, není zřejmě třeba dalšího důkazu, že osud existuje. Jenže v tomhle newyorském příběhu je osud jenom synonymem překážek a výčitek stojících v cestě dvěma mladým lidem, kteří navzájem propadli svému kouzlu. Jen kolem nich krouží zástupy správců osudu, jako kdyby byli VIP, a správci osudy nikoho jiného na starosti neměli. Než příběh skončí porážkou osudu a happyendem, uteče hodně vody, času i obav, ale když jich uteče přesně tolik, kolik chtěli George Nolfi ve scénáři a Philip K. Dick v původní povídce, prohravší osud povzdechne, že je to beztak dobře, a kdyby se nemusel starat o tolik osudů jiných, bylo by to skvělé. Zbytečná práce, dalo by se říci. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

tortna

Hl. hrdinka - krásny úsmev, to sa musí uznať.  Hl. hrdina - statočný bitkár. A do toho sudičky s klobúkmi. Tomu sa hovorí dobrý štart filmu. Ale nakoniec z toho nevzišlo nič zvláštne čo by ma oslovilo... hoci tá finta s dverami, tak sa mi vidí, niekedy funguje aj v realite a potom je z toho buď problém alebo dobrá zábava. Takže zhodnotenie - nevýrazné ale zato svižné - za tri. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Každý potřebuje dovolenou... I my!" Každý máme svůj osud, který je předem dán a který se nikdy nesmí narušit či dokonce změnit. Na to dohlíží takzvaní Správci osudu, kteří zakročí a okamžitě napraví náhle vzniklé odchylky. Jenže stoupající politická hvězda Matt Damon chce strávit zbytek života s Emily Blunt, což je ohromná odchylka. Je to sci-fi , ale přesto se tam neodehrávají věci, které bych si nedokázal představit. Někteří milovníci filmů i profesionální filmoví kritici zastávají přesvědčení, že romantické filmy jsou otřepané dojáky. Tento film to vyvrací, neboť jde vlastně o romantickou komedii švihlou trochou toho nadpřirozena. Zaujala pointa filmu. To bylo skutečně zajímavé, jak několik správců řídí běh světa. Jinak nic moc film pro mě. - 60%. ()

Forrestovi

Příjemný a pozitivní film. Matt Damon a Emily Blunt ho vyzdvihují ještě o krůček výše. Divákovi sice dříve či později dojde, jak to celé skončí, ale to vůbec nevadí. Kdyby totiž příběh skončil jinak, divák by byl zklamaný a neodnesl by si ten povznášející pocit na duši a úsměv na tváři. Jen si říkám, jak by to celé dopadlo, kdyby místo politika a tanečnice byl ve scénáři vědec-lékař, který je jen krůček od objevu léku na např. Parkinsonovu chorobu, roztroušenou sklerózu či smrtelný typ rakoviny? Co by zvítězilo? Láska nebo vyšší dobro? V rámci zachování věrohodnosti charakteru postav, kdy vědci bývají velmi zapálení pro svou věc, by se přece jen jasný konec nabízel. Ale to už by divák  neodcházel s úsměvem na tváři, protože od začátku filmu těm dvěma člověk prostě musí fandit!  Čtyři hvězdy jsou moc, tři zase málo. Za mě 70 %. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky