Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Rian_witcher

Na romantický film málo lásky a na sci-fi málo propracovaná (i když zajímavá) zápletka. Jako by režisér nevěděl k čemu se naklonit. A kouzelný klobouk? Ten má přeci jen pan Tau :-) ()

DansteR

"I don't care what you put in my way, I'm not giving up! "....Tak to mě podrž. Po dlouhé době naprosto něco úžasného a to stačil jeden úžasný námět. Několikrát jsem se už od té doby zamýšlel co když to tak vážně funguje. Samozřejmě námět a děj se slušným spádem je to hlavní co film drží tak vysoko, ovšem není to to jediné. Herecké výkony hlavních postav jsou víceméně bez chyby a banda "buřinkářů" se svými výkony jsou taky dobří. Zajímavý a dobře koukatelný film, který hezky a nenásilně zasahuje do obou žánrů, které spolu zas tak často nejsou. Spokojenost a dobře vynaložených 100 minut mého života :-) 80% ()

RyxiraAmy

Není to tak úplně to, co jsem čekala... je to ještě lepší. Co se osudu, náhod a lásky navzdory všemu týká, mám k nim celkem vlažný přístup, ale tohle je opravdu vydařená směsice. Jako že se normálně snažím podobným výstřelkům vyhnout, protože většinou za moc nestojí nebo ještě hůř, tohle se skutečně povedlo. (Sice se mi, zvlášť ke konci zdálo, že je tam té osudové lásky trochu moc, ale budiž - ještě se to dá snést). A oproti té záplavě hormonů stojí a rozumně ji vyvažuje celkem zneklidňující myšlenka - že naše životy řídí někdo jiný, že svobodná vůle neexistuje a že jsme jen loutky v něčí velké hře. Bůh jako "šéf", andělé s klobouky a labyrint na Manhattanu je opravdu originální pojetí "něčeho tam nad námi" a nutno dodat, že ne zcela nesympatické. Vzepřít se tomu všemu ale pochopitelně něco stojí a je na nás, kolik dokážeme zaplatit.... Prostě dobrá zábava s dobrým námětem na zamyšlení. ()

retrix

Film ničím nenadchne, teda nenadchne až na Matta Damona. Jako kandidátovi na senátora mu to šiklo a byl "in". Škoda, že nekandiduje na prezidenta, možná by byl stejně dobrým prezidentem jako je dobrým hercem. Jako partnerku Mattovi alias Davidovi bych si dovedl představit i vhodnější kandidátku, ale asi má George Nolfi jiný vkus než já. Co mě ale už vůbec nenadchlo, bylo téma samotné. Nevím, jaká je předloha od Philip K. Dicka, nečetl jsem ji, ale to už mně Matrix připadá originálnější než myšlenka osůbek, kteří hlídají osudy nás všech a zasahují všude tam, kde se jim zamane, tak to fakt ne, tudy cesta pro mne nevede. ()

jessic

Love story s tématem předurčenosti osudu. Ovšem nápad s úřadníky z oddělení úprav s buřinkami a příjemnou retro atmosférou je milý a originální. A hlavně si film na nic jiného nehraje. Příjemně zábavná oddechovka. ()

Ace.A.T.L.

A je to tady zase. Po skvělým zpracování propletence dějových linií v POČÁTKU, je tu něco podobnýho. Neni to až tak vymakaný a tak domyšlený do konce, ale pořád je to paráda. Jen ta love story tam drobet brzdí děj. Asi tam patří, ale za mě by tam bejt nemusela, aby se to celý mohlo někam posunout. I tak dávám 4* a DOPORUČUJU ()

collinduff

Výborne natočený film, s trochou nelogickostí, s pohodovým Damonom a krásnou Emily Blunt /veľmi sa podobá na jednu moju kamarátku/. Škoda toho záveru. ()

arcy666

Asi jsem divnej,ale i námět starý jako samo omývané maso v TESCU mě pořád dokáže dojmout. Logické kiksy jsou odpuštěny, a jen se lze bavit úchylnými myšlenkami tvůrců a to i když máte neskonalý odpor jen co zaslechnete slovo konspirace. Už základní myšlenka malý člověk bojující proti represivnímu systému bude vždy silná.. .za **** ()

RealHonza

Film, před jehož zhlédnutím jsem si nečetl obsah, mě mile překvapil. Bohužel s velkou mocí protivníků a obyčejným člověkem bojujícím proti nim musí být z protivníků logicky banda idiotů a z obyčejného člověka štístko s velkým Š na druhou. Hlavní myšlenka námětu je ale velmi dobrá. ()

ludovit14

Tento režijní debut George Nolfimu,naozaj skvele vyšiel-je to naozaj príjemné sledovať pomerne vyvážený celok.Či už romanca, troška napätia či mystéria alebo správcovia osudu.Pričom charaktery dvoch hlavných hrdinov(Matt Damon, Emily Blunt) sú veľmi odlišné, sympatické i skvelo zahrané.HOD:75%.Stačí nasadiť čarovný klobúk a prechádzať dvermi, ale nie z miestnosti do miestnosti, no rovno z miesta A na miesto B.PS:malý-veľký debut nového režiséra George Nolfiho-len tak ďalej!!! ()

SuzieS

Hrozně, ale hrozně naivní scénář. Chtěla bych vidět v normálním životě, jestli by pro sebe tak bojovali, po tom, co se párkrát viděli... ()

Ironhead

Ja teda nevim, ikdyz chapu ze zakazane ovoce nejlip chutna a vzbuzuje nejvetsi zajem, tak vsechno ma svy limity. Precijen tezko uveritelne chovani hlavniho hrdiny... ta osudovost a romantika je tu taaaaak moc krecovita a neuveritelna, az to boli... Moc nechapu tak vysoke hodnoceni pro takovou ptakovinu... bohuzel :oT A ten hodnej rebelujici andel cernoch, boze proc... vic strasidelnej nez on byl az uplnej konec/pointa... Spoiler: polibek z prave lasky je nade vse a porazi cokoli :).... ach jo :_) Ale na Matta a Emily se aspoň dobře dívá ;) ()

kolodej1

pro mě velmi povedené, příjemná romantika, vylepšená sci-fi zápletkou, která je zábavná. Místy je film i napínavý, ale po celou dobu mě rozhodně bavil. I díky ústřední dvojici, jak Matt, tak Emily patří k mým oblíbencům a ani tentokrát nezklamali, spíš naopak. Nápadíté a profesionálně zpracované, s pozitivním koncem jako bonus ()

Repulsion

Verbal to celkem vystihl :) Limonádka nejlimonádkovější, ale i mě, starému cynikovi, se to líbilo. Je to prostě tak celé miloušské, že to člověk musí mít rád. Navíc tam nechybí umírněná kritika současné praxe vedení předvolebních kampaní - co víc si přát? Snad jedině také nějakou tu osudovou lásku. ()

LeePriest

Ze začátku se to pěkně svižně rozjíždělo. Originální nápad mě celkem chytl a byl jsem zvědavý, co se z toho vyvine. Pak se to bohužel trochu zadrhlo, film začal upadat a stejně tak mé počáteční nadšení se pomalu vytrácelo. Naštěstí napínavý závěr znova nabral na intenzitě, originalitě a propracovanosti, takže jsem si po chvilkovém zaváhání mohl říct: Ale jo, povedené, nezklamalo. Přirozené, pěkné výkony Matta Damona a Emily Blunt, zajímavý nápad, hudba a vizuální stránka Manhattanu jsou hlavními přednostmi. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky